Kolejne zawody Letniego Grand Prix w kombinacji norweskiej odbyły się w Austrii

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2015-09-04

Kolejne zawody LGP w kombinacji norweskiej odbyły się w środę 2 września w Tschagguns/Partenen (Austria). W kwalifikacjach mile zaskoczył Szczepan Kupczak, który uplasował się na 6. pozycji, podobnie jak w serii konkursowej. Po rywalizacji na skoczni najlepsi dwuboiści zmierzyli się ze sobą w biegu na 10 kilometrów metodą Gundersena. W konkursie niepokonany był Mario Seidl.

Na skoczni niepokonany okazał się Mario Seidl. Austriak wygrał serię skoków po skoku na odległość 105 metrów. Drugi był Akito Watabe (JPN), jego skok to 101,5 m. Niemiec - Eric Frenzel (105,5 m) zajmował 3. pozycję. Za podium znalazł się jego rodak - Boesl Wolfgang, który wylądował na setnym metrze. Piąty był Braud Francois (100,5 m), zaś szósty nasz reprezentant - Szczepan Kupczak (na zdjęciu 101 m). Adam Cieślar (95,5 m) skoczył na 30. miejsce, a tuż za nim wylądował Paweł Słowiok (93,5 m).

Podczas biegu do kombinacji norweskiej Seidl również się nie poddał i tym samym wygrał zawody w swoim kraju. Na metę dotarł z czasem 23 minut i 40.6 sekundy, Akito Watabe pojawił się na finiszu 14 sekund później, dzięki czemu zajął 2. miejsce. Na ostatniej pozycji na pudle uplasował się Fabian Riessle (+24.9 sek). Podczas biegu na 10 km Gundersenem nieźle poradził sobie również Bernhard Gruber (+26.4 sek). Kolejnym dobrym startem może się pochwalić Francuz - Braud Francois, dwuboista zajął 5. lokatę ze stratą 26. 9 sekundy do zwycięzcy. Kupczak (+52.4 sek) z miejsca 6. po skokach ostatecznie spadł na 25. Natomiast Paweł Słowiok się poprawił i skończył zawody dwuboju na 27. lokacie. Ostatnim z naszych zawodników był Adam Cieślar. Kombinator z Istebnej ze stratą minuty i 33.3 sekundy do Seidla, uplasował się na 33. miejscu.