Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Jak będzie wyglądać rywalizacja teamów w cyklu Vexa Skiroll Tour

Nartorolki -> Nartorolki

2017-07-09

W cyklu zawodów na nartorolkach Vexa Skiroll Tour, który w 2017 roku organizowany jest w Polsce po raz pierwszy, oprócz klasyfikacji indywidualnej, będzie też klasyfikacja zespołowa. Zawodnicy zgłoszonych drużyn wspólnie będą punktować dla swoich teamów. Każdy może zgłosić zespół, choćby złożony z przyjaciół, czy kolegów z jednego miasta.

 

Po raz pierwszy w świecie amatorskich biegów narciarskich i na nartorolkach w zmaganiach zespołów będą mogli wziąć udział amatorzy. W Vexa Skiroll Tour - pierwszym otwartym polskim cyklu zawodów nartorolkowych - można zgłosić zespół i zdobywać dla niego punkty do klasyfikacji generalnej teamów.

 

Ponieważ taka rywalizacja to nowość, organizator przygotował krótki poradnik, w którym opisuje m.in. jak skomponować skład, jakie drużyny mogą wziąć udział, kto może zgłosić team i jak go zarejestrować do udziału w rywalizacji.

 

Kluby, teamy, przyjaciele

Sam cykl, jak też wszystkie zawody zaliczane do Vexa Skiroll Tour, są otwarte dla wszystkich. Startować w nich mogą więc zawodnicy zrzeszeni w krajowych związkach (PZN i PZBiath), jak też niezrzeszeni, popularnie nazywani amatorami. Z pewnością tych drugich będzie większość. Drużyny przedstawione do udziału w cyklu także mogą być amatorskie, nawet takie, które dotąd nie istniały, a zostały zorganizowane na czas i potrzeby rywalizacji w serialu.

Teamem może być więc aktywna, sportowa rodzina, której kilkoro przedstawicieli startuje na nartorolkach, grupa znajomych z jednej miejscowości, koledzy z firmy, czy instytucji, kluby sportowe, jak też mniej czy bardziej formalne i znane drużyny, których już kilka na stałe zawiązało się w Polsce, w tym Skipol.pl team, team nabiegowkach.pl, Krosski, XC Life team itd.

 

Kogo włączyć do drużyny?

Team może liczyć od 2 do 10 osób, może też składać się z kobiet i mężczyzn. Proporcje zawodników o różnej płci są dowolne, może to być team mieszany, wyłącznie kobiecy, czy też tylko męski. Punkty zdobyte przez dwie najszybsze zawodniczki i trzech zawodników teamu, niezależnie w jakiej konkurencji startują, w klasyfikacji open każdego biegu sumowane są i zaliczane na konto drużyny. Na tej podstawie powstaje ranking teamów rywalizujących w cyklu.

 

W Vexa Skiroll Tour zawodnicy ścigają się w różnych konkurencjach: na kołach twardych techniką klasyczną i dowolną oraz na kołach pompowanych. W drużynach zgłaszanych do udziału w cyklu mogą znajdować się sportowcy rywalizujący w różnych konkurencjach i każdy z nich będzie punktował dla swojego zespołu.

 

Tylko zgłoszone teamy

Przy zapisywaniu się na zawody każdy może podać dowolny klub, czy reprezentowaną drużynę. Nie oznacza to jednak, że automatycznie będzie dla niej zdobywać punkty. Drużynę należy zgłosić. W klasyfikacji teamowej cyklu Vexa Skiroll Tour biorą udział tylko te zespoły, które formalnie zostały zgłoszone. Oznacza to, że trzeba z wyprzedzeniem zastanowić się, kto będzie członkiem teamu. Warto zrobić to z rozwagą, bo później nie można już dokonywać zmian w składach zespołów.

 

Jak skomponować skład teamu?

Zasady rywalizacji teamowej przewidują obowiązek obecności przynajmniej dwóch zawodników na zawodach finałowych. Nie ma obowiązku, by wszyscy startowali w każdym biegu cyklu. Listę 10 członków teamu można więc wypełnić na zapas. Nawet jeśli nie wiemy jeszcze, czy zawodnik X będzie mógł wystartować w biegu Y, można go wpisać do zgłaszanego teamu.

 

Ponieważ na konto drużyny idą punkty zdobyte przez trzech zawodników i dwie zawodniczki teamu, którzy uzyskali najwyższe miejsca, warto umówić się z reprezentantami drużyny, by w każdych zawodach ktoś punktował. To znaczy, że trzeba zrobić prosty kalendarz startów i przewidzieć, kto i kiedy może wystartować.

 

Jeśli twoja drużyna jest wyłącznie męska, warto zaprosić do teamu panie. Nawet tylko na czas rywalizacji w cyklu. Wówczas na konto drużyny mogą iść punkty zdobyte łącznie przez 5 członków, a nie tylko przez trójkę mężczyzn.

 

Weź pod uwagę, że na zawodach finałowych - Przehyba Uphill - 8 października 2017 roku w Gaboniu koło Starego Sącza - musi wystartować i ukończyć bieg przynajmniej dwóch członków zespołu, by team znalazł się w klasyfikacji końcowej cyklu.

 

Jak zgłosić drużynę?

Służy do tego formularz, który można pobrać na stronie www.tour.vexa.pl w zakładce informacje -> teamy. Należy podać nazwę teamu, jej kapitana i skład drużyny. Można też przesłać logo. Zgłoszone teamy i ich składy będą wypisane na stronie internetowej cyklu.

 

Formularz należy przesłać e-mailem do organizatora lub złożyć przed zawodami. Drużyna zostanie włączona do rywalizacji od momentu jej zgłoszenia. Jeśli zgłoszenie wpłynie np. po pierwszych zawodach, to team zacznie zdobywać punkty na drugim biegu cyklu. 

 

Wszystkie informacje o rywalizacji teamów w Vexa Skiroll Tour można znaleźć na stronie www.tour.vexa.pl.

 

informacja prasowa organizatora

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl