Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Vexa Skiroll Tour 2020 to 5 biegów od sierpnia do października [REGULAMIN, ZAPISY, KALENDARZ]

Nartorolki -> Nartorolki

2020-08-24

Organizatorzy jedynego polskiego otwartego cyklu biegów na nartorolkach Vexa Skiroll Tour ogłosili kalendarz biegów w czwartym sezonie cyklu. Można już się zapisywać na wszystkie zawody. Co nowego czeka na zawodników w 2020 roku?

 

Zapisy na biegi cyklu Vexa w tym roku zaczynają się później niż zwykle. - Długo nie było jasności w jaki sposób zgodnie z prawem i przy zachowaniu sanitarnych obostrzeń mogą odbywać się wydarzenia sportowe w otwartej przestrzeni. Panująca pandemia spowodowała też, że niektóre samorządy wycofały się w tym roku ze współorganizacji zawodów. Wiele czasu poświęciliśmy na poszukiwanie nowych lokalizacji dla naszych biegów. Tym gminom, które mimo trudnej sytuacji i przy ograniczonych finansach zdecydowały się w tym roku zorganizować z nami nartorolkowe biegi należy się szczególne uznanie i podziękowania. Ich zachowanie to dowód, że naprawdę zależy im na naszym środowisku i dyscyplinie - tłumaczy Michał Rolski z komitetu organizacyjnego Vexa Skiroll Tour.

 

W 2020 roku w ramach cyklu Vexa odbędzie się pięć biegów, wszystkie to tzw. uphille, czyli prowadzące na trasach pod górę. Kalendarz przedstawia się następująco.

 

30.08.2020 - Uphill Gór Sowich - Pieszyce w Górach Sowich - 9 km / 425 m

19.09.2020 - Gubałówka Uphill - Ciche w Tatrach - 10 km / 380 m

20.09.2020 - Przehyba Uphill - Gaboń w Beskidzie Sądeckim - 6,7 km / 580 m

03.10.2020 - Kamyk Uphill - Smreczyna w Górach Bystrzyckich - 4,5 km / 300 m

04.10.2020 - Leśny Uphill (finał) - Niemojów w Górach Bystrzyckich - 7,5 km / 225 m

 

Większość zasad dotyczących rywalizacji pozostaje jak w poprzednich latach. Niezmiennie obowiązuje ograniczenie odnośnie stosowanych kół w nartorolkach, dozwolone są tylko z czarnej gumy, natomiast ich prędkość może być dowolna. Jak zwykle będzie można rywalizować w jednej z trzech konkurencji - na nartorolkach sportowych techniką klasyczną i dowolną oraz techniką dowolną na sprzęcie z pompowanymi kołami.

 

Każdy bieg należący do cyklu to osobne zawody, w którym wyznaczani są zwycięzcy w poszczególnych konkurencjach w kategoriach open i wiekowych. W tym sezonie mężczyźni zostaną sklasyfikowani w 7 kategoriach wiekowych z postępem co 10 lat, dla kobiet przygotowano trzy połączone kategorie. Prowadzone są też klasyfikacje generalne indywidualne i dla zgłoszonych teamów na podstawie punktów zdobywanych przez sportowców w poszczególnych biegach.

 

Zasadą cyklu jest obdarowywanie nagrodami rzeczowymi zwycięzców końcowych klasyfikacji generalnych. Za wyniki w poszczególnych zawodach najlepsi otrzymują medale opracowane specjalnie dla cyklu. Po każdych zawodach wśród wszystkich uczestników losowany jest też sprzęt i akcesoria sportowe.

 

Zapisy do zawodów sezonu 2020 są już otwarte. W wypadku dokonania zgłoszenia przez internet, a zwłaszcza z wyprzedzeniem, można skorzystać z niższych stawek w opłacie startowej. Warto zarejestrować się wcześniej, gdyż wysokość opłaty startowej zależy od daty rejestracji. Takie niższe startowe można wpłacić przelewem, jak też gotówką w biurze zawodów. Zapisy prowadzone są pod adresem: http://tour.vexa.pl/zapisy .

 

Wszystkie informacje, w tym regulaminy, mapy tras, profile wysokościowe, a także znacznie więcej szczegółów o każdym z biegów i całym cyklu, znajdziesz na stronie www.tour.vexa.pl.

 

Źródło: organizator

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl