Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PŚ w Lahti: Duet Riessle/Rydzek wygrywa sprint drużynowy

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2015-03-07

Do ostatnich metrów toczyła się dzisiaj walka o zwycięstwo w sprincie drużynowym. Drużyna Niemiec I (Riessle/Rydzek) do ostatnich metrów odrabiała stratę do Norwegów i to oni ostatecznie byli górą w tym pojedynku.

 

Po pierwszej części rywalizacji kombinatorów w sprincie drużynowym prowadziła drużyna Norwegii II (Schmid; 124,5 m/Riiber; 122 m). Na drugiej pozycji uplasowała się drużyna Austrii I (Bieler; 117 m/Klapfer; 115 m). Do prowadzących Norwegów tracili na starcie +0:37. Na trzecim miejscu po skokach sklasyfikowana została drużyna Japonii II (Nagai; 111 m/Watanabe; 114,5 m) ze stratą do Norwegów wynoszącą +0:41.

Na czwartej pozycji uplasowała się drużyna Francji II (Laheurte; 113 m/Braud; 113,5 m). Piąte miejsce po skokach zajmowała drużyna Niemeic I (Riessle; 108,5 m/Rydzek; 116 m) ze stratą do prowadzących wynoszącą +0:53. Szóste miejsce zajęła drużyna Czech (Portyk; 116,5 m/Dvorak ;109,5 m). ze stratą do prowadzących wynoszącą +0:56.

 

WYNIKI PO SKOKACH

 

Biegnący na ostatniej zmianie w ekipie Niemiec I Johannes Rydzek zostawił rywali daleko w tyle i zapewnił sobie i Fabianowi Riessle zwycięstwo. Drugi na metę dobiegł Jason Lamy Chappuis, który dziś razem z Sebastienem Lacroix tworzył zespół Francji I. Francuzi stracili do zwycięzców +10.7 sekundy. Trzecie miejsce zajęła drużyna Norwegii I (Krog/Klemetsen). Norwegowie na mecie tracili do zwycięzców +11.2 sekundy.

Czwartą drużyną na mecie była drużyna Francji II (Laheurte/Braud) ze stratą +11.9. Na piątym miejscu, ze stratą do prowadzących identyczną jak Francuzi dobiegła drużyna Czech (Portyk/Dvorak). Szósta lokata przypadła w udziale zajmującej drugie miejsce po skokach drużynie Austrii I (Bieler/Klapfer). Austriacy na mecie tracili do zwycięzców +12.9 sekundy.

Prowadząca po skokach druga drużyna norweska została zdyskwalifikowana.

 

WYNIKI ZAWODÓW

 

Magdalena Gapsa

Komentarze - 12

ms.

Opublikowano: 2015-03-07 14:12:35

ani słowa o incydencie rydzeka z riiberem, autorka chyba nawet nie oglądała tego biegu.

Sakuraj

Opublikowano: 2015-03-07 19:38:43

Przykro mi to powiedzieć o jedynym serwisie w Polsce o kombinacji, ale w tym sezonie odkąd została ona zrzucona na niższy plan to newsy polegają tylko na opisywaniu tabelki dostępnej w wynikach, nic ponad to co moglibyśmy tam wyczytać.

Kuba_skipol

Opublikowano: 2015-03-07 19:57:16

Sakuraj - nie została zrzucona na niższy plan, pisałem już o tym jesienią, nie mamy fachowców w redakcji, którzy potrafią ciekawie zaanalizować konkurencję. Mając do wyboru zamieszczać suche wyniki lub nie pisać w ogóle wybraliśmy to pierwsze.

skier

Opublikowano: 2015-03-07 21:08:58

Powiem tylko tyle, że osoby, które mają kontakt z zawodnikami, będą pisać coraz lepiej. O ile się orientują są (jest) tu takie (taka). Każdy musi się nauczyć, skoro to pierwszy sezon w pisaniu o kombinacji, to nie ma o czym mówić, bo sytuacja jest zrozumiała. Ja jestem pewny, że w przyszłym sezonie artykuły będą lepsze. Poza tym tu piszą raczej młode osoby, które mają też inne sprawy na głowie. Proszę się nie martwić, bo doświadczenie przyjdzie z czasem, tylko doceńcie, że jeszcze ktoś o tej kombinacji chce pisać. Pozdrawiam ciągle narzekający naród Polski! :)

Raku

Opublikowano: 2015-03-07 21:40:41

Jakby pisanie o kombinacji w Polsce miało sens, to by pewnie stronka kombinacjanorweska.pl (Jana Wielgusa i kilku dziewczyn o ile dobrze pamiętam) nigdy nie padła a jak na tamtejsze realia internetowe to była na prawdę wypasiona strona wcale nie odstająca wiele od skokowych w tamtych czasach, ale strona o kombinacji w Polsce nigdy nie wyjdzie poza granice strony hobbystycznej. Ba, nawet na świecie nie znam żadnej samodzielnej stroni o KN poza związkowymi. To chyba wyjaśnia wszystko więc Polska mają taką stronę od lat i tak była jakimś dziwnym wyjątkiem. Wiadomo, że szkoda strony i fajnie by było ją "utrzymać" ale takie pisanie raz na jakiś czas zawsze się kończy odpływem użytkowników, a poważne prowadzenie nie zawsze się równa z przypływem czasem ze stagnacją. Mi czasem ciężko zaplanować coś z różnych powodów kilka dni do przodu a co dopiero "poważnie" odpowiadać za dział, więc po prostu wrzucając coś raz na jakiś czas zawsze sprowadzi się po pewnym okresie do pisania dla samego siebie, a takie pisanie przy pisaniu hobbystycznym nie ma chyba sensu. No ale jak ktoś ma jakieś pytanie to w komentarzach można sobie popisać.

Iggy

Opublikowano: 2015-03-07 14:12:35

Szkoda tej wywrotki Rydzeka i Riibera, szczególnie że te zespoły zasłużyły na czołowe dwa miejsca. Dobrze, że chociaż Rydzek był w stanie się zebrać i zwyciężyć, zwłaszcza że to młody Norweg miał większy udział w kraksie. Chwalono drużynowy sprint z MŚ. Moim zdaniem ten był dopiero emocjonujący, choć o 3. miejsce walka była już znacznie mniej interesująca.

Raku

Opublikowano: 2015-03-07 15:24:49

A co się dokładnie stało i na którym kółku?

Iggy

Opublikowano: 2015-03-07 15:43:11

Pod koniec ostatniej pętli na długiej prostej (tuż przed "hopką") Rydzek zrównał się z Riiberem, obaj zaczęli łyżwę i w Riiber pojechał zbyt szeroko, wjechał pod (lub nad - już nie pamiętam) lewą nartę Rydzeka. Obaj się wywrócili, tyle że Rydzek się podniósł i dojechał do mety, a Riiber zgubił nartę i na jednej próbował dojechać do mety. Oczywiście, wyprzedziła go cała grupa pościgowa, a potem został zdyskwalifikowany - nie wiem, czy nie za brak narty na mecie. PS. Na jednym z ujęć wyglądało to trochę jak w filmach animowanych: zawodnicy upadają, po czym narta jednego z nich wylatuje w powietrze. Samo zderzenie nie wyglądało jednak zbyt przyjemnie, bo Ribber chyba zahaczył butem o twarz Niemca.

Iggy

Opublikowano: 2015-03-07 15:44:49

Zresztą jest już film z tych zawodów: http://www.fis-ski.com/nordic-combined/news-multimedia/videos/video=dramatic-epilogue-lahti-fis-nordic-combined-highlights.html .

Raku

Opublikowano: 2015-03-07 16:00:23

No to nieźle że się Jarl z Janem tyle na czele utrzymali. Szkoda tej DSQ w Q i kolejnego pecha/błędu bo chyba jest w coraz lepszej formie.

Sakuraj

Opublikowano: 2015-03-07 19:49:52

Dawno takiej akcji na finiszu nie było, szkoda, że to się tak skończyło. Na pocieszenie dla Riibera może on jeszcze przez dobre 20 lat (patrząc na Klemetsena) skacząc tak dobrze i biegając na przyzwoitym poziomie trzymać się w czołówce KN. No i do Watts Zap to trafi ;) Zwracam także uwagę na genialny bieg Czechów 5 miejsce i znakomity bieg Portyka. Szczerze mówiąc się tego po nim nie spodziewałem, sądziłem że odpadną zaraz na jego zmianie od tej dużej grupki. A tu proszę, Portyk w biegu lepszy od kolegi Dvoraka, Rydzeka czy Kircheisena. Oby tak dalej, bo rzeczywiście mało narodów w kombinacji się zaczyna robić. Finowie mają jeszcze jakąś szanse na powrót do czołówki, ale jak Hug zakonczy karierę to nie ma Szwajcarów, a gdy nie będzie Fletcherów to tacy zawodnicy jak fatalnie biegający Ben Berend czy kiepski na skoczni Adam Loomis nie pociągną ich do zwycięstw w PŚ. Dziś USA - totalna kompromitacja. Kończąc ,ciekawi mnie sprawa, dlaczego Marjan Jelenko tak słabo sobie radzi na skoczni. Nie wiem czy to kwestia zmienionej formy treningów, które chyba nie przynoszą efektu, bo w biegu poprawy nie widać żadnej, czy tez może jakaś choroba. Przecież to był zawodników zawsze na czołówke po skokach. Szkoda, że takie nacje jak Polska czy Słowenia nie mają za mocnych drużyn w kombinacji, bo przecież jest to w skokach światowa czołówka, tak samo Rosjanie bo ci to biegaczy mają genialnych i w sprincie i na dystansie a i w skokach duża kadra, na przyzwoitym poziomie. Ubolewam, że stawka w KN nie jest taka jak np w biathlonie gdzie w czołowej 50 jest 20 różnych nacji łącznie z tymi których tutaj zapewne nigdy nie zobaczymy jak Litwa czy Słowacja. Oby się to zmieniło.

Raku

Opublikowano: 2015-03-07 21:21:07

Marjan ma "podobno" (już nie śledzę tego tak dokładnie więc nie piszę tego w pełni odpowiedzialne) mniej lub bardziej poważne problemy z plecami (zresztą Asikainen czyli były kolega po fachu też;)) i kto wie czy to się nie skończy zakończeniem kariery - pytanie jak mocny jest psychicznie bo wielu zawodników przy takiej zapaści skokowej by to rzuciło w pi***. Słowenia podobnie jak Polska miała tendencję wzrostową w okolicach 2009-2012 choć u nich jednak ta tendencja pozwoliła się bardziej pokazać w PŚ... A teraz i u nich się wszystko sypło i juniorzy też fatalni. Niestety tak jak tutaj 100 razy rozmawialiśmy - kombinacja się od 2-3 lat coraz bardziej betonuje i po odejściu Lamusa to się jeszcze bardziej uwidoczni. Jakby Akito złapał jakąś kontuzje to już jest w zasadzie beton totalny.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl