Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Polacy na 29. i 33. miejscu w kombinacji norweskiej na MŚJ w Rasnovie [WYNIKI]

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2016-02-23

Wczoraj i dziś Paweł Twardosz i jego imiennik Paweł Chyc rywalizowali w zawodach kombinacji norweskiej w ramach Mistrzostw Świata Juniorów. Areną zmagań była normalna skocznia i trasa licząca 10 kilometrów. Wyżej, na 29. miejscu znalazł się Paweł Twardosz. Pawłowi Chycowi przypadła niższa pozycja. Zwyciężył reprezentant Austrii, Bernhard Flaschenberger. 

 

Podobnie jak w Pucharze Kontynentalnym, na Mistrzostwach Świata Juniorów rządzili reprezentanci Austrii i Niemiec. Ostatecznie wygrał 8. po skokach Bernhard Flaschenberger, a podium uzupełnili Niemcy: drugi Vincenz Geiger i trzeci Terence Weber. 19-letni Austriak wygrał z przewagą niemal minuty, notując pierwszy czas biegu na 10 kilometrów. Prowadzący po skokach Estończyk, Kristjan Ilves, musiał zadowolić się 7. lokatą.

 

Na półmetku zmagań zarówno Paweł Chyc, jak i Paweł Twardosz plasowali się w trzeciej dziesiątce - odpowiednio na 26. i 29. miejscu po skokach na 82. i 80. metr, tracąc do prowadzących 2,06 i 2,12 sekundy. Ostatecznie tylko Paweł Twardosz utrzymał swoją lokatę, przybiegając na metę z 31. czasem, 6 minut i 13,3 sekundy po zdobywcy złota. Reprezentant TS Wisła Zakopane spadł z 26. lokaty aż o 7 pozycji, a przyczynił się do tego 35. czas na trasie 10 kilometrów.

 

WYNIKI SERII SKOKÓW     

OSTATECZNE WYNIKI

 

Katarzyna Nowak

 

Komentarze - 1

ms.

Opublikowano: 2016-02-25 09:59:44

Wyniki bez większych niespodzianek. Wydawać by się mogło że polacy nie spisali się najgorzej, ale patrząc na to kto był przed nimi nie rokuje zbyt dobrze. Norwegowie bardzo słabo na skoczni, w biegu już lepiej ale łączny wynik bez rewelacji. Wysoko również mazurchuk i andreas ilves. Pierwszym kandydatem z tego gorna do przejsćia do skokow to hisaki nagamine, na skoczni zawsze dobrze a w biegu zawsze słabo, to będzie chyba drugi junshiro kobayashi. Nierozumiem po co dominik durco uprawia kombinację, stracić ponad 18 minut do lidera, śmieszne jest też to ze słowak startował też w skokach i tam również był ostatni, wydaję mi się ze jego forma jest gorsza niż jeszcze kilka lat temu, może właśnie przez uprawianie kombinacji. Drugi słowak tomas ondrejka chyba zakończył karierę, więc w słowackich skokach pozostali tylko weterani i nastolatkowie, którzy jeszcze w zawodach fisowskich nie startują. Kolejną istotną sprawą są straty zawodników na mecie do zwycięzcy, stracić ponad 3 minuty i być w dziesiątce, nie wygląda to najlepiej. Szkoda że wystartowało tylko 50 zawodników. Widziałem że finałowe zawody pucharu kontynentalnego w niżnym tagile zostały odwołane. Na pewno nie z powodu pogody, myślę że są dwie możliwe przyczyny takiej sytuacji:1.zgłosiło się zbyt mało zawodników. 2. Trasy w tagile nie mają homologacji fisu. Niestety to raczej oznacza ze w przyszłym roku nie będzie w rosji pucharu świata w kombinacji chyba że w czajkowskim. ps. Może być jeszcze jedna przyczyna odwołania zawodów i chyba najbardziej prawdopodobna-problem finansowy, który jest chyba główną przyczyną małej ilości zawodów w kombinacji w ostatnich latach.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl