Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Kombinacja norweska: Adam Cieślar 9. w CoC w Ramsau

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2015-02-15

Dzisiejszy konkurs Pucharu Kontynentalnego w Ramsau zdominowali kombinatorzy z Norwegii. Adam Cieślar spisał się najlepiej z naszych zawodników, wywalczył 9. pozycję.

 

Konkurs skoków wygrał Evgeniy Klimov (RUS), dwuboista skoczył 100 metrów. Za nim uplasował się Austriak - Fabian Steindl (96, 5m). Lokatę 3. zajął Niemiec - Tobias Simon (96,5 m). Dobry skok oddał Szczepan Kupczak (94 m), nasz reprezentant zajmował 4 pozycję. Adam Cieślar skoczył 90,5 metra, co pozwoliło mu zająć miejsce 13. Kolejny nasz zawodnik, czyli Paweł Słowiok (86,5 m) był 26, natomiast Marcin Budz (72,5 m) dopiero 53.

 

Po skokach kombinatorzy norwescy wystartowali w biegu na 10 km metodą Gundersena. Rywalizację wygrał Norweg - Espen Andersen (23 min. 28,5 sek.). Jego rodak, Gudmund Storlien (+00:00.3) wywalczył miejsce 2. Ostatnią pozycję na podium zajął również Norweg - Sindre Ure Soetvik (+00:00.7). Adam Cieślar awansował na lokatę 9., na metę dotarł ze stratą +00:12.0 sekundy do zwycięzcy. Niestety, Szczepan Kupczak nie zdołał utrzymać swojego dobrego miejsca po pierwszej części konkursu, spadł na 18. miejsce (+00:44.3). Paweł Słowiok tak samo, jak wczoraj zawody skończył na 21. pozycji ze stratą 56 sekund. Nieco poprawił się Marcin Budz, ostatecznie zajął 50. pozycję (+04:30.2).

 

WYNIKI

 

Bożena Tyc

 

Komentarze - 3

Szamot

Opublikowano: 2015-02-15 20:25:38

Moim zdaniem Puchar Kontynentalny to miejsce gdzie powinni od początku startować nasi najlepsi kombinatorzy. Tutaj przynajmniej zdobywają jakieś punkty, a w PŚ ich występy są tragiczne. Jedynie Cieślar powinien dostawać szansę startów w PŚ.

Sakuraj

Opublikowano: 2015-02-16 10:36:26

Biorąc pod uwagę czas biegu Kupczaka na MŚ powalczy z Klimowem o to kto przybiegnie ostatni. Wystarczy skoczyć na miejsce poza pierwszą 30, co mu się zresztą w PŚ często zdarza i nieszczęście gotowe. A Słowiok może przeszedłby kwalifikacje ( pamiętajmy, że na MŚ nie ma tylu nagminnie punktujących Austriaków, Norwegów i Niemców którzy zawsze są przed nimi, panują przecież limity na te Mistrzostwa) a w biegu może jakiś awans jak wtedy co był po skokach 48 a w biegu biegł za Demongiem i ukończył 33.

bak

Opublikowano: 2015-02-16 14:01:35

a jaki był problem żeby wysłać ich we trójkę, w biegach jadą zawodnicy którzy mają duzo gorsze wyniki i jakos jest ok , a tu na pewno by się lepiej zaprezentowali niż taki Gazurek czy Antolec I Motor

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl