Kombinacja w Trondheim: Walka do końca, świetny pościg Moana

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2015-03-12

Przedostatni konkurs Pucharu Świata w tym sezonie odbył się w Trondheim. Kombinatorzy walczyli ze sobą do ostatnich chwil. Ostateczne zwycięstwo odniósł Norweg Magnus Moan.

Na skoczni najlepiej zaprezentował się Eric Frenzel (GER), który oddał skok na odległość 131 metrów. Nieźle poradził sobie również Christoph Bieler. Austriak skoczył 131,5 metra, co pozwoliło mu zająć 2. pozycję. Na lokacie 3. wylądował Norweg - Haavard Klemetsen, jego odległość to 132 metry. Tuż za podium znalazł reprezentant Francji - się Jason Lamy Chappuis (127 m), miejsce 5. zajął Yoshito Watabe (JPN), który skoczył 130 metrów. Na miejscach 6-10 kolejno uplasowali się: Austriak - Bernhard Gruber (129,5 m), Francuz - Maxime Laheurte (129 m), Niemcy - Fabian Riessle (129,5 m) i Johannes Rydzek (128,5 m), a także Magnus Moan (128,5 m).

Rywalizacja podczas biegu na 10 kilometrów była bardziej ciekawa, a na podium zaszła spora zmiana. Magnus Moan dał dziś z siebie wszystko, Norweg na metę dotarł z czasem 24 minut oraz 22.9 sekundy, dzięki temu awansował z 10. pozycji i wygrał konkurs w swoim kraju. Fabian Riessle był o 13.3 sekundy gorszy od zwycięzcy, ale zajął dobre 2. miejsce. Pozytywnie zaskoczył Alessandro Pittin, na skoczni nie spisał się najlepiej, gdyż zajmował 21. lokatę (122,5 m), ale bieg poszedł mu bardzo dobrze i reprezentant Włoch uzupełnił podium, tracąc do triumfatora 18.2 sekundy. Długo prowadził Johannes Rydzek (+22.6 sek), mimo tego Niemiec ostatecznie uplasował się na 4. miejscu. Haavard Klemetsen (+23.4 sek) nie zdołał utrzymać się na podium i zakończył dzisiejsze zmagania na 5. pozycji. Francois Braud (+26.8 sek) awansował z 14. miejsca na 6., zaś Akito Watabe (+34.5 sek) z 11. na 7. Niestety, Bernhard Gruber (37.5 sek) pogorszył nieco swoją pozycję, ostatecznie zajmując 8. miejsce. Za nim uplasował się Maxime Laheurte z czasem 25 minut i 3.3 sekundy. Jeden z największych faworytów - Eric Frenzel nie spisał się najgorzej, ale po zwycięskim skoku liczono na więcej. Niemiec ostatecznie zamknął czołową dziesiątkę.

Przypominamy, że ostatnie zawody PŚ w tym sezonie odbędą się już w sobotę w Oslo.