Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Wojciech Marusarz: Kombinacja w Polsce ciągle idzie do przodu [WYWIAD]

Kombinacja norweska -> wywiady

2017-12-20

24-letni Wojciech Marusarz, jeden z czołowych polskich dwuboistów, udzielił naszemu portalowi krótkiego wywiadu. Zapraszamy do lektury.

 

Maciej Mikołajczyk: Za Tobą udany start za Oceanem podczas konkursów Pucharu Kontynentalnego. Spodziewałeś się tak dobrego występu w USA?

Wojciech Marusarz: Dokładnie, to były bardzo udane zawody. Wybierając się do USA, po cichu liczyłem na jakieś małe punkty, ale nie spodziewałem się tak wysokich miejsc, chociaż przed startem w Stanach Zjednoczonych na treningach w Austrii moja forma napawała optymizmem. Cieszy mnie dyspozycja na skoczni, a także w biegu, bo przeważnie początki biegowo zawsze miałem gorsze, a później się rozkręcałem, więc można powiedzieć, że zaczynam z dużego pułapu. 

 

Jesteś drużynowym mistrzem Uniwersjady z tego roku. Jak wspominasz te zawody w położonych w Kazachstanie Ałmatach? Uznajesz te osiągnięcie za swój największy dotychczasowy sukces?

- No tak, wywalczyliśmy z kolegami tytuł, który bardzo cieszy i jest to jeden z większych moich sukcesów. Zawody wspominam bardzo mile. Byłem wtedy w wysokiej dyspozycji i jechałem tam o coś powalczyć. Dodatkowo atmosfera, ludzie i miasto zrobiło na mnie ogromne wrażenie. Zostaliśmy tam przyjęci z życzliwością i byliśmy dobrze traktowani.

 

Jak oceniasz aktualny poziom kombinacji norweskiej w Polsce?

- Kombinacja w Polsce ciągle idzie do przodu. Jakiś czas temu zostaliśmy w tyle, ale mamy potencjał, z sezonu na sezon pokazujemy się w świecie i walczymy, by doskakiwać do czołówki. Wierzę, że jesteśmy na dobrej drodze, a pokazała to końcówka poprzedniej zimy, kiedy Adam Cieślar walczył z najlepszymi jak równy z równym.

 

Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia? Jak obchodzi je Wojciech Marusarz?

- Święta oczywiście spędzam w rodzinnym gronie. Uwielbiam ten czas i tą wspaniałą atmosferę. Najważniejsze, że jest się całą rodziną. W czasie świąt odpoczywam od wszystkiego, resetuję głowę i ładuję baterie na dalszą cześć sezonu. Jeśli chodzi o potrawy, to w sumie wszystko po trochu lubię, ale najbardziej smakują mi krokiety z barszczem.

 

Jakie cele stawiasz sobie na dalszą część tego sezonu?

- W dalszej części sezonu chciałbym utrzymać obecną dyspozycję. Na pewno będę się starał ją poprawić, bo czuję, że jest jeszcze duża rezerwa. Przede wszystkim chciałbym regularnie punktować w Pucharze Kontynentalnym, a jeśli nadarzy się okazja, to wystartować w zawodach Pucharu Świata.

 

Czego życzyć Ci na koniec?

- Na pewno zdrowia, bo jest najważniejsze. Poza tym dalekich skoków i szybkich biegów.

 

Wywiad z Wojciechem Marusarzem przeprowadził Maciej Mikołajczyk

 

od redakcji: o ostatnich startach Wojtka Marusarza możecie przeczytac poniżej,

a TUTAJ  wywiad z Wojtkiem z 2014 roku.

 

 

Komentarze - 1

Rychu GKM

Opublikowano: 2017-12-21 14:31:02

Opublikowano nowy ranking olimpijski: https://data.fis-ski.com/dynamic/olympic-quotas-list.html?sectorcode=nk&listid=2018 Dzięki Marusarzowi mamy na ten moment drużynę na IO. Pytanie co robić dalej. Wysyłać na kontynentale, żeby umacniał swoją pozycję, licząc, że to wystarczy. Nie ma jednak pewności, że zdobywając po 20 punktów utrzyma miejsce. Czy może wysłać na PŚ? 1 punkt w tej rywalizacji praktycznie zamyka sprawę, ale wiadomo jak ciężko o punkty na tym szczeblu rywalizacji

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl