Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Istotna zmiana w organizacji Kamyk Uphill i Puchacz Uphill [WAŻNE]

Nartorolki -> Nartorolki

2017-09-14

Jeszcze we środę publikowaliśmy komunikaty przedstartowe organizatora dotyczące Kamyk Uphill i Puchacz Uphill, biegów nartorolkowych zaliczanych do cyklu Vexa Skiroll Tour. Otrzymaliśmy informację o istotnej zmianie w przebiegu tych zawodów.

 

 

Dosłownie na trzy dni przed zawodami w gminie Międzylesie - Kamyk Uphill i Puchacz Uphill - organizatorzy otrzymali informację o braku zgody policji i Starostwa Powiatowego w Kłodzku na zajęcie pasów ruchu, na których mają odbywać się zawody. W związku z tym biegi 16 i 17 września odbędą się w ruchu otwartym, a nie zamkniętym, jak wcześniej planowano.

 

Służby pomagające w organizacji zawodów będą informować kierujących pojazdami wjeżdżającymi na trasy obu biegów, że odbywają się tam zawody i poruszają się po nich sportowcy. W razie potrzeby będą też wstrzymywać ruch. Mieszkańcy wsi, przez które prowadzą trasy biegów, zostali poinformowani o odbywających się zawodach i proszeni o nie wyjeżdżanie w ich czasie na trasy. Zawody odbędą się normalnie, zgodnie z planem, z tą różnicą, że przy otwartym ruchu pojazdów.

 

Organizatorzy zawodów niestety nie mieli wpływu na datę wyrażenia lub niewyrażenia zgody na zamknięcie dróg w Powiecie Kłodzkim. Wszystkie dokumenty zostały złożone w wymaganym przepisami terminie. Z nieformalnych rozmów wynikało też, że drogi zostaną zamknięte na potrzeby zawodów. Najwyraźniej organy decyzyjne w tym powiecie nie są przychylne naszej dyscyplinie. Identyczna sytuacja spotkała organizatorów sierpniowego biegu nartorolkowego na trasie Niemojów-Spalona. Wówczas odwołano zawody.

 

Kamyk Uphill i Puchacz Uphill na szczęście odbędą się. Tyle że przy ruchu otwartym. Drogi, po których prowadzą trasy zawodów są mniej znaczące, a ruch pojazdów na nich jest niewielki. Liczymy, że zawodnicy nie odczują tej zmiany.

 

W związku z tym załączamy ponownie komunikaty przedstartowe z uaktualnionymi informacjami o ruchu pojazdów.

 

KAMYK UPHILL KOMUNIKAT

PUCHACZ UPHILL KOMUNIKAT

 

informacja prasowa organizatora

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl