Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Rusza polski cykl biegów na nartorolkach Vexa Skiroll Tour

Nartorolki -> Nartorolki

2017-06-26

Polscy zawodnicy będą mogli w tym roku po raz pierwszy zmierzyć się w otwartym dla wszystkich cyklu biegów na nartorolkach. Vexa Skiroll Tour zrzesza cztery zawody (w tym trzy nowe) w różnych miejscach Polski. Uczestnicy będą rywalizować na kołach gumowych techniką klasyczną, dowolną i na pompowanych kołach. Pierwsze zawody już 29 lipca.

 

Jak dotąd w Polsce odbywał się tylko jeden cykl zawodów, to Puchar Polski PZN. Jednak jest on organizowany głównie z myślą o młodzieży trenującej biegi narciarskie w klubach. Amatorzy nie zawsze mogą wziąć udział w zawodach zaliczanych do Pucharu Polski, nie prowadzi się też dla nich klasyfikacji generalnej. Często krótkie dystanse biegów zniechęcają do przyjazdu z odległych miejsc Polski.

 

Nowy cykl - Vexa Skiroll Tour - to pierwszy polski otwarty serial zawodów na nartorolkach zrzeszający w tym sezonie cztery biegi pod górę, które są najbezpieczniejszą formą nartorolkowej rywalizacji. Cykl organizowany jest z myślą o wszystkich polskich sportowcach - tych zrzeszonych w krajowych związkach, jak też niezrzeszonych, popularnie nazywanych amatorami.

 

Kalendarz Vexa Skiroll Tour 2017

 

29 lipca - Uphill Gór Sowich - Pieszyce na Dolnym Śląsku - 9 km z przewyższeniem 425 m

16 września - Kamyk Uphill - Smreczyna koło Międzylesia na Dolnym Śląsku - 4,5 km i 300 m przewyższenia

17 września - Puchacz Uphill - Pisary koło Międzylesia - 7,5 km i 300 m przewyższenia

8 października - Przehyba Uphill - finał cyklu - Gaboń koło Starego Sącza - 6,7 km i 580 m przewyższenia

 

vexa

 

 

Dla cyklu prowadzona jest klasyfikacja generalna. Warunkiem ujęcia w niej jest udział w co najmniej trzech biegach. Każdy bieg to samodzielne zawody, w których można startować niezależnie od klasyfikacji całego cyklu. Organizatorzy przewidzieli ciekawe nagrody dla triumfatorów klasyfikacji generalnej, w tym nartorolki Vexa dla zwycięzców. Na zakończenie każdych zawodów uczestnicy mają brać udział w losowaniu nartorolek Vexa.

 

Nowością w świecie polskich amatorskich biegów narciarskich i na nartorolkach jest klasyfikacja zespołowa. Zgłoszone drużyny będą miały swoją generalkę. Punkty dla teamów będą zdobywać zawodnicy startujący w poszczególnych zawodach niezależnie od konkurencji. Team może liczyć od dwóch do dziesięciu osób - kobiet i mężczyzn - startujących w dowolnej konkurencji.

 

We wszystkich zawodach cyklu startować wolno wyłącznie na gumowych kołach. Regulamin nie narzuca prędkości kół, ważne aby były gumowe. By zapewnić uczciwą rywalizację, przed każdym biegiem odbywać się będzie kontrola techniczna nartorolek startujących.

 

Opłaty startowe za udział w poszczególnych biegach wynoszą od 50 do 70 zł. Przyjęto zasadę, że wysokość opłaty zależy od daty zgłoszenia. Wystarczy zapisać się wcześniej, a najniższe startowe można wpłacić nawet gotówką w biurze zawodów. Uwaga! Dla Uphillu Gór Sowich, który odbędzie się w Pieszycach 29 lipca termin zgłoszenia dla najniższej opłaty startowej mija 4 lipca. Warto zapisać się już teraz.

 

W tym roku Vexa Skiroll Tour zrzesza cztery biegi. Organizatorzy zapowiadają, że liczba ta będzie rosnąć. Ograniczeniem są tylko miejsca z dobrym asfaltem i chęć lokalnych samorządów do włączenia się, głównie w pomoc przy procedurze zamknięcia dróg na czas zawodów.

 

Wszystkie informacje o cyklu, biegach wchodzących w jego skład, jak też zapisach, dostępne są na stronie internetowej www.tour.vexa.pl.

 

informacja prasowa organizatora

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl