Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PK w Rovaniemi: Pittin i Runggaldier zwyciężają, 10. miejsce dla Polaków

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2013-03-15

Lukas Runggaldier i Alessandro Pittin zwyciężyli w sprincie drużynowym organizowanym w ramach Pucharu Kontynentalnego w Rovaniemi. Włosi ograli na finiszu dwie reprezentacje Niemiec. Polacy zajęli dobrą dziesiątą lokatę.

Runggaldier i Pittin nie wygrali z taka łatwością z jaką można by się tego spodziewać. Mimo trzeciego miejsca po skokach, o zaledwie cztery sekundy wyprzedzili Johannes Firma i Michaela Duenkela, a o siedem sekund Jakoba Lange i Andreasa Guentera. Czwartą lokatę zajęli Austriacy, a konkretnie Harald Lemmerer i Alexander Brander. Pierwszą szóstkę uzupełnili Arttu Aalander i Eetu Vaehaesoeyrinki oraz Wilfried Cailleau i Nicolas Martin. Francuzi stracili tylko dwanaście sekund.

Polacy w składzie Szczepan Kupczak i Paweł Słowiok plasowali się po skokach na słabym trzynastym miejscu, ale w zanotowali dobry czas biegu i awansowali na dziesiątą lokatę. Do zwycięzców stracili niecałe dwie minuty. Rywalizację ukończyły 23 duety.

PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW

Jutro i pojutrze zawodników czeka rywalizacja indywidualna.

Konrad Rakowski

Komentarze - 4

kg191

Opublikowano: 2013-03-15 21:08:09

Fajny wynik. Cieszy mnie że byli lepsi od Czechów, Słoweńców i Estończyków.

Moira

Opublikowano: 2013-03-15 21:36:15

Cieszy wynik, ale szkoda mi Estonczykow, ktorzy tak masakrycznie wrecz spadli...

Konrad Rakowski

Opublikowano: 2013-03-15 22:11:34

Zawsze jakieś pocieszenie na koniec sezonu, że nasi zawodnicy 3 i 4 są lepsi o tych samych zawodników w Estonii i lepsi od Czechów 5 i 6 oraz Słowenców 4 i 5. Wielkie sukcesy to nie są, ale jakieś pozytywy na pewno. Biegowo widać, że już nas wszyscy nie leją, ale co z tego skoro skokowo to już dobrze nie wygląda.

Moira

Opublikowano: 2013-03-15 22:29:00

Wieeem, ale ja zawsze jestem za underdogs, a Ci biedni Estonczycy prowadzili... masochizm jakis ;)

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl