Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Justyna Kowalczyk. Niedziela. Alpe Cermis

Nartorolki -> Nartorolki

2017-09-14

Już w najbliższą niedzielę, 17 września włoska miejscowość Val Di Fiemme gościć będzie ostani etap tegorocznego Guide World Classic Tour. Wyścig Fiemme Rollerski Cup zostanie rozegrany na dystansie 50km i zakończy się 5-cio kilometrowym podbiegiem pod Alpe Cermis. Na starcie zobaczymy Justynę Kowalczyk!

 

Alpe Cermis to dobrze znany fanom narciarstwa podbieg. Podczas Tour de Ski to tam rozgrywa się ostatni etap - finałowa wspinaczka, do której zawodnicy startują według klasyfikacji generalnej całej imprezy i to tam co roku toczy się ostateczna walka o zwycięstwo. Tym razem organizatorzy nartorolkowych zawodów Fiemme Rollerski Cup zdecydowali się na wykorzystanie słynnej góry. Już w najbliższą niedzielę, 17 września szykuje się wielkie, maratońskie ściganie o końcowe triumfy w całej klasyfikacji Guide World Classic Tour.

W ramach cykly Guide World Classic Tour zostały do tej pory rozegrane trzy starty : Olaf Skoglund Minnelop, który wygrała Justyna Kowalczyk oraz Blink Classic i Aliansloppet (w tych imprezach Justyna nie startowała). W klasyfikacji generalnej prowadzi znana z Pucharu Świata Norweżka Kari Vikhagen Gjeitnes, Kowalczyk zajmuje piątą pozycję.

 

Czołowa „szóstka” klasyfikacji generalnej wygląda następująco :

 1. Kari Vikhagen Gjeitnes – 435pkt
 2. Astrid Oyre Slind – 370pkt
 3. Maria Grafnings – 350pkt
 4. Laila Kveli – 340pkt
 5. Justyna Kowalczyk – 200pkt
 6. Maja Dahlgvist – 200pkt

Jeszcze bardziej wyrównana jest „czołowa” szóstka klasyfikacji mężczyzn :

 1. Morten Eide Pedersen – 361pkt
 2. Andreas Nygaard – 346pkt
 3. Anders Aukland – 275pkt
 4. Simen Ostensen – 260pkt
 5. Stian Hoelgaard – 208pkt
 6. Anders Molmen Host – 203pkt

 

Zdjęcie : PAP

Arkadiusz Posiadała

 

Komentarze - 2

Kriss

Opublikowano: 2017-09-17 17:43:14

A co z wynikami z bystrej ?

JKFan

Opublikowano: 2017-09-18 11:05:45

Dziwię się że p. Justyna Kowalczyk przy zmianie teamu nie zmieniła klubu na "Olimpijczyk Rawa Siedlce". Chyba z powodu na trenowanie w innym sorry-klimacie ominęła ją pandemia tego wirusa.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl