Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PK: Johansen ograł Pittina, Cieślar 9., trzech Polaków w "20"

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2013-03-10

Trlus Johansen wygrał drugi konkurs Pucharu Kontynentalnego w szwedzkim Ornskoldsvik. Norweg po pięknym boju na finiszu ograł samego Alessandro Pittina. Sędziowie zapisali im nawet ten sam czas na mecie. Podium uzupełnił David Pommer. To życiowy sukces młodego Austriaka. Adam Cieślar zajął dziewiąte miejsce.

Po skokach prowadził Gautier Airiau, który skoczył 101,5 metra i miał 18 sekund przewagi nad Oeysteinem Granbu Lienem (99,5m). Trzeci był Sindre Ure Soetvik (98m). Norweg tracił już 28 sekund. Kolejne lokaty zajmowali Jakob Lange (97m), Johannes Firm (97m) i świetnie dysponowany na skoczni Andrzej Gąsienica (97,5m). Polak klasyfikowany ex aequo z drugim z Niemców na piątej lokacie, tracił przed biegiem czterdzieści sekund. Adam Cieślar, który odpuścił serie próbną, skoczył 95,5 metra i zajmował dziewiątą lokatę. Polak przed biegiem traci równo minutę. Paweł Słowiok poszybował na 89 metra i był 21., a Szczepan Kupczak skoczył 88,5 metra i plasował się oczko niżej. Czwarty z Polaków tracił już równo dwie minuty. Nasi zawodnicy po raz kolejny zmobilizowali się na konkurs, bo w serii próbnej nie wyglądało to tak dobrze.

Dziś różnica były wyraźnie większe niż wczoraj. W sobotniej rywalizacji dwudziesty zawodnik tracił minutę, a dziś stracił dwukrotnie więcej. Szybkobiegacze Truls Johansen (91m, +1:40) czy Alessandro Pittin (90,5m, +1:42) zajmowali kolejno miejsce 16. i 17., także czekało ich bardzo trudne zadanie. Po wczorajszym bardzo dziwnym biegu ciężko było wytypować faworytów, także liczyliśmy na ambitną postawę Polaków.

PEŁNE WYNIKI PO SKOKACH

Dziś wreszcie faworyci w biegu nie zawiedli. Alessandro Pittin i Truls Johansen zgodnie z planem dogonili i zgubili wszystkich rywali. Na finiszu lepszy o milimetry okazał się Norweg. Trzecie miejsce zajął David Pommer, dla którego to największy sukces w karierze. Austriak stracił trzynaście sekund i o sekundę ograł drugiego po skokach Oeysteina Granbu Liena. Piąte miejsce zajął Philipp Blaurock, a szóste Jakob Lange, który nie pobiegł dziś najlepiej.
Najlepszy z Polaków, Adam Cieślar, obronił pozycję po skokach i finiszował jako dziewiąty. Polak nie pobiegł tak dobrze jak nas do tego ostatnio przyzwyczaił i zanotował dwudziesty rezultat na trasie. Dla odmiany bardzo dobrze pobiegł Paweł Słowiok, który wczoraj nie zachwycił. Nasz młody zawodnik awansował o pięć pozycji i finiszował jako szesnasty. Na swoim poziomie pobiegł Andrzej Gąsienica, który zakończył zawody na dobrym osiemnastym miejscu. Szczepan Kupczak ewidentnie zatracił dobrą forma i nie obronił punktowanej pozycji. Spadł na 33. miejsce i stracił 3 minuty i 35 sekund.

PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW

W klasyfikacji generalnej na prowadzeniu umocnił się Andreas Guenter (618pkt), który praktycznie zapewnił sobie zwycięstwo w generalce. Najlepszy z Polaków, Adam Cieślar, awansował już na 38. miejsce i ma na swoim koncie trzycyfrową liczbę punktów, a konkretnie 103. Andrzej Gąsienica jest 46., a Paweł Słowiok 49. i jest duża szansa, że zobaczymy aż trójkę Polaków w finałowym gundersenie w Rovaniemi.

KLASYFIKACJA GENERALNA

Konrad Rakowski

Komentarze - 9

zur555

Opublikowano: 2013-03-10 11:11:41

Chyba lepsza sytuacja nic wczoraj. Dzis Cieślar powinien byc w 10 a po cichu liczę an 6. Zobaczymy jak Słowiok pobiegnie bo zaczął dobrze skakać ale niestety znow w biegu zaczął tracić.

Konrad Rakowski

Opublikowano: 2013-03-10 11:19:49

Słowiok jeszcze ma dodatkową mobilizację, bo musi walczyć o finałowego Gundersena. Niestety rywale nie skoczyli pod niego i Blaurock oraz Lien są wysoko. Po dzisiejszym występie szanse Kupczaka na udział w ostatnim konkursie są już raczej iluzoryczne, bo tylu zawodników, to się nie wycofa, bo spadnie na jakieś 60 miejsce. Też liczę na 6 Cieślara i 15 Gąsienicy.

ant

Opublikowano: 2013-03-10 11:25:57

Wyjaśni mi ktoś czemu Andrzej i Adam nie startują w PŚ? Zasłużyli zmierzenie się z najlepszymi chociaż na koniec sezonu.

M_B

Opublikowano: 2013-03-10 11:51:49

Andrzej dopiero od Hoeydalsmo prezentuje wysoką formę, a Cieślar też wrócił dopiero na zawody w Planicy po kontuzji i tam skakał słabo, ja byłbym rad, gdyby (choć to raczej niemożliwe) Cieślar z Gąsienicą pojechali do Oslo, zamiast startowali w team sprincie w Rovaniemi, najwyżej by stracili ten team sprint i pojechali do Rovaniemi po nich, choć nasz związek raczej o tym tak nie pomyśli.

zur555

Opublikowano: 2013-03-10 12:50:05

No to raczej nie realnie. I chyba patrząc na to co sie dzieje to lepiej pozostać w COC. Chyba ze dzis się okaże ze Cieslar w biegu nie jest dużo gorszy od Pittina...

Konrad Rakowski

Opublikowano: 2013-03-10 14:23:25

Teraz to chyba bez sensu, bo odległość jest ogromna i tylko jeden indywidualny konkurs. Lepiej było wysłać kogoś do Lahti i spotkać się znów w Rovaniemi, no ale to już za nami i w tym sezonie ani jednego kadrowicza w zawodach PŚ nie zobaczymy. Oby w przyszłym to się zmieniło...

M_B

Opublikowano: 2013-03-10 13:44:09

Dzisiaj niezbyt dobry bieg Cieślara, za to dobry Słowioka: 9. Cieślar 16. Słowiok 18. Gąsienica 33. Kupczak

Piotr Kondraciuk

Opublikowano: 2013-03-10 13:44:18

Są już oficjalne wyniki: wygrał Johansen po finiszu z Pittinem, 3 był Pommer. Nasi poza Kupczakiem punktowali i to dobrze: Cieślar 9., Słowiok 16., Gąsienica 18.

Konrad Rakowski

Opublikowano: 2013-03-10 14:22:01

Zapunktowali całkiem dobrze i po raz pierwszy od nie wiem kiedy mamy trzech zawodników w 50 CRL (CRL pokrywa się teraz z generalką PK). Z tym, że wcześniej nie mieliśmy takiej przyjemności, bo nasi zawodnicy głównie startowali w Alpen Cup, ale fakt jest faktem;) Jakby na przykład Kupczak zaczął punktować i Wantulok dwa razy był koło 10 miejsca, to limit by nam wzrósł do pięciu;) Słowiok ładnie zapunktował i raczej się załapie do finału PK, a zawsze to takie fajne urozmaicenie.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl