Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Nartorolkowe biegi Łabowa Uphill i Przehyba Uphill w przedostatni weekend września

Nartorolki -> Nartorolki

2019-09-13

Dwa najbardziej wymagające polskie biegi pod górę na nartorolkach odbędą się 21 i 22 września w Beskidzie Sądeckim. Zawodnicy zmierzą się w trzech konkurencjach (techniką klasyczną lub dowolną, albo na pompowanych kołach) w sobotę w Łabowa Uphill i niedzielę w Przehyba Uphill. Trasy zawodów należą do najbardziej wymagających w Polsce, a nawet w tej części Europy.

 

Biegi organizowane w Beskidzie Sądeckim w przedostatni weekend września są częścią polskiego cyklu nartorolkowego Vexa Skiroll Tour. Odbywają się w odległości około 30 km od siebie, dlatego większość uczestników, którzy przyjadą w ten rejon polski specjalnie, by wziąć udział w zawodach, wystartuje w obu zawodach.

 

W sobotę 21 września w Łabowej pomiędzy Nowym Sączem, a Krynicą-Zdrój, będzie można się zmierzyć na dystansie 7,5 km w Łabowa Uphill. Do pokonania jest 430 m przewyższenia. Większość uczestników edycji z 2018 roku, którzy wypowiedzieli się po biegu, oceniła zawody na drugim miejscu pod względem trudności po Przehyba Uphill. Bieg odbywa się ze startu wspólnego, w każdej konkurencji z osobna. Pierwsi startują wszyscy rywalizujący techniką klasyczną, następnie do biegu przystąpią ścigający się dowolną techniką, a na koniec entuzjaści rolek i nartorolek z pompowanymi kołami.

 

Dzień później - w niedzielę 22 września, w Gaboniu koło Starego Sącza, odbędą się V Mistrzostwa w Biegu pod Górę na Nartorolkach - Przehyba Uphill. Ten bieg jest wyjątkowy pod wieloma względami. To najtrudniejszy bieg pod górę w Polsce, asfaltowy podbieg mierzy niecałe 7 km, ale na tym odcinku pokonuje się aż 580 m przewyższenia, a meta znajduje się pod szczytem Przehyby na Rozdrożu pod Skałką na wysokości 1125 m n.p.m. Ze względu na podobieństwo dystansu i pokonywanej różnicy wzniesień zawody nazywane są polskim Lysebotn Opp.

 

Druga szczególna cecha tych zawodów to start indywidualny. To obecnie jedyny powszechny bieg na nartorolkach w naszym kraju, z taką formą startu. Dzięki temu na trasie jest luźno, każdy musi też dać z siebie wszystko, gdyż trudno przewidzieć, w jakim czasie rywale pokonają trasę.

 

Przehyba Uphill to już kultowe wydarzenie w polskim nartorolkowym światku, a każdy ambitny sportowiec biegający na nartorolkach powinien spróbować swoich sił w tym biegu.

 

Zapisy prowadzone są przez internet pod adresem http://tour.vexa.pl/zapisy . Przy rejestracji przez internet uczestnik otrzymuje zniżkę w opłacie startowej, a tę można wpłacić także gotówką w biurze zawodów. Zgłoszenia są też możliwe na miejscu przed biegiem, ale wiąże się to z wyższą opłatą i gorszym rozstawieniem w niedzielnym biegu na Przehybę.

 

Więcej informacji znajdziesz na stronie cyklu Vexa Skiroll Tour pod adresem http://tour.vexa.pl/.

 

żródło: informacja prasowa organizatora

 

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl