Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Kombinacja w Schonach: Niemcy wygrywają

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2015-01-03

Niemcy triumfują w Schonach, za nimi Norwegowie i Francuzi.


Niemcom udało się wygrać drużynowy konkurs na swojej skoczni. Gospodarze wygrali z Francuzami dokładnie jednym punktem. Wygraną w pierwszej części zapewnił skok lidera naszych sąsiadów - Erica Frenzela. Francuzi oddali cztery ładne skoki i byli faworytami do zwycięstwa w skokach. Mimo wszystko zostali pokonani przez Niemców i tracili do nich + 0:01 sekundy. Trójkolorowi zajmowali 2. miejsce i zdobyli 444.6 punktów.

 

Ostatnie miejsce na "pudle" należało do reprezentantów Japonii (436.4 pkt.). Japończycy byli w stanie powalczyć o jeszcze lepszą pozycję w biegach, ponieważ do Niemców tracą jedynie 0:12 sek. Słabszy występ mieli dziś kombinatorzy z Norwegii. Jedyny dobry skok oddał Haavard Klemetsen, ale to zbyt mało, żeby zająć miejsce na podium. Po skokach Norwegowie znajdowali się na 4. pozycji ze stratą 30 sekund do prowadzących. Evgeniy Klimov w zawodach oddał skok na odległość 100 metrów, ale nie udało mu się uratować swojej drużyny przed zajęciem ostatniego miejsca. Niestety, pozostali reprezentanci Rosji skoczyli zbyt słabo i zakończyli konkurs na miejscu 10.

 

Warunki podczas biegu sztafetowego nie były zbyt sprzyjające i utrudniały zawodnikom rywalizację. Wygrali Niemcy z czasem 47:54.4 minut. Niemcy przed swoją publicznością dali sobie radę również w biegu sztafetowym. Eric Frenzel wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie podobnie, jak po skokach. Pozostali reprezentanci Niemiec (Tino Edelmann, Tobias Haug, Johannes Rydzek) utrzymali przewagę i dzięki temu wygrali konkurs dwuboju w Schonach. Mocno walczyli także reprezentanci Norwegii (Jan Schmid, Haavard Klemetsen, Joergen Graabak, Thomas Kjelbotn), ale ostatecznie zajęli 2. miejsce ze stratą +3.9 do zwycięzców. Kombinatorzy z Francji (Sebastien Lacroix, Francois Braud, Jason Lamy Chappuis, Geoffrey Lafarge) ruszali z niewielką przewagą do Niemców, jednak zawody zakończyli na ostatnim miejscu podium (+12 sek.). Japończycy (Yoshito Watabe, Taihei Kato, Akito Watabe, Yusuke Minato) również próbowali nadrobić stratę do gospodarzy, mimo tego spadli na 4. pozycję (31.5 sek.).

 

WYNIKI

 

Jutrzejsze zawody powinny rozpocząć się o godzinie 10:00.

 

Bożena Tyc

Komentarze - 1

Sakuraj

Opublikowano: 2015-01-03 18:10:27

Nie no, ale dziś to jakby Polacy startowali to chyba byliby w 10... Rosjan nie da się nie pokonać. A co do jutrzejszych zawodów to temperatura ma spaśc poniżej zera w nocy i jutro więc myśle, że szanse są.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl