Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PŚ w kombinacji: Kwalifikacje w Val di Fiemme dla Frenzela, Polacy na początku trzeciej dziesiątki [WYNIKI PCR]

Kombinacja norweska -> świat wyniki

2016-02-25

Dotychczas Eric Frenzel na czoło stawki raczej wbiegał niż wskakiwał, ale dzisiejsza runda PCR pokazała, że zwycięskie możliwości Niemca na skoczni są równie duże. Lider klasyikacji wylądował najdalej, a czołowej trójce znaleźli się też Haavard Klemetsen i Akito Watabe.

 

Frenzel jako jedyny zdołał przeskoczyć granicę 130. metra - 132,5 metra dały pewne pierwsze miejsce z przewagą 3.2 punktu (czyli 13 sekund) nad drugim Haavardem Klemetsenem. Norweg, który pod nieobecność swojego młodszego kolegi Jarla Magnusa Riibera, jest norweskim faworytem na skoczni, uzyskał 129,5 metra. Tyle samo zapisał na swoim koncie Takehiro Watabe, notując 4. rezultat. Oczko wyżej uplasował się jego kolega, Akito Watabe, ze 128-metrowym skokiem.

 

125. metr przekraczali także Samuel Costa (127,0 m), Jaan Schmid (128,0 m), Lukas Klapfer (126,5 m), Joergen Graabak (125,5) oraz Bernhard gruber (126,5 m).

 

Polacy uplasowali się tym razem na początku trzeciej dziesiątki. Otworzył ją Szczepan Kupczak, szybując na odległość 120,5 metra. Metr bliżej lądował Cieślar, co dało mu 24. pozycję. Tym samym, gdyby runda PCR była liczona jako docelowa, Polacy wybiegliby na trasę odpowiednio ze stratą 1 minuty i 42 sekund oraz 1 minuty i 48 sekund.

 

Warto zaznaczyć, że swoją przygodę z tegorocznym sezonem zakończył już Jarl Magnus Riiber, który w Norwegii leczy kontuzję eliminującą go z dalszych zmagań tej zimy.

 

WYNIKI PCR

 

Katarzyna Nowak

 

Komentarze - 3

Sakuraj

Opublikowano: 2016-02-25 23:11:07

Szkoda, że nie ma Pawła Słowioka. Czyżby fatalna forma dalej? To samo tyczy się Pittina, zakończył karierę czy co. Nie ma go na liście u siebie we Włoszech. Pasycznik podobnie, też startuje okazyjnie. Nowe twarze w PŚ z Korei niestety nie przebrnęły kwalifikacji, a szkoda, bo fajnie byłoby zobaczyć ich chociaż na skoczni

Raku

Opublikowano: 2016-02-25 23:16:27

Pittin trenował i miał wrócić ale chyba nic nie natrenował... Cóż Włosi skokowo z roku na rok są coraz gorsi i z roku na rok wydaje się że nie mogą być jeszcze gorsi. Jakby nie świetny Costa to by był dramat.

Rychu GKM

Opublikowano: 2016-02-26 07:37:38

W Predazzo prawdziwa zima mróz i śnieg, który może sprawić skoczkom problemy w niedzielę. Gdyby biegli z PCR to Cieślar miałby spore szanse na PB. Kupczak z jego formą może liczyć na punkty jeżeli skoczy na poziomie Klementsena i się go uczepi w biegu przez jakiś czas chociaż

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl