Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Norwegowie najlepsi w Obersdorfie!

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2012-01-07

Jedyny w tym sezonie konkurs drużynowy zakończył się zwycięstwem Norwegii w składzie Magnus Moan, Mikko Kokslien, Jan Schmid, Joergen Graabak.

Wyprzedzili oni o zaledwie 0,1sek drużynę Niemiec w składzie Johannes Rydzek, Fabian Reissle, Eric Frenzel i Tino Edelmann oraz dziś trzecich Austriaków - Bernharda Grubera, Mario Stechera, Christopha Bielera i Wilhelma Denifla. Czwarte miejsce dla ekipy Francji, piąta lokata przypadła reprezentacji Stanów Zjednoczonych, a szóste Włochom.
 
Po skokach dzięki Bernhardowi Grubberowi i Christophowi Bielerowi (oddali 2 najdłuższe skoki w konkursie odpowiednio 131,5m i 131m) prowadziła reprezentacja Austrii, drudzy byli Norwgowie ze stratą 15sek przed biegiem, a trzeci Niemcy tracący 18sek do prowadzących Austriaków. Pozytywnym zaskoczeniem w konkursie był najdłuższy w ekipie Norwegii skok Magnusa Moana (127,5m), zaś negatywnym słaby skok Jasona Lamy Chappuisa (zaledwie 108,5m).
 
W biegu lider Pucharu Świata zdołał się zrehabilitować po nieudanym skoku i odrobił ponad minutę do prowadzących zespołów, niestety nie wystarczyło mu już sił by włączyć się w rywalizację o podium. Przypadkowa wywrotka  Bernharda Grubera w końcówce pozbawiła Austriaków szans na zwycięstwo.
 
Zajmująca ostatnie miejsce po skokach ekipa Rosji została zdyskwalifikowana po skokach za sprawą Ivana Panina, a drużyna Japonii zajmująca 6 miejsce po pierwszej częsci nie wystartowała w biegu.

Wyniki TEAM

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl