Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Dwa polskie kombinacyjne teamy na starcie w Ruka, po skokach zajmują 15 i 17 miejsce

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2014-11-30

Kombinatorzy norwescy walczą dzisiaj w Ruka w team sprintach (skoki na skoczni HS-142 i bieg 2x7,5km).

W stawce dwudziestu zespołów mamy dwa polskie teamy.

 

Polska wystawiła dzisiaj dwie drużyny,  w składzie pierwszym: Adam Cieślar (124,5 m) i Paweł Słowiok (98 m) i w składzie drugim:  Szczepan Kupczak (116 m) i Mateusz Wantulok (109 m).

Po skokach zajmują odpowiednio miejsce 17 i 15, ze stratą do prowadzących ponad dwóch minut.

 

 Kombinacyjne skoki wygrała Norwegia z pierwszego zespołu. Drudzy byli Czesi, także z pierwszej dużyny, natomiast pozycję trzecią zajęła Francja w pierwszym składzie.

 

WYNIKI PO SKOKACH

 

Bieg sztafetowy na dystansie 2 x 7,5 km wygrali Norwedzy I w składzie: Haavard Klemetsen, Joergen Graabak (29:42.7). Na drugim miejscu był II zespół Niemiecki Bjoern Kircheisen i Eric Frenzel (+24.9), trzecią pozycję na "pudle" zajęła zaś Francja I w składzie Jason Lamy Chappuis, Francois Braud (+31.2). Zaraz za podium uplasowali się Fabian Riessle i Johannes Rydzek z pierwszego zespołu Niemiec (+35,0).

Niestety, ale Polacy dziś sobie niezbyt poradzili. Przez jakiś czas mieli przewagę nad zespołem z USA, jednak ostatecznie zostali w tyle. Zespół II naszych reprezentantów: Szczepan Kupczak i Mateusz Wantulok zakończyli zawody na 21. miejscu, natomiast Polacy w składzie I, czyli Adam Cieślar oraz Paweł Słowiok uplasowali się na pozycji 23.

To dopiero początek sezonu, więc nie trzeba się przejmować dzisiejszymi wynikami. Miejmy nadzieję, że następnym razem będzie nieco lepiej.

 

WYNIKI

 

Bożena Tyc

Komentarze - 4

PiW

Opublikowano: 2014-11-30 11:12:13

Polacy 15. i 17. miejsce po skokach :)

stavo

Opublikowano: 2014-11-30 14:24:56

Przeglądałem teraz program eurosportu na następny tydzien i to jest chyba jakaś kpina. Chyba z 10 powtorek skoków, ale kombinacje powtarzają tylko raz, w dodatku na drugim kanale o 4:30 w czwartek. Żeby to obejrzeć, nie mam wyjścia i muszę sięgnąć po rutracker...

Sakuraj

Opublikowano: 2014-11-30 15:06:09

Co do błędów na stonie PZN co do kwoty startowej. Rosjanie i Estończycy też chyba o tym nie wiedzieli, bo tylko dwójka ich przyjechała, a zawsze gdy była możliwośc to obydwie reprezentacje wystawiały czwórkę. U nas przynajmniej się zorientowali. Sukscesem Polaków będzie jak pokonają dziś wlaśnie Estonie i Rosjan, a druga grupa jeśli pokona drugich Czechów.

Raku

Opublikowano: 2014-11-30 15:43:40

Estończycy już wcześniej ustalili, że bracia Piho sobie trenują bo Kuusamo to nie skocznia dla nich;) Oczywiście mogli nie wiedzieć, że można dać czterech ale chyba to był świadomy ruch. A co do Rosjan to oni na 99,9% nie wiedzieli. Rok temu wysłali zawodnika bez punktów PK i w ostatniej chwili zamienił go Panin który zajął 21. miejsce w PŚ... Daleko mi do bronienia słabych miejsc Polaków, ale FIS wypaczył wyniki na dole, bo przez to że Ci najniższej ruszyli z bardzo dużym bonusem w fali, to nie zostali zdublowani. Normalnie Polska I zajęłaby 5 może 6, w najlepszym wypadku 7 od końca miejsce.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl