Maierhofer zwycięża, Słowiok szósty.

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2011-12-18

W rozegranych dziś zawodach cyklu AlpenCup w kombinacji norweskiej zwyciężył na ostatnich metrach reprezentant Włoch Manuel Maierhofer (FOTO) wyprzedzając o 3 dziesiąte sekundy prowadzącego po skokach Niemca Tobiasa Hauga. Trzeci na mecie zameldował się z 7 sekundową stratą do zwycięzcy kolejny Włoch Samuel Costa. Najlepszy czas biegu odnotował reprezentant gospodarzy David Pommer.

Najlepiej z Polaków wypadł szósty na mecie Paweł Słowiok (9 miejsce po skokach i 4 czas biegu), na 8 pozycji uplasował się Andrzej Gąsienica zajmujący 4 miejsce po skokach. Na 12 miejscu zawody ukończył Adam Cieślar, a pozycję niżej uplasował się Stanisław Biela. O ile postawa naszych zawodników na skoczni jest bardzo dobra, bo najsłabiej spisał się Adam Cieślar zajmując 11 lokatę, to forma biegowa nadal pozostawia wiele do życzenia. Tylko Paweł Słowiok startujący wcześniej w Pucharze Świata był w stanie poprawić swoją pozycję na trasie biegowej. Zawody ukończyło 67 kombinatorów.

Wyniki TUTAJ

Zagadką pozostają natomiast wyniki wczorajszego konkursu, a dokładniej sobotnio-niedzielnego (biegi rozegrano wczoraj, a dziś ze względu na warunki atmosferyczne skoki). Wiadomo, że konkurs skoków wygrał Niemiec Michael Schuller. Paweł Słowiok i Andrzej Gąsienica zajęli ex aequo 13 miejsce, lokatę niżej uplasował się Adam Cieślar, a Stanisław Biela był 20.
Niestety jedyną nieoficjalna informacją z sobotniego biegu jest zwycięstwo Włocha Samuela Costy.