Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

KN: Austriacy najlepsi na początek Letniej Grand Prix, Polacy na miejscu 10.

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2015-08-29

Dziś w niemieckim Oberwiesenthal został rozegrany pierwszy konkurs LGP w tym sezonie. Dwuboiści rywalizowali w sprincie drużynowym. Najlepsi byli Austriacy zajmując dwa czołowe miejsca. Na trzeciej pozycji uplasowali się Niemcy, a nasi reprezentanci uplasowali się na 10. pozycji. Adam Cieślar oddał bardzo dobry skok (95 metrów), w serii skoków uzyskał dzięki temu wynik piąty.

 

Po skokach prowadzili Japończycy w składzie Yoshito i Akito Watabe. Miejsce drugie zajmowali Mario Seidl i David Pommer (Austria I), a najniższą pozycję podium uzupełnili ich koledzy z drugiej drużyny Harald Lemmerer oraz Bernhard Gruber. Nasi kombinatorzy - Adam Cieślar (95 m) i Paweł Słowiok (89,5 m) wylądowali na miejscu 11.

WYNIKI PO SKOKACH

 

Ostatecznie najlepsi okazali się Harald Lemmerer oraz Bernhard Gruber zwyciężając z czasem 28:25.6 sek. Za nimi uplasowali się ich rodacy Mario Seidl i David Pommer, którzy stracili do nich 13.2 sekundy. Na miejsce trzecie, z ósmego, awansowali Niemcy (II) - Manuel Faisst i Fabian Riessle (+14.0 sek). Tuż za podium zawody zakończyli: Tomas Portyk oraz Miroslav Dvorak (+23.3 sek), czyli pierwsza grupa z Czech. Na lokacie piątej uplasowali się Eric Frenzel i Johannes Rydzek. Zawodnicy z pierwszego składu Niemiec tracili do zwycięzców 28.9 sekundy. Bracia Watabe (+33.4 sek) z miejsca pierwszego po skokach, spadli na 6.

Polacy Adam Cieślar i Paweł Słowiok ostatecznie wylądowali na 10. pozycji, ich strata do prowadzących to 2 minuty i 20.4 sekundy.

WYNIKI

 

Jutrzejsza rywalizacja na skoczni rozpocznie się o godzinie 11, natomiast bieg o 14:00. Reprezentować nas będą ponownie Paweł Słowiok i Adam Cieślar. Trzeci z naszych reprezentantów Szczepan Kupczak został zdyskwalifikowany w piątkowych kwalifikacjach.

 

foto:facebook.com/ncaustria

 

Bożena Tyc

 

Komentarze - 1

stavo

Opublikowano: 2015-08-30 14:16:32

Znalazł ktoś jakieś nagrania w internecie, pokazują to jakieś stacje w ogóle? Co do konkursu - fajna była drużyna Germany III z Edelmanem i Kircheisenem... Pomimo tylu zakończeń karier, stara gwardia w KN cały czas tzryma się bardzo mocno. No i wreszcie jakiś nowy Szwajcar - Jan Kirchoffer. Oprócz tego Rafaelle Buzzi, który jak na Włochów nie skoczył tak tragicznie, no i Ondrej Pazout, który sporo musi się nauczyć skakania.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl