PŚ w Lahti: Zwycięstwo Akito Watabe

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2015-03-06

Dzisiejszy konkurs indywidualny w fińskim Lahti wygrał Akito Watabe, który na mecie rywalizacji o 3 sekundy wyprzedził Johannesa Rydzeka. Trzeci na metę dobiegł jego rodak, Fabian Riessle, który do zwycięzcy stracił dziś +9.1 sekundy.

Na czwartej pozycji sklasyfikowany został Magnus Krog. Norweg dobiegł na metę ze stratą +10.9 sekundy do zwycięzcy. Piąte miejsce zajął Alessandro Pittin. Włoch był dziś zdecydowanie najszybszy na trasie biegu i to właśnie świetna dyspozycja biegowa pozwoliła mu na awans z 38 pozycji zajmowanej po konkursie skoków. Do zwycięzcy stracił +13.8 sekundy. Szósty był dziś Haavard Klemetsen, który wygrał pierwszą część dzisiejszej rywalizacji.

WYNIKI ZAWODÓW

Norweg Haavard Klemetsen oddał dziś skok na odległość  122,5 m. Na drugiej pozycji wylądował Tino Edelmann, który oddał skok na odległość 119,5 m i ruszył na trasę ze stratą dwudziestu ośmiu sekund do Norwega. Trzeci był Manuel Faisst. Niemiec oddał skok na odległość 119 m i tracił do prowadzącego Klemetsena 40 sekund.

Czwarte miejsce po skokach zajmował Taihei Kato (123 m), który ruszył na trasę 45 sekund po prowadzącym Norwegu. Tuż za Japończykiem uplasował się Jason Lamy Chappuis. Reprezentant Francji oddał skok na odległość 120,5 m i po pierwszej części rywalizacji tracił 48 sekund do Klemetsena. Szóstą pozycję po skokach zajmował Fabian Riessle (117,5 m, +0:52).

WYNIKI PO SKOKACH

Magdalena Gapsa

Komentarze - 5

Sakuraj

Opublikowano: 2015-03-06 16:48:17

No, nareszcie wygrał ktoś inny ;) Przyznam szczerze, nie spodziewałem się że Watabe będzie w stanie ograć Rydzeka. Pittin dzis rozwalił system. Nikt chyba jeszcze nie pokonał drugiego czasem biegu zawodnika o 70 sekund :) Myślę, że Gazurka i Antolca miałby szansę pokonać jakby był biegaczem ;) 2 sensacja dziś to wynik Paula Gertsgrasera, 7 czas biegu i 18 miejsce. Niezły postęp w porównaniu do austriackich zawodów. Szkoda, że dla Hirvonena i Ilvesa zabrakło miejsca w 30. A co do naszych kombinatorów to znowu nie mogę zrozumiec czemu nie ma ich na zawodach... Brak pieniędzy czy co?

Raku

Opublikowano: 2015-03-06 20:48:20

No Watabe jeszcze nigdy tak nie rozwalił rywali na finiszu, choć to był bardziej atak przed prostą niż finisz ale na jedno wychodzi;) Tradycyjnie więc nastawia się na drugie miejsce w generalce;) Polacy są na starcie Lotos Cup (dziś Cieślar, Słowiok i Wantulok startowali w skokach i Wantulok znów najlepszy z tej grupy). Kompletne niezrozumiałe pominięcie Wantuloka (być może celowe i z premedytacją) spowodowało, że nie ma on teraz prawa startu w PŚ i już wygodnie można omijać drużynówki bo została trójka z prawem startu w PŚ... Ostatnio co ciekawe Wąsowicz bodaj na sport.pl mówił, że trzeba wstrząsnąć kombinacja (tak sam z siebie nawet nie pytany o KN), więc ciekawe jakie to zmiany planują... A Pittin obecnie jest w formie takiej że nie porównywałbym go do Polaków. Pytanie czy to są punkty PŚ w biegach na 15 dowolnym, czy może nawet piętnastka bo w nowożytnej kombinacji chyba nikt tak nie deklasował rywali w biegu - w latach 90. to był trochę inny sport, więc coś by można wyszperać pewnie ale na XXI wiek to ewenement.

ms.

Opublikowano: 2015-03-06 21:38:14

wantulok startowal w drużynówkach więc chyba ma prawo startu w pś dożywotnio chyba ze w kombinacji wygląda to inaczej niż w skokach.

Raku

Opublikowano: 2015-03-06 22:27:15

Tzn w drużynówkach może startować, ale już w ind. chyba nie, bo nie skończył drużynówki w ósemce (a chyba taki był przypadek Kota X lat temu). Tak czy siak skoro nic mu nie dolega (a nie dolega bo ciągle startuje w LC), to znaczy że nikomu nie są na rękę jego starty gdziekolwiek i co tu więcej pisać.

Sakuraj

Opublikowano: 2015-03-07 09:24:49

Racja, coś wyrażnie nie pasuje komuś w PZPN, zwłaszcza, że na PK w Rosji startowało 29 zawodników i Wantulok mógłby być tym 30 i wcale nie musiałby być w 30 dziesiątce, bo stawka mizerna.