Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PK w kombinacji: Polacy poza trzydziestką w Ramsau [WYNIKI]

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2016-02-13

W zmaganiach Pucharu Świata mamy przerwę, za to Polacy startują w zawodach „drugiej ligi”, czyli Pucharze Kontynentalnym, jednak i w Ramsau nie zachwycili. Żaden z czterech biało-czerwonych nie zdołał powiększyć punktowego dorobku. Zwyciężył reprezentant Niemiec, Vincenz Geiger. 

 

Największe szanse na punkty miał po skokach Szczepan Kupczak, który uzyskał 95,0 metrów, co dało mu 5. rezultat. Tuż przed nim, z przewagą zaledwie jednego punktu, znajdował się ostateczny zwycięzca, Vincenz Geiger, a na wirtualnym podium przodowali jego koledzy Tobias Simon (99,0 metrów), Terence Weber (98,0 metrów) i Tobias Hug (97,5 metra).

 

Na 15. miejscu po skoku na 91. metr plasował się Michał Gut-Chowaniec, a lokatę w czołowej trzydziestce, na 22. pozycji, wywalczył także debiutujący w Pucharze Kontynentalnym, niespełna 18-letni Paweł Chyc z 88-metrową próbą. Słabiej spisał się Marcin Budz, który wylądował na 78. metrze i 50. centymetrze z 51. rezultatem po zmaganiach na normalnym obiekcie w Austrii.

 

Niestety, choć Polacy mogli liczyć na punkty, zwłaszcza wracający po kontuzji Szczepan Kupczak, sztuka ich zdobycia nie udała się żadnemu z nich. Znany z PŚ reprezentant AZS AWF Katowice zaliczył 49. czas biegu i strata licząca po skokach 28 sekund urosła aż do ponad 3 minut (3:07.4), tym samym Polak spadł o 30 pozycji. Na 40. miejscu znalazł się Michał Gut-Chowaniec z 48. rezultatem biegu. Piątą dziesiątkę zamknęli Marcin Budz (44. wynik biegu i ostatecznie 48. miejsce) i Paweł Chyc (54. wynik na 10 kilometrach i 50. miejsce w zawodach).

 

Podium uzupełnili: kolejny Niemiec, Terence Weber, i Austriak Lukas Greiderer. Najlepszy na trasie biegu okazał się Francuz, Hugo Buffard, który na 13. miejsce awansował z… 41. lokaty zajmowanej po skokach.

 

Kolejne zmagania, a tym samym szansa na punkty już jutro. O 10.30 kombinatorzy powalczą na skoczni, a o 14.00 na 10 kilometrach.

 

WYNIKI PO SKOKACH

OSTATECZNE WYNIKI   

KLASYFIKACJA GENERALNA PUCHARU KONTYNENTALNEGO

 

FOTO: Julia Piątkowska / SkokiPolska.pl

Katarzyna Nowak

 

Komentarze - 1

Sakuraj

Opublikowano: 2016-02-13 15:36:52

Moze to wynik kontuzji, ale tracac w biegu 3.5 minuty do Buffarda nie ma opcji punktow PK, ani tym bardziej PS. Chyba, ze na skoczni k120... Kupczak przegral z czeskim juniorem Dankiem, nie zabieranym na PS Barkowem, czy Goodem, Piho oraz Pasycznikiem, ktorzy na punkty pS nie maja co liczyc. Zaskoczyl Fin Maekiaho z 2 czasem biegu, oby w Lahti bylo podobnie. W porownaniu z czeska kombinacja u nas jest tragedia, jesli chodzi o juniorow zwlaszcza.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowe



Prawa autorskie © skipol.pl