Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Kombinacyjny Alpen Cup w Seefeld: Dublet Gerstgrasera

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2015-01-06

W miniony poniedziałek i wtorek w austriackim Seefeld rozegrano zawody cyklu Alpen Cup w kombinacji norweskiej. 5 stycznia skakano na skoczni normalnej, a następnie biegano na 10km, a 6 stycznia po skokach na normalnej skoczni rozegrano bieg na 5km. Dwukrotnie zwyciężył zawodnik gospodarzy Paul Gerstgraser.

 

Pierwszego dnia Gerstgraser po skokach plasował się na 16 pozycji, jednak bardzo dobry bieg (drugi czas) dał mu zwycięstwo. Drugie miejsce zajął kolejny Austriak Bernhard Flaschberger, który zanotował jeszcze bardziej spektakularny awans. Najlepszy czas biegu pozwolił mu awansować z 27 miejsca.

Miejsce trzecie zajął Terence Weber z Niemiec, który utrzymał pozycję zajmowaną po skokach.

Kolejne miejsca również dla reprezentantów Niemiec. Tuż za podium uplasował się Dominik Schwaar, a miejsce piąte zajął Paul Hanf. Natomiast miejsce szóste przypadło Włochowi Raffaele Buzzi.

Prowadzący po skokach Francuz Laurent Muhlethaler skończył na miejscu 12.

WYNIKI 10KM

 

Drugiego dnia Paul Gerstgraser po skokach był 13, ale najlepszy czas biegu dał mu drugie zwycięstwo. Pozostałem miejsca na podium zajęli Niemcy. Nieco lepszy okazał się Paul Hanf, trzeci po skokach i piąty w biegu, a na najniższym stopniu podium uplasował się Terence Weber (szósty rezultat w skokach i piąty czas biegu).

Prowadzący po skokach Laurent Muhlethaler tym razem w biegu stracił zdecydowanie mniej i uplasował się tuż za podium. Miejsce piąte zajął Maik Hanzlik, a na szóstej pozycji uplasował się Vinzenz Geiger, obaj z Niemiec.

WYNIKI 5KM

 

/huk/

Komentarze - 2

Sakuraj

Opublikowano: 2015-01-06 21:43:39

Fajnie, że ktoś tu jeszcze wrzuca jakieś wyniki zawodów ;) Odnośnie kombinacji mam informacje. Dwie złe i jedną dobrą /: Nordic Combined Triple ma być cały transmitowany w Eurosportach i żadna Bundesliga w tym nie przeszkodzi. Za to zawody w Chaux Neuve tylko skoki będą pokazywane- co za ignorancja ze strony Eurosportu, to jest tak jak pokazywać w skokach tylko jedną serie, albo w Tour De ski pierwsze biegi bez tego na Alpe Cermis. Biegu brak nawet w powtórce. A zawody w Sapporo - biegi 5 rano naszego czasu, ale to i tak nie ma znaczenia bo na obu kanałach całe noce leci Australian Open...Nie wiem czy pokażą skoki do kombinacji o 2 w nocy, bo są tam jakieś transmisje, ale Puchar Świata w Sapporo to mogą też być zwykłe skoki. Jestem ciekaw co za ludzie oglądają na jednocześnie obydwu kanałach tenis całą noc. Mogliby chociaż na dwójce wcisnąc biegi pomiędzy mecze. Powtórek oczywiście brak.

Raku

Opublikowano: 2015-01-07 02:44:01

Zakładam że sam Łukasz Kubot ma X razy więcej fanów niż wszyscy oglądający kombinację norweską;) Co do pokazywania tylko skoków, to często tak było ale np. w innych krajach (Francja) często pokazywali bieg, a w innych wycinali i dlatego ramówka jest niespójna ale jak coś wycinają to ich nie obchodzi że to jest druga część;) Co do Sapporo to ja pamiętam, że zazwyczaj skoki nocne szły z odtworzenia rano więc o kombinacji można zapomnieć moim zdaniem. Jak pokażą jakoś bieg z odtworzenia to już będzie sukces a zakładam że nie. A szkoda bo pewnie będą różnica większe niż w Kuusamo.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl