Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PK w Klingenthal: Austriacy wygrywają, słaby występ Polaków

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2014-02-08

Austria I (Harrald Lemmerer, Marco Pichlmayer) zwyciężyli w sprincie drużynowym podczas Pucharu Kontynentalnego, który odbył się w Klingenthal. Podium uzupełniły niemieckie duety - Tobias Haug i Manuel Faisst zajęli miejsce drugie, a Philipp Blaurock i Wolfgang Boesl - trzecie. Polacy nie zaliczą tego startu do udanych - Andrzej Gąsienica i Szczepan Kupczak zajęli 15. miejsce, a Mateusz Wantulok i Paweł Słowiok znaleźli się dwie pozycje niżej.

 

Druga ekipa Niemiec (Blaurock, Boesl) po skokach miała 14 sekund przewagi nad swoimi kolegami z reprezentacji (Faisst, Haug). W barwach prowadzącego duetu ponownie błysnął Boesl - autor najdłuższego skoku konkursu (138m). Trzecie miejsce ze stratą 25 sekund zajmowała druga drużyna Austrii (Hochegger, Seidl). Niemiecką dominację podkreśla fakt, że pierwsze miejsce poza podium również zajmowali Niemcy - Johannes Wasel i Tobias Simon tracili 27 sekund. Na piątym miejscu znajdowali się Norwegowie (Espen Andersen, Ole Martin Storlien), którzy mieli już stratę minuty i 3 sekund, a pierwszą szóstkę zamykała druga ekipa z kraju Wikingów (Truls Soenstehagen Johansen, Sindre Ure Soetvik, +1:04).

 

Andrzej Gąsienica i Szczepan Kupczak (Polska II) zajmowali 9. miejsce (+1:16), a Mateusz Wantulok i Paweł Słowiok (Polska I) zamykali stawkę 19 zespołów (+3:06). Nasi kombinatorzy jakby się umówili, że w pierwszej grupie będą skakać świetnie, a w drugiej marnotrawić wypracowaną przewagę. W pierwszej rundzie Wantulok skoczył 130 metrów, co dało mu drugie miejsce, natomiast Gąsienica wylądował półtora metra bliżej i był czwarty. W drugiej grupie trud tych zawodników poszedł na marne - Kupczak skoczył 118 metrów i był to siedemnasty wynik w grupie, a Słowiok spadł z progu, notując odległość 86,5 metra. Nie wiemy czy przyczyną zepsutej próby były warunki czy też błąd zawodnika.

 

WYNIKI PO SKOKACH

 

W biegu świetnie spisali się Harrald Lemmerer i Marco Pichlmayer, którzy zanotowali najlepsze czasy swoich zmian i odrobili minutę i 16 sekund do wyprzedzających ich duetów. Pichlmayerowi starczyło jeszcze sił na finisz, dzięki czemu ograł Faissta i Boesla. Tuż poza podium znalazła się druga para z Austrii, piąte miejsce zajęła Norwegia II, a najlepszą szóstkę zamknęła trzecia drużyna Niemiec.

 

Andrzej Gąsienica i Szczepan Kupczak spadli z dziewiątego na piętnaste miejsce, natomiast Mateusz Wantulok i Paweł Słowiok przesunęli się o dwie pozycje - z 19. na 17. Z całej naszej czwórki martwi w szczególności dyspozycja Kupczaka, który na początku sezonu potrafił zająć 35. miejsce podczas PŚ w Kuusamo, a teraz nie radzi sobie w drugiej lidze kombinacji.

 

PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW

 

W niedzielę ostatni dzień rywalizacji w Klingenthal. Dwuboiści ponownie zmierzą się w Gundersenie.

 

Andrzej Grabowski

Komentarze - 4

Doktor46

Opublikowano: 2014-02-08 13:05:04

Mam małe pytanko, ponieważ nigdy się nie zagłębiałem w 2-ligowe zawody, więc ciekawi mnie jedna rzecz, a mianowicie czy w zawodach PK jest prowadzona klasyfikacja narodów ? Czy zawody drużynowe nie są nigdzie wliczane ? :) Pozdrawiam .

Raku

Opublikowano: 2014-02-08 13:11:48

Nie jest prowadzona, więc to takie zawody na doczepkę, które służą tylko temu, żeby nie było monotonnie. Można by było zrobić start masowy (przecież w PK prawa telewizyjne nic nie ograniczają) albo Gundersena z dwoma skokami, no ale to było milion razy pisane:) Szkoda skoku Słowioka, bo w próbnej było dobrze i może byśmy mieli jakieś miejsce w dziesiątce.

Doktor46

Opublikowano: 2014-02-09 12:49:10

Wielkie dzięki za info :) Fakt, no wielka szkoda, że już nigdzie nie jest organizowany start masowy, zawsze to było jakieś uatrakcyjnienie cyklu :)

tommylee

Opublikowano: 2014-02-08 16:30:09

No gdyby zestawili Wantuloka z Gąsienicą to normalnie mielibyśmy podium :)))

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl