Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Dwa nartorolkowe biegi pod górę w Małopolsce w trzeci weekend września

Nartorolki -> Nartorolki

2020-09-15

W najbliższy weekend - 19 i 20 września odbędą się dwa biegi zaliczane do cyklu Vexa Skiroll Tour. W sobotę nowy w kalendarzu Uphill Zachodniego Podhala z metą na Gubałówce w Tatrach. W niedzielę w Beskidzie Sądeckim kultowy już Przehyba Uphill na najtrudniejszym podbiegu w kraju. Zapisy internetowe przyjmowane są do czwartku włącznie.

 

Druga tura cyklu Vexa Skiroll Tour odbędzie się 19 i 20 września w Małopolsce. Zawodnicy wystartują w dwóch biegach pod górę.

 

Miejscem sobotniej rywalizacji będzie Podhale. Tu o 11:00 z Cichego w gminie Czarny Dunajec zawodnicy wystartują w Uphillu Zachodniego Podhala. Meta tego wyścigu znajduje się na grzbiecie Gubałówki w gminie Kościelisko. Z tego względu też bieg początkowo nazywano roboczo Gubałówka Uphill. Trasa zawodów jest bardzo ciekawa, występuje na niej wiele odcinków płaskich i o łagodnym wzniosie, ale także strome podbiegi, a nawet krótkie i bezpieczne zjazdy. Dystans do pokonania to 10 km, a łączne przewyższenie 390 m. Trudność trasy można określić jako umiarkowaną. W tym biegu zawodnicy startują wspólnie w ramach konkurencji. W chwili pisania tego tekstu na liście startowej znajdowało się 75 uczestników.

 

Mapa trasy, profil wysokościowy i wszystkie informacje o Uphillu Zachodniego Podhala dostępne są na stronie: http://tour.vexa.pl/biegi/ii-tura/uphill-zachodniego-podhala.html

 

W niedzielę 20 września w Beskidzie Sądeckim już po raz szósty odbędzie się znany bieg pod górę Przehyba Uphill. Miejscem startu jest Gaboń koło Starego Sącza, który dzieli odległość około 2 godzin jazdy samochodem z Kościeliska. Z tego też względu większość zawodników zapisało się na oba biegi. Na liście startowej Przehyba Uphill w chwili pisania tego tekstu znajdowało się blisko 70 startujących. Zawody, których meta znajduje się niemal na samym szczycie Przehyby (1175 m npm), uznawane są za za najbardziej wymagający bieg pod górę w kraju ze względu na stromy podbieg. Trasa o długości 6,7 km przez cały czas się pnie, a do pokonania jest 580 m przewyższenia. W tym wyścigu zawodnicy startują indywidualnie w odstępach czasu 15 sekund.

 

Szczegółowe informacje o przebiegu trasy, program i inne informacje o Przehyba Uphill znajdziesz na stronie: http://tour.vexa.pl/biegi/ii-tura/przehyba-uphill.html

 

Internetowe formularze zapisów do obu biegów można znaleźć na stronie cyklu Vexa Skiroll Tour pod adresem http://tour.vexa.pl/zapisy . Przez internet można rejestrować się do czwartku 17 września włącznie. To najbardziej ekonomiczna wersja zgłoszenia, gdyż gwarantuje niższą opłatę startową, którą w niższej stawce można wpłacić w gotówce w biurze zawodów. Można też się będzie zarejestrować przed biegiem w biurze zawodów najpóźniej na godzinę przed startem pierwszego zawodnika.

 

W Vexa Skiroll Tour zawodnicy startują w trzech konkurencjach: na nartorolkach sportowych techniką klasyczną i dowolnie oraz na kołach pompowanych techniką dowolną. Sportowcy startują na własnych nartorolkach, które muszą być wyposażone w koła z czarnej gumy o dowolnej prędkości. Przed zawodami prowadzona jest obowiązkowa kontrola techniczna. Regulamin wymaga też stosowania kasków.

 

Więcej informacji

l  na stronie Vexa Skiroll Tour: http://tour.vexa.pl/

l  na stronie biegu Uphill Zachodniego Podhala: http://tour.vexa.pl/biegi/ii-tura/uphill-zachodniego-podhala.html

l  na stronie biegu Przehyba Uphill: http://tour.vexa.pl/biegi/ii-tura/przehyba-uphill.html

l  zapisy: http://tour.vexa.pl/zapisy

 

 źródło i foto: organizator

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl