Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

KN: Riiber wygrywa finał Pucharu Świata w Oslo! Kupczak bez punktów.

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2020-03-07

Sobota była kolejnym dniem zmagań w Oslo, zawodnicy również dziś nie mogli liczyć na doping publiczności z obawy przed Koronawirusem. Kombinatorzy norwescy startowali dziś w konkursie indywidualnym, który zakończył cykl Pucharu Świata 2019/2020. Jarl Magnus Riiber końcowkę sezonu, przypieczętował kolejnym zwycięstwem. Dla Norwega była to 27 wygrana w karierze, a 14 w tym sezonie. Nasz reprezentant Szczepan Kupczak zajął dziś miejsce poza najlepszą trzydziestką. 

 

Seria skoków ponownie należała do Riibera, 22-latek uzyskał 135,5 metra, była to najlepsza odległość dzisiejszych zawodów. Drugie miejsce zajął Ryota Yamamoto (134,5 m), a trzeci był kolejny Norweg Simen Tiller (133 m). Tuż za podium uplasował się drugi Japończyk - Akito Watabe, który skoczył 131 m. Szczepan Kupczak zajął 15. lokatę po skoku na odległość 126,5 m.

 

O 14:20 dwuboiści ruszyli do ostatniego pucharowego biegu na 10 km metodą Gundersena. Jarl Magnus Riiber utrzymał prowadzenie po skokach i wygrał czternaste zawody w tym seoznie. Norweg na metę dotarł z czasem 23 minuty i 59.9 sek. Drugim dziś najlepszym zawodnikiem okazał się Niemiec Fabian Riessle (+54.1 sek). Ostatnie miejsce na "pudle" zajął zaś reprezentant Finlandii - Ilkka Herola (+54.8 sek). Pozycję 4. obronił Akito Watabe ze stratą 1:08.0 sek do lidera. Najlepszą 5. zamknął Norweg Joergen Graabak (+1:10.1 sek). Szczepan Kupczak niestety nie zdołał się utrzymać w trzeciej dziesiątce i zawody ostatecznie ukończył na miejscu 35. z czasem 27 minut i 59.6 sek. 

 

WYNIKI

 

Bożena Tyc

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl