Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Andrzej Biernat będzie nowym ministrem sportu

Nartorolki -> Artykuły

2013-11-20

Premier Donald Tusk poinformował w środę, że szef łódzkich struktur PO, poseł Andrzej Biernat, będzie nowym ministrem sportu. Biernat zastąpi na stanowisku Joannę Muchę, która szefową Ministerstwa Sportu i Turystyki została 18 listopada 2011 roku.


- Znacie państwo ministra Andrzeja Biernata od lat, ja także. Rekomendacja chyba dość naturalna - mówił Tusk na środowej konferencji, przedstawiając nowego szefa resortu sportu.

Biernat jest posłem PO, wiceszefem klubu parlamentarnego tej partii i wiceszefem sejmowej komisji kultury fizycznej, sportu i turystyki. - To będzie trudne, żeby państwa do czegoś przekonać, bo na sporcie, jak i na medycynie zna się każdy. Wymiar społeczno-edukacyjny wydaje się najważniejszy. Trzeba się skoncentrować na współpracy ze związkami sportowymi - powiedział nowy minister.

Andrzej Biernat to absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie. Nowy minister sportu studiował także podyplomowo na poznańskiej AWF. Biernat współtworzył i kierował Centrum Sportu i Rekreacji w Konstatynowie Łódzkim.

Oficjalne zaprzysiężenie odbędzie się 27 listopada.

Konrad Rakowski Źródło: sport.pl

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl