LGP w Oberwiesenthal: Zwycięstwo Johannesa Rydzeka, Kupczak 22.

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2014-08-24

Johannes Rydzek zwyciężył w premierowych zawodach Letniego Grand Prix w Obierwiesenthal i został pierwszym liderem cyklu. Drugie miejsce zajął Eric Frenzel, a trzecie Bjoern Kircheisen. Lepszy z dwójki startujących Polaków, Szczepan Kupczak zajął 22. miejsce.

Zwycięzca Pucharu Świata z ubiegłe sezonu – Eric Frenzel o dwie sekundy wyprzedzał po skokach  Austriaka Bielera (104,5m) i o osiem sekund Haavarda Klementsena (104m). Johannes Rydzek zajmował 4. miejsce (101,5m, +0:18), piąty był Tomas Portyk (99m, +0:22), a na szóstej pozycji znalazł się Bjoern Kircheisen (99,5m +0:26).

Szanse na dobre miejsca mieli również zawodnicy z dalszych miejsc – Jason Lamy Chappuis (12. miejsce, 94,5m, +1:03), Magnus Krog (37. miejsce, 89,5m, +2:12) oraz Jorgen Graabak (39. miejsce, 85m, +2:31).

Polscy zawodnicy na skoczni spisali się przeciętnie. Szczepan Kupczak skoczył dużo gorzej niż wczoraj i zajmował 17. pozycję po skoku na odległość 94,5m i tracił (+1:09) do Erica Frenzela. Bardzo słabo  spisał się Paweł Słowiok, który zajął 44. miejsce (81,5m, +3:07).

WYNIKI SKOKÓW

Reprezentanci Niemiec okazali się dzisiaj bardzo niegościnni i zajęli wszystkie miejsca na podium. Johannes Rydzek atakując z czwartej pozycji okazał się najlepszy, przed Erickiem Frenzelem (+3.5) oraz Bjoernem Kircheisenem (+6.8). Tuż za podium znaleźli się: 4. Christoph Bieler (+12.3), 5. Jason Lamy Chappuis (+20.9) oraz 6. Tomas Portyk (+23.7). Świetnie na trasie biegu zaprezentował się Magnus Krog, który zanotował najlepszy czas biegu i z 37. pozycji po skokach awansował na 13. miejsce.

Bardzo dobrze na miarę swoich możliwości spisał się Szczepan Kupczak, który  stracił tylko 5. pozycji po skokach i ostatecznie zajął 22.miejsce. Paweł Słowiok nie awansował zbyt wiele  i ukończył zawody na 37. pozycji.