Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Najdłuższy nartorolkowy bieg na świecie Utramaraton 160 w Wejherowie otworzył zapisy

Nartorolki -> Nartorolki

2017-05-29

Są na świecie długie biegi na nartorolkach, biega się na 60 i 80 kilometrów. Swego czasu był nawet we Włoszech bieg 24-godzinny. Jednak tylko jedna ultramaratońska impreza na nartorolkach odbywa sie regularnie. To Ultramaraton w Polsce, w Wejherowie, gdzie  najwytrwalsi ultrasi pobiegną na dystansie 160 kilometrów.

 

Impreza może poszczycić się wymiarem nie tylko sportowym, to także pomoc naszym milusińskim, których przekorny los nie oszczędza. Wszystkie, podkreślam wszystkie środki z opłaty startowej przekazywane są Stowarzyszeniu Przyjaciów Rodziny z Wejherowa, cel przyznajcie szczytny.

Oddajmy głos organizatorowi imprezy Grzegorzowi Musiołowi: Podążają do Wejherowa np. 800 km w jedną stronę nie po to, żeby się oszczędzać. 2 lipca 2017 r. udowodnią jeszcze, że oprócz nieprzeciętnej wytrzymałości cechuje ich to, co przydaje szczególnego blasku szlachetności homo sapiens desportare: wrażliwość i serce dla tych spośród najmłodszych, których stan zdrowia i materialny pozbawia równych szans, radości z życia a nierzadko stawia poza społecznym nawiasem. Pokonując wytrwale długie kilometry, nartorolkarze z Wejherowa przyniosą im odrobinę ulgi i radości a nade wszystko - spróbują przywrócić tym dzieciakom należne im, wśród nas wszystkich, miejsce.

 

Piewrszy Ultramarton w 2015 roku to było tylko 140 kilometrów, kolejny w ubiegłym roku to już 160 i ten dystans zostaje powtórzony. Oczywiście rozgrywano także połówki, czyli krótsze biegi na dystansach (odpowiednio) 70 i 80 kilometrów. Dodatkowo w tegorocznej edycji zostanie wprowadzony wejherowski maluch, czyli bieg na dystansie ledwie 40 kilometrów (nareszcie coś dla mnie). Każdy znajdzie coś dla siebie, biega się na nartorolkach i na nartorolkach terenowych (potocznie skajach), biega sie na gumach i na kołach PU, można biec łyżwą i można pomęczyć się klasykiem, możliwości organizatorzy zapewniają mnóstwo.

Do tego familijny klimat sprzyjący rywalizacji na trasie i pobiegowym regenarcyjnym rozmowom, kiedy to można uzupełnić elektrolity :)

 

Skipol od zarania kibicuje imprezie i organizatorom, oczywistym jest, że i w tym roku nas nie zabraknie. Dodajmy, że zawodnicy naszego teamu dwukrotnie zwyciężali na najdłuższym dystansie, w roku 2015 Paweł Bubula, etatowy mistrz i v-ce mistrz świata lekarzy w biegach narciarskich, w roku 2016 Paweł (ponownie) i Józef Wojtyła z Pogórza  zwyciężyli ex equo razem z Jackiem Staroniem z Krosski Krosno (na zdjęciu poniżej).

 

nartorolki

 

Wspierając imprezę skipol wraz z swoim partnerem technicznym czyli Fischer Polska bierze na siebie dekoracje rywalizacji klasykiem na najkrótszym 40 km dystansie.

Dodatkową atrakcją są z pewnością nartorolki polskiej firmy Rollseed, która jak co roku funduje nagrody zwycięzcom. Zresztą sponsorów i darczyńców jest więcej i tutaj ponownie oddajemy głos szefowi Ultramaratonu:

Jak wiecie, 3 edycja została wzbogacona o najkrótszy, 40-km bieg półmaratoński. "Maluch" zapowiada się całkiem obiecująco przy swoich kolegach-rekordzistach! Z marszu zyskał bowiem sponsorów z nagrodami, po raz pierwszy także w stylu klasycznym! Półmaraton będzie więc jako jedyny rozgrywany w 3 kategoriach: w stylu klasycznym (CT), w stylu dowolnym (FT) oraz na ogumieniu pneumatycznym. Dodać należy, że "klasycznemu" zwycięzcy przypadną nartorolki marki Rollspeed zaś "klasycznej" zwyciężczyni - nartorolki marki Fischer. Tym samym pula nagród głównych - nartorolek - jest w tym roku znów rekordowa, liczy bowiem 10 par tych pięknych sprzętów: 5 par od pierwszego polskiego producenta Rollspeed, 4 pary od Zespołu ultramaraton140.pl i 1 para od portalu skipol.pl - o czym z przyjemnością informujemy. 40-kilometrowy, debiutujący w Wejherowie klasyk stał się ulubieńcem skipola, który sponsoruje także II i III lokaty open. Mamy nadzieję, że ten przepiękny, najstarszy styl zadomowi się na dobre w Wejherowie.

Miejsca nr II (poza 40 km CT) to markowy plecak lub bluza marki SKIKE, fundowane przez Mariolę Wołowczyk z "Rollski" - głównego importera genialnych sprzętów na kołach pompowanych tej marki oraz praktyczne akcesoria od nartorolkowy.pl - największego w Polsce sklepu w branży nartorolkowej.  Ponadto zdobywcy trzech II miejsc w półmaratonie 40 km (znów on!) otrzymają vouchery wartości 100 PLN każdy od Start Ski Akademii Biegów Narciarskich z Jakuszyc, gdzie będą mogli w sezonie 2017 / do 03.2018 r. przez 1,5h uczyć się lub dopieszczać technikę - na nartorolkach lub nartach - pod okiem wytrawnego instruktora. Voucher na okaziciela.

Miejsca nr  III (poza 40 km CT) to markowe koszulki SKIKE.

 

nartorolki polskaZwycięzcy Ultarmaratonu z 2015 roku

 

Zapisy na ten wyjątkowy w skali świata bieg już ruszyły, zapisać możecie się TUTAJ i do zobaczenia 2 lipca w Wejherowie.

 

Dodam, że znurzony i znudzony na dwóch poprzednich edycjach rolą serwismena podajwody (a propo, skipol team szuka osoby chętnej objąć to stanowisko), postanowiłem sam powalczyć w zawodach, na  najkrótszym z dostępnych dystansów czyli na klasycznej 40-stce. Ale za to w jakim towarzystwie...

Kuba Cieślar

REGULAMIN IMPREZY

 

p.s w artykułach poniżej wyniki z dwóch poprzednich edycji oraz GALERIE FOTO

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl