Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PK w Rovaniemi: Pittin zwycięża, Słowiok szesnasty

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2013-03-16

Pittin4Alessandro Pittin zwycięzył w dzisiejszych zawodach Pucharu Kontynentalnego, które odbyły się w Rovaniemi. Włoch o prawie minutę wyprzedził drugiego zawodnika, którym był Truls Johansen. Trzecie miejsce zajął Austriak Harrald Lemmerer. Najlepszym z Polaków był Paweł Słowiok, który zajął 16. miejsce. Zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego zapewnił sobie Andreas Guenter, który w dniu dzisiejszym był szósty.

Najdłuższy skok dzisiejszej rywalizacji oddał Fin Eetu Vaehaesoeyrinki, który skoczył 98,5m. Pół metra bliżej wylądował Norweg Harald Johnas Riiber, który uzyskał wyższe noty za styl od Fina, co spowodowało, że obydwaj Skandynawowie mieli wystartować w tym samym czasie. Trzecie miejsce zajmował Alessandro Pittin, który oddał skok na odległość 97,5 metra i tracił jedynie 6 sekund do prowadzącej dwójki. Wydawało się, że tylko katastrofa może odebrać brązowemu medaliście olimpijskiemu z Vancouver zwycięstwo w dzisiejszych zawodach. Tuż poza podium znajdował się drugi z reprezentantów gospodarzy - Mikke Leinonen tracący 22 sekundy po skoku na odległość 96,5m. Równe pół minuty tracił pierwszy z Francuzów - Gautier Airiau (95,5m). Pierwszą szóstkę zamykał Estończyk Kristjan Ilves (95m, +0:34). Siódmą pozycję zajmował pierwszy z Austriaków - David Pommer (94m, +0:42). Ósme miejsce ex-eaquo ze stratą 54 sekund zajmowali Johannes Firn i Espen Bjoernstad. Obydwaj skoczyli na odległość 92,5m. Pierwszą dziesiątkę zamykał najlepszy ze Słoweńców, Joze Kamenik (93m, +0:56).

Polacy spisali się przeciętnie. Paweł Słowiok skoczył 89,5 metra i zajmował 27. miejsce ze stratą minuty i 26 sekund do liderów, natomiast Szczepan Kupczak skoczył 88,5 metra, ale dostał fatalne noty za styl, co pozwoliło mu zajmować 40. miejsce ze stratą minuty i 48 sekund.

WYNIKI PO SKOKACH

W biegu obyło się bez niespodzianki, ponieważ Alessandro Pittin bardzo szybko dogonił dwóch wyprzedzających go zawodników i szybko uzyskał dużą przewagę nad całą stawką, której nie oddał do samego końca. Za Włochem z prawie minutową stratą na metę wpadła kilkuosobowa grupka, na której czele do mety dobiegł Norweg Truls Johansen (najlepszy czas biegu). Podium uzupełnił Austriak Harrald Lemmerer. Tuż poza podium znalazł się Francuz Willfried Cailleau. 0,4 sekundy później na mecie zameldował się drugi z Włochów, Lukas Runggaldier. Chwilę później ukończył bieg Andreas Guenter, który mógł się cieszyć z triumfu w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego. Na siódmej pozycji finiszował David Pommer - Austriak obronił pozycję po skokach, podobnie jak Johannes Firn, który znalazł się lokatę niżej. Na dziewiątym miejscu znalazł się współzwycięzca konkursu skoków - Eetu Vaehaesoeyrinki, a pierwszą dziesiątkę uzupełnił Michael Duenkel.

Dwaj startujący Polacy spisali się w kratkę. Paweł Słowiok pobiegł przyzwoicie (17. czas biegu), dzięki czemu awansował na 16. miejsce. Wyraźnie słabiej spisał się Szczepan Kupczak, który ukończył dzisiejszą rywalizację na 39. miejscu (35. czas biegu).

Fatalnie w biegu spisał się drugi z współzwycięzców konkursu skoków, czyli Harald Johnas Riiber. Norweg uzyskał zaledwie 46. czas biegu i spadł na 30. miejsce.

PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW

W klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego na jeden start przed końcem zwycięstwo zapewnił sobie Andreas Guenter (658 pkt). Drugie miejsce zajmuje Harrald Lemmerer (499 pkt), a trzecie niestartujący w Rovaniemi, Ole Martin Storlien (453 pkt). Jutro o wyprzedzenie Norwega będzie walczyć trzech zawodników - Willfried Cailleau (444 pkt), Johannes Firn (437 pkt) i Truls Johansen (425 pkt). Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest Adam Cieślar, który zajmuje 39. miejsce (103 pkt). Punktujący dzisiaj Paweł Słowiok jest 48. (83 pkt).

KLASYFIKACJA GENERALNA PUCHARU KONTYNENTALNEGO

Andrzej Grabowski

Komentarze - 4

baki

Opublikowano: 2013-03-16 16:45:09

no cóż mogło być lepiej po skokach, ale Paweł ma tylko pół minuty do dziesiątego zawodnika czyli jest dosyć ciasno i w biegu można dużo nadrobić albo stracić , zależy jak będą przygotowane narty, powodzenia Paweł i Szczepan

kg191

Opublikowano: 2013-03-16 19:21:13

Fajnie, że Paweł zapunktował. Całkiem niezły bieg.

Moira

Opublikowano: 2013-03-16 22:07:23

Bardzo udany kombinacyjny sezon Niemcow, szkoda ze kombi sa i tutaj dosyc olewani, mimo doskonalych wynikow... Ciesza punkty Pawla, moze za rok Polacy cos zwojuja w PK ;)

Simo

Opublikowano: 2013-08-15 02:43:56

Tak, tak, tam znalazłem się na kilku zdjęciach ale to nie są zdjęcia gdzie atzpwneyomorke.pl wkładało serce . Nic to liczę, że w przyszłości Państwo się zrehabilitują. Bardzo proszę nie zwalać zapominalstwa na pogodę, ja zostałem mocniej obity przez grad, więc coś mi się w zamian należy .

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl