Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PK w Klingenthal: Zdecydowane zwycięstwo Schneidera, dobry bieg i punkty Słowioka

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2014-02-09

Sepp Schneider wygrał po raz drugi w sezonie i po raz trzeci w swojej karierze zawody Pucharu Kontynentalnego w kombinacji norweskiej. Austriak okazał się najlepszy w Klingenthal. Podium uzupełnili Marco Pichlmayer i Truls Johansen. Jedynym Polakiem, który dziś zapunktował był 23. Paweł Słowiok.

 

W pierwszej części dwuboju Tobias Simon poszybował na 146 metr i znokautował swoich rywali. Zaledwie pół metra zabrakło mu do wyrównania rekordu skoczni Michaela Uhrmanna! Niemiec, który na początku sezonu w biegu spisywał się katastrofalnie, teraz znacznie się poprawił i na pewno stał przed olbrzymią szansą na podium. Drugi Mario Seidl (135,5m) tracił do niego 39 sekund, ale dużo groźniejszy miał być trzeci Sepp Schneider (134,5m, +0:43). Czwarte miejsce zajmował Tobias Haug (133m, +0:52), który w piątek bardzo dobrze zaprezentował się na trasie biegu. Groźny mógł być także dziesiąty Marco Pichalmayer (128,5m, +1:27).

 

Najlepiej z Polaków spisał się Andrzej Gąsienica, który plasował się na siódmym miejscu. Nasz zawodnik skoczył 130,5 metra i tracił przed biegiem minutę i jedenaście sekund. Nieźle zaprezentował się też Paweł Słowiok (123m, +2:02), który był 23. Mateusz Wantulok (119m, +2:38) był 36., a Szczepan Kupczak po dobrym skoku w serii próbnej, w konkursie wylądował najbliżej (102,5m) i zajmował ostatnie 51. miejsce z niemal pięciominutową stratą.

 

PEŁNE WYNIKI PO SKOKACH

 

W biegu Sepp Schneider nie dał rywalom szans i wykorzystał swoje świetne miejsce po skokach. Wygrał on po raz drugi w tym sezonie i po raz trzeci w swojej karierze. Był to jednak pierwszy triumf na dużej skoczni. Drugi Marco Pichlamyer finiszował 24 sekundy później. Sensacyjnie trzecią lokatę zajął Truls Johansen, który awansował z 28. lokaty po skokach. Norweg znany jest ze świetnego biegu, ale przebicie się z końca trzeciej dziesiątki robi wrażenie. Pobiegł on o 30 sekund szybciej od drugiego w biegu Nicolasa Martina. Dobry skok wykorzystał Geoffrey Lafarge, który na finiszu przegrał z Johansenem. Szóstkę uzupełnili Lukas Greiderer i Tobias Simon, który na pewno było mocno rozczarowany swoim biegiem po tak świetnym skoku. Znów zawiedli pucharowicze - Seidl skończył 11., Faisst 12. a Haug 14. Tym samym potwierdzili, że jednak są dalecy od olimpijskiej formy.

 

Po raz kolejny warto odnotować świetny występ Christiana Erichsena. Szwajcar wczoraj zdobył pierwsze punkty po dwóch latach, a dziś zajął bardzo dobre 15. miejsce. Pierwszą dwudziestkę uzupełnił Matti Herola, a pierwsze punkty w tym sezonie wywalczył Matic Plaznik (22. lokata). Świetnie pobiegli dziś Amerykanie - Hendrickson skończył 26. (awans o 13 lokat), a  Adam Loomis 29. (awans o 16 miejsc).

 

Paweł Słowiok dziś pobiegł już dużo lepiej i utrzymał swoje 23. miejsce po skokach. Niestety okazał się najsłabszy na finiszu z sześcioosobowej grupki, ale warto podkreślić niezły 20. czas biegu. Strata Słowioka to nieco ponad półtorej minuty. Niestety był on jednym punktującym dziś Polakiem. Pierwszą czterdziestkę zamknął Andrzej Gąsienica (+3:11.3), 45. był Mateusz Wantulok (+3:52,1), a ostatni Szczepan Kupczak (+5:47.3). Nasi trzej kolejni zawodnicy bardzo słabo spisali się na trasie biegu.

 

PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW

 

W klasyfikacji generalnej prowadzenie objął Marco Pichlamyer (320 pkt), drugi jest Tomaz Druml (312 pkt), a trzeci Lukas Greiderer (290 pkt).  Paweł Słowiok (16 pkt) zajmuje 58. miejsce.

 

KLASYFIKACJA GENERALNA

 

Kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego odbędą się w austriackim Eisenerz. Rozegrane zostaną tam trzy konkursy indywidualne - jeden w miejsce zawodów odwołanych w Planicy.

 

Konrad Rakowski

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl