Kupczak wygrał, Słowiok drugi w Rożnowie (CZE)

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2015-06-27

Polska Kadra Młodzieżowa wczoraj i dziś rywalizowała z czeskimi kombinatorami norweskimi w Roznovie pod Radhostem. Dwa najwyższe miejsca podium zajęli Polacy. Szczepan Kupczak specjalnie dla czytelników Skipola ocenił zawody w Czechach.

Wczoraj o godzinie 16:00 kombinatorzy norwescy startowali w biegu na 6 kilometrów, natomiast dziś mieli do oddania po dwa skoki na skoczni K-70. Najlepiej spisał się Szczepan Kupczak (AZS AWF Katowice), który wygrał zawody. Na drugim miejscu był Paweł Słowiok (AZS AWF Katowice), zaś na trzecim Jan Vytrval (Dukla Liberec). Tuż za podium wylądował kolejny z Czechów - Petr Kutal (Dukla Liberec), a za nim na pozycji 5. uplasował się Miroslav Dvozak (Dukla Liberec). Lokatę 6. zajął Krystian Gryczuk (LSK Lomnice), 7. był Ondrej Pazout (Dukla Liberec). Ostatni z zawodników kadry młodzieżowej - Michał Gut-Chowaniec (LKS Poroniec Poronin) uplasował się na 8. miejscu. Na pozycji 9. zawody zakończył Czech - Jakub Cejchan (LSK Lomnice), a czołową dziesiątkę zamknął Paweł Twardosz (SMS Szczyrk).

Zwycięzca zawodów ocenia je pozytywnie. "Fajne zawody, fajna odmiana od zwykłego Gundersena, bo mamy pierwsze biegi ze startu wspólnego, a następnie dwa skoki . Fajnie jest rywalizować w takim systemie. Ogólnie bieg był dobry, Paweł nadawał fajne tempo i udało mi się dotrzymać jego kroku prawie do końca, w efekcie pobiłem swoją życiówkę, a trasa naprawdę daje w kość. Ze skoków też jestem zadowolony, choć mam jeszcze kilka błędów, które wymagają korekcji. Jestem chyba na dobrej drodze, bo na treningach coraz częściej udaje mi się oddać naprawdę fajny skok, dlatego nie pozostaje nic innego jak dalej trenować i pokazać się z dobrej strony na następnych zawodach" - powiedział Kupczak.

Nasi reprezentanci nie będą mieli sporo czasu na odpoczynek, ponieważ już w poniedziałek (29.06) wyjeżdżają do Zakopanego na kolejne zgrupowanie, gdzie będą trenować do 9 lipca.