Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Dwa nartorolkowe biegi w drugi weekend sierpnia w Międzylesiu [KOMUNIKAT]

Nartorolki -> Nartorolki

2019-08-05

W okolicach Międzylesia na Dolnym Śląsku 10 i 11 sierpnia 2019 roku odbędą się dwa biegi na nartorolkach, oba zaliczane do cyklu Vexa Skiroll Tour. Zawody ze względu na swój wyjątkowy charakter mają swoich zdeklarowanych miłośników.

 

W sobotę 10 sierpnia w Smreczynie koło Międzylesia o 14:00 odbędzie się Kamyk Uphill. Zawodnicy na odcinku 4,5 km pokonują aż 300 m przewyższenia. Ze względu na bardzo stromy profil trasy, bieg należy do trudnych. Zawodnicy podczas biegu w sposób niezauważalny przekraczają polsko-czeską granicę. Meta biegu znajduje się u wrót czeskiego schroniska Kašparova chata. Po zawodach autobus zwozi uczestników na parking.

 

Więcej o zawodach na stronie:

http://tour.vexa.pl/biegi/ii-tura/kamyk-uphill.html

 

W niedzielę 11 sierpnia w Niemojowie na zachód od Międzylesia o 10:30 sportowcy wystartują do biegu Leśny Uphill. Jego trasa o długości 7 km jest zróżnicowana. Początkowo jest całkowicie płaska, później zaczyna się lekko piąć. Występują na niej krótkie zjazdy, ale zakończone wypłaszczeniem lub przeciwstokami, które wyhamowują prędkość. Pozwalają one lekko odsapnąć. Trasa przez samych uczestników została określona mianem “najprzyjemniejszej w całym cyklu”. Ze względu na jej umiarkowaną trudność, zawody te nadają się bardzo dobrze dla osób, które chciałyby po raz pierwszy wystartować w nartorolkowym wyścigu, gdyż każdy może je ukończyć w dobrej formie. Na koniec autobus zwiezie uczestników w okolice startu, gdzie odbędzie się dekoracja.

 

Więcej o zawodach na stronie:

http://tour.vexa.pl/biegi/ii-tura/lesny-uphill.html

 

We wszystkich zawodach zaliczanych do cyklu Vexa Skrioll Tour, także w sierpniowych biegach w gminie Międzylesie, można rywalizować w jednej z wybranych konkurencji: na nartorolkach sportowych techniką klasyczną lub dowolnie oraz na rolkach lub nartorolkach z pompowanymi kołami. Zawodnicy zobowiązani są do posiadania kasków na całej trasie zawodów. Regulamin wymaga korzystania z nartorolek z kołami gumowymi o dowolnej prędkości.

 

Zapisy do biegów prowadzone są przez internet do czwartku 8 sierpnia pod adresem http://tour.vexa.pl/zapisy . Można będzie też zarejestrować się w biurze zawodów przed biegiem. Przy rejestracji online opłata startowa wynosi w zależności od daty zgłoszenia od 60 zł do 80 zł za jeden bieg i od 100 zł do 140 zł przy płatności za oba biegi. Opłaty można dokonać gotówką na miejscu, o jej wysokości decyduje data zgłoszenia.

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl