Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Rekordowo w Oberstdorfie.

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2012-01-06

Rekordowo 67 zawodników startowało w kwalifikacjach do niedzielnego konkursu Pucharu Świata rozgrywanego w niemieckim Obersdorfie. Zwyciężył w nich reprezentant gospodarzy Eric Frenzel wyprzedając Austriaka Bernharda Grubera i swojego rodaka Tino Edelmanna. Dopiero 21 pozycję zajął lider cyklu Jenson Lammy Chappuis.

Pechowo kwalifikacje zakończyły się dla Magnusa Kroga (foto.), który oddał najdłuższy, lecz niestety nieustany skok. Ze wstępnych oględzin wynika, że Norweg prawdopodobnie złamał obojczyk i czeka go teraz kilkutygodniowa przerwa w treningach.
 
W jutrzejszym, a zarazem jedynym konkursie drużynowym zobaczymy 11 reprezentacji narodowych. Trudno wskazać faworytów konkursu, lecz za pewniaków w walce o podium można uważać reprezentantów Niemiec, Norwegii, Austrii i Francji. Do rywalizacji mogą włączyć się również Amerykanie, którzy dobrze spisali się w kwalifikacjach do konkursu indywidualnego oraz jak zwykle nieprzewidywalni Japończycy.
 
W Obersdorfie niestety nie zobaczymy reprezentantów Polski. Andrzej Gąsienica, Stanisław Biela, Adam Cieślar i Paweł Słowiok wystartują w Pucharze Kontynentalnym w Tureckim Erzurum. Tym samym nasi juniorzy będą mogli zapoznać się z obiektami Mistrzostw Świata Juniorów. Pozostali reprezentanci przebywają na zgrupowaniu w Szczyrku szlifując formę przed mającymi odbyć się tam 14-15.01 zawodami Pucharu Kontynentalnego.

Wyniki skoków

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl