Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PŚ w Lahti: Frenzel wygrywa, fantastyczny występ Japończyków!

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2013-03-08

Eric Frenzel wygrał dzisiejsze zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej, które odbyły się w Lahti. To piąte zwycięstwo Niemca w tym sezonie. Pozostałe miejsca na podium zgarnęli Japończycy - drugi był Akito Watabe, a trzeci Taihei Kato. Drużynowo był to fantastyczny występ reprezentantów "Kraju Kwitnącej Wiśni" - poza wyżej wymienioną dwójką dobrze spisali się Yoshito Watabe, który był czwarty, i Hideaki Nagai (11. miejsce). W klasyfikacji generalnej Frenzel powiększył przewagę nad Lamy Chappuis do 186 punktów.

Przed serią skoków odbyła się runda prowizoryczna, w której najlepiej spisał się Christoph Bieler (127,5m). Drugi był Yoshito Watabe (127m), a trzeci Jason Lamy Chappuis (129,5m). Do konkursu nie zakwalifikowali się: Hannon, Portyk, Demong, Oranic, Maekiaho, Yahin, Boesl, Heikkinen i Loomis. Magnus Moan nie stanął na starcie, w związku z czym nie dostał się do konkursu (mimo miejsca w pierwszej dziesiątce PŚ).

WYNIKI RUNDY PROWIZORYCZNEJ

W konkursie skoków zwyciężył Haavard Klemetsen. Norweg skoczył 126,5m i miał 2 sekundy przewagi nad Taihei Kato (126m). Trzecie miejsce zajmował drugi z Japończyków, Yoshito Watabe z siedmiosekundową stratą (125,5m). 9 sekund tracił lider PŚ, Eric Frenzel (124,5m). Na piątym miejscu znajdował się rodak Frenzela, Tino Edelmann (120m, +0:28). Taką samą stratę jak dwukrotny vice-mistrz świata miał Christoph Bieler (122m). Siódmy był pierwszy z Amerykanów, Bryan Fletcher (120m, +0:34). Ósmą pozycję zajmował kolejny z Japończyków, Akito Watabe (120,5m, +0:38). Pierwszą dziesiątkę uzupełnili Wilhelm Denifl (119,5m, +0:48) i Francois Braud (118,5m, +0:49).

Warto zwrócić uwagę na słabe skoki m.in. Bernharda Grubera (14. miejsce, 116,5m, +1:14) i Jasona Lamy Chappuis (17. miejsce, 113m, +1:24).

WYNIKI SKOKÓW

W biegu Frenzel przebił się z czwartego miejsca na pierwsze i odniósł ósme zwycięstwo w karierze. Drugie miejsce wywalczył Akito Watabe, trzeci był Taihei Kato, a tuż za podium znalazł się kolejny Japończyk - Yoshito Watabe. Piątą pozycję zajął rodak zwycięzcy - Johannes Rydzek. Szósty był najlepszy z Norwegów - Haavard Klemetsen. Siódme miejsce po skokach utrzymał Bryan Fletcher. Dopiero ósme miejsce zajął najlepszy z Austriaków, którym był Christoph Bieler. Dziewiąty był Tino Edelmann, a pierwszą dziesiątkę zamknął Mikko Kokslien.

Gruber i Lamy Chappuis w biegu nie nadrobili strat ze skoczni. Gruber utrzymał czternaste miejsce, natomiast Lamy Chappuis awansował o jedną pozycję na miejsce szesnaste.

Autorem najlepszego czasu biegu był Joergen Graabak, który w dzisiejszych zawodach zajął 17. miejsce.

PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Eric Frenzel ma 854 punkty. Niemiec powiększył przewagę nad Jasonem Lamy Chappuis do 186 punktów. Na trzecie miejsce awansował Akito Watabe (591 pkt). Czwarty jest Bernhard Gruber (586 pkt), a piąty Magnus Moan (559 pkt). Do końca sezonu pozostały dwa indywidualne starty.

KLASYFIKACJA GENERALNA PUCHARU ŚWIATA

Andrzej Grabowski

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl