PŚ w Val di Fiemme wygrywa Bernhard Gruber

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2015-01-30

Austriak Bernhard Gruber wygrał zawody Pucharu Świata w Val di Fiemme. Do biegu zawodnicy przystąpili według wyników kwalifikacji gdyż nie udało się dokończyć konkursowej serii skoków.

Gruber ruszał na trasę jako 6., a w biegu uzyskał 12. czas. Na miejscu drugim uplasował się Norweg Jan Schmid, przekraczając linię mety 7,8s po zwycięzcy. Na miejscu trzecim finiszował kolejny Norweg Joergen Graabak, który dzięki świetnemu biegowi (2. czas netto) awansował z 27 miejsce.

Na miejscu czwartym sklasyfikowany został Sepp Schneider z Austrii, jako piąty linię mety przekroczył Mikko Kokslien - koejny Norweg, a szósty był Niemiec Eric Frenzel.

Miejsce siódme (awans z 34.) zajął najlepszy w biegu Magnus Moan.

Zakończoną właśnie rundę prowizoryczną wygrał Thomas Kjelbotn. Norweg oddał skok na odległość 125m. Na miejscu drugim sklasyfikowano jego rodaka – Espena Andersena, który uzyskał 119,5 m. Trzecią notę uzyskał Christoph Bieler. Austriak oddał skok na odległość 116,5 m.

Czwarta lokata przypadła w udziale Niemcowi. Wolfgang Boesl wylądował na linii wyznaczającej 127,5 m. Miejsca piąte i szóste zajęli Austriacy. Sepp Schneider uzyskał 121 m, a Bernhard Gruber – 120,5 m.

O godzinie 11:10 rozpocznie się konkurs skoków do pierwszego konkursu indywidualnego we włoskim Val di Fiemme.