Warning: include(paginatorTemplate.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home2/biegowki/public_html/nowy_skipol/zaplecze/models/artykul.php on line 504

Warning: include() [function.include]: Failed opening 'paginatorTemplate.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php53/usr/share/pear:/opt/alt/php53/usr/share/php:../zaplecze/controllers:../zaplecze/helpers:../zaplecze/models:../zaplecze/views:../skipol/controllers:../skipol/helpers:../skipol/models:../skipol/config:../skipol/views:../helpers') in /home2/biegowki/public_html/nowy_skipol/zaplecze/models/artykul.php on line 504

Notice: Undefined variable: paginator in /home2/biegowki/public_html/nowy_skipol/zaplecze/models/artykul.php on line 506
nartorolki-artykuly | Skipol
Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Nartorolki

ZMARŁ DARIUSZ CHUDOBA.

Nartorolki -> Artykuły

2011-10-17 18:27:46

Dnia 14.10.2011 w wieku 47-lat zmarł Dariusz Hudoba. Na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych zawodnik biathlonu w barwach klubu sportowego Gwardia Szklarska Poręba.

Vice Prezes UKS Szrenica. Wieloletni działacz sportowy klubu Julia Szklarska Poręba, w ostatnich latach Koordynator Sportu Miasta Szklarska Poręba, członek zarządu Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego Jelenia Góra, Członek Komisji Rewizyjnej MKS Karkonosze „sporty zimowe”, trener biathlonu, instruktor narciarstwa biegowego i zjazdowego ,nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 1 w Szklarskiej Porębie. Wspaniały pedagog i przyjaciel sportu.Zmarł jeden z nas,niech spoczywa w spokoju.

Autor: kace
Źródło: w

 

Czytaj Dalej >>

ZMARŁA SIOSTRA HELENA WARSZAWSKA.

Nartorolki -> Artykuły

2011-04-12 18:39:36

12 kwietnia o godz 9.30 w zakopiańskim szpitalu zmarła siostra Helena Warszawska.

 

21 marca w ciężkim stanie trafiła do szpitala z objawami udaru mózgu.Siostra Helena Warszawska od lat związana była z Zakopanem a zwłaszcza z COS. Obecna była zawsze na zawodach Pucharu Świata w skokach, na zawodach Koziołka Matołka, a jej kreacje z Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich znane były na całym świecie. Kochała Zakopane, górali a zwłaszcza sportowców, o których zawsze się wypowiadała z czułością. Jej wiersze, torty towarzyszyły jubileuszom , imieninom i ważnym chwilom w życiu sportowej społeczności. Będzie nam brakowało jej obecności.Poniżej jej niezwykle bogaty życiorys udostępniony przez redakcję Słownika Podhalańskiego:Siostra HELENA WARSZAWSKA z domu Strochlic, pielęgniarka dyplomowana; ur. w Będzinie, córka Benka i Bali Strochlic. W czasie II wojny światowej więziona w niemieckim obozie pracy przymusowej w Kletendorf 1943-1945. Wykształcenie: średnie zawodowe z tytułem pielęgniarki dyplomowanej; staż w Klinice Akademii Medycznej w Warszawie (u prof. A. Grucy) w zakresie rehabilitacji i fizykoterapii 1950; pielęgniarka dyplomowana 1952. Pielęgniarka w KBK – Książęco-Biskupi Komitet Pomocy (obecnie Klinika Ortopedii i Rehabilitacji Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Zakopanem)1950-1960; współpracownik gabinetu medycznego dla sportowców w hotelu Imperial 1950-1952; pielęgniarka w Ośrodku Sportowym w Zakopanem 1960-1963; pielęgniarka dyplomowana i przełożona Wojewódzkiej Przychodni Sportowo-Lekarskiej przy Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem 1963-1998. Pielęgniarka w Centralnym Ośrodku Sportu od 1998.W 1960 oddelegowana na Igrzyska Olimpijskie w Rzymie (zorganizowanie ambulatorium i opieka medyczna polskiej ekipy). Uczestniczka wielu imprez i zawodów sportowych (opieka medyczna) w kraju i za granicą oraz wieloletni współpracownik Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. Honorowa obywatelka miasta Ciudad Real (Hiszpania) 2001. Odznaczenia: Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Złoty Krzyż Zasługi, złoty medal „Zasłużony działacz kultury fizycznej”, złota odznaka „Za zasługi dla Zakopanego”, złota odznaka „Za zasługi dla województwa nowosądeckiego”, złota odznaka „Za wzorową pracę w służbie zdrowia”, złoty medal „Gazety Krakowskiej”, złoty medal Polskiego Komitetu Olimpijskiego, złota odznaka Polskiego Związku Narciarskiego, medal 90-lecia PKOl dla zasłużonych dla sportu. Miejsce zamieszkania: Zakopane.Po dziś dzień wiek siostry Warszawskiej pozostaje tajemnicą. W uznaniu jej zasług 23 kwietnia ubiegłego roku władze i mieszkańcy Zakopanego urządzili huczne uroczystości jubileuszowe, podczas których składano jej życzenia z okazji... 25. urodzin.

Autor: huk
Źródło: podhale-sport.pl

 

Czytaj Dalej >>

ZMARŁ MARIAN WOYNA ORLEWICZ

Nartorolki -> Artykuły

2011-01-13 22:50:44

W czwartek w wieku 97 lat zmarł najstarszy polski olimpijczyk, narciarz, uczestnik zimowych igrzysk w Garmisch-Partenkirchen w 1936 roku - Marian Woyna-Orlewicz.

 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się sobotę w Zakopanem. Prócz igrzysk w Ga-Pa Marian Woyna-Orlewicz startował m.in. w mistrzostwach świata w 1935 i 1939 roku. Był akademickim mistrzem świata w Zell am See w Austrii (1937) i wicemistrzem w Trondheim/Lillehammer (1939). Po zakończeniu kariery sportowej został szkoleniowcem polskich klasyków i osiągnął jako trener wiele sukcesów - przypomniał autor książki "Od Marusarza do Małysza" Wojciech Szatkowski. Woyna-Orlewicz urodził się 5 października 1913 roku w Wadowicach. W Zakopanem mieszkał od 1918 roku. Od 1929 roku był zawodnikiem powstałej trzy lata wcześniej zakopiańskiej sekcji narciarskiej krakowskiego klubu Wisła. Startował do 1949 r. a następnie poświęcił się karierze trenerskiej. Przygotowywał reprezentację polskich narciarzy klasycznych na zimowej igrzyska olimpijskie w St. Moritz (1948), Oslo (1952), Cortina d'Ampezzo (1956), Squaw Valley (1960) i Innsbrucku (1964). Wychował m.in. pierwszego polskiego medalistę zimowych igrzysk - Franciszka Gąsienicę-Gronia, który w 1956 roku w Cortina d'Ampezzo zajął trzecie miejsce w kombinacji norweskiej.

Źródło: PZN

 

Czytaj Dalej >>

ZMIANY W CENTRALNYM OŚRODKU SPORTU (COS).

Nartorolki -> Artykuły

2010-11-23 19:48:20

Rada Ministrów przyjęła wniosek o wyrażenie przez Radę Ministrów zgody na utworzenie instytucji gospodarki budżetowej pod nazwą: Centralny Ośrodek Sportu, przedłożony przez ministra sportu i turystyki. Rada Ministrów zgodziła się na utworzenie instytucji gospodarki budżetowej - Centralnego Ośrodka Sportu (COS).

 

Powstanie on w miejsce likwidowanego państwowego zakładu budżetowego -Centralnego Ośrodka Sportu. Nowo utworzona jednostka zachowa tę samą nazwę ze względu na jej renomę, wieloletnią tradycję i rozpoznawalność. COS będzie realizował zadania publiczne z zakresu kultury fizycznej. Będą one polegały na tworzeniu warunków organizacyjnych, ekonomicznych i technicznych do realizacji szkoleń sportowych, prowadzonych przez polskie związki sportowe i inne podmioty. W ramach tej działalności przewidziano m.in. budowę, rozbudowę, remont i utrzymanie obiektów sportowych. Założono współudział COS w organizacji zawodów sportowych oraz zarządzanie obiektami sportowymi. COS będzie prowadził też działalność dodatkową, która ma polegać na wykorzystywaniu posiadanej bazy organizacyjno-technicznej i noclegowej do świadczenia usług promujących sport i turystykę, w tym organizacji konferencji edukacyjnych i szkoleń. Źródłem przychodów COS będą przede wszystkim środki pochodzące z odpłatnego świadczenia usług na rzecz polskich związków sportowych i innych podmiotów, a także dotacje z budżetu państwa i Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Planuje się również pozyskiwanie środków z funduszy unijnych. COS przejmie także pozostałe po likwidacji zakładu budżetowego środki pieniężne, jego należności i zobowiązania. Planuje się też wyposażenie COS przez ministra sportu w nieruchomości niezbędne do prowadzenia działalności przez tę jednostkę. Chodzi o nieruchomości, które są w zarządzie COS-państwowego zakładu budżetowego, za wyjątkiem nieruchomości przeznaczonej pod budowę Stadionu Narodowego.

Autor: kace
Źródło: wp.pl

 

Czytaj Dalej >>

ZAKOPANE I KRAKÓW MOGĄ STARAĆ SIĘ O ORGANIZACJĘ MŚ W NARCIARSTWIE

Nartorolki -> Artykuły

2010-10-24 18:06:45

Wspólna kandydatura Zakopanego i Krakowa - taki jest jeden z pomysłów na to aby w Małopolsce w 2017 lub 2019 roku odbyły się mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym. Ideę popiera Ministerstwo Sportu i Turystyki."Zakopane już trzy razy starało się bezskutecznie o organizację MŚ w narciarstwie klasycznym. Myślę, że trzeba wzmocnić kandydaturę. Ministerstwo Sportu i Turystyki będzie ją wspierało nie tylko werbalnie, ale także poprzez inwestycje w obiekty sportowe w Zakopanem, a pomysł aby partnerem tego miasta był Kraków jest dobry" - powiedział w niedzielę w Krakowie Adam Giersz. Minister sportu i turystyki dodał, że narciarskie MŚ w Małopolsce mogłyby być swoistym poligonem doświadczalnym przed ubieganiem się o organizację Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Poseł Platformy Obywatelskiej (i jednocześnie wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki) Ireneusz Raś uważa, iż w Krakowie w trakcie Mistrzostw Świata można rozegrać np. sprinty narciarskie na Błoniach.Jak zadeklarował w Krakowie Wojciech Solik, zastępca burmistrza Zakopanego, władze stolicy Tatr popierają pomysł wspólnych mistrzostw. W takim samym duchu wypowiedział się kandydat PO na prezydenta Krakowa (obecnie wojewoda małopolski) Stanisław Kracik

Autor: huk
Źródło: sports.pl

 

Czytaj Dalej >>

BEZ OPORU!!

Nartorolki -> Artykuły

2009-05-16 18:22:12

Nieznany dotąd nikomu zawodnik w skokach narciarskich Marcin Wajda z klubu Tornado PGR Czarnorzeki prezentuje światu nowa sylwetkę opracowana w Zakładzie Aerodynamiki Państwowego Gospodarstwa Rolnego w Czarnorzekach.

 

Czytaj Dalej >>

Prawa autorskie © skipol.pl