LGP w Oberstdorfie wygrywa Fabian Riessle, Szczepan Kupczak 21.

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2015-09-05

Reprezentant gospodarzy Fabian Riessle wygrał finałowe zawody Letniej Grand Prix w Oberstdorfie. W całym cyklu triumfował inny Niemiec Johannes Rydzek.

Po skokach prowadził Japończyk Akito Watabe, drugi rezultat uzyskał Maxime Laheurte z Francji, a z trzeciego miejsca na trasę biegu wyruszał Eric Frenzel.

Na miejscu 13. pierwszą część dwuboju ukończył najlepszy z Polaków Szczepan Kupczak, 25. był Adam Cieślar, a 34. Paweł Słowiok.

Jednak jako pierwszy linię mety dzisiejszych zawodów przekroczył Fabian Riessle, który ruszał na trasę z 12. pozycji. 1,4sek za nim linię mety przekroczył Johannes Rydzek, najszybszy w biegu. Na trzeciej pozycji uplasował się Akito Watabe.

Najwyżej z Polaków na 21. miejscu uplasował się Szczepan Kupczak, 24. był Adam Cieślar, a Paweł Słowiok zajął 30. pozycję.

W całym letnim kombinacyjnym cyklu podium niemal identyczne jak w dzisiejszych zawodach. Tylko na dwóch czołowych miejscach Niemczy zamienili się miejscami. Wygrał z dorobkiem 296 punktów Johannes Rydzek. Fabian Riessle zdobył tych punktów 270, a Akito Watabe zgromadził 236 punktów i zajął miejsce trzecie.

Na miejscu 31. zmagania zakończył Szczepan Kuczak (16pkt), Adam Cieślar był 37. (8pkt), a Paweł Słowiok 40. (5pkt).