Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Weekend nartorolkowy w Dusznikach. Pobiegnie kadra biathlonistów?

Nartorolki -> Nartorolki

2015-06-02

- Będziemy namawiać kadrę biathlonistów do startu w naszych zawodach – zapewnia Janusz Rajzer, organizator Weekendu Nartorolkowego w Dusznikach Zdroju. Na Dolnym Śląsku w dniach 14-16 sierpnia spodziewanych jest ponad 50 zawodników.

 

Od piątku do niedzieli, na różnych dystansach, profilach i miejscach. Tak w skrócie zapowiedzieć można nartorolkową imprezę, która w połowie sierpnia odbędzie się w Dusznikach Zdroju. Po sukcesie 1. edycji rozegranej w 2014 roku tym razem wydarzenie znacznie się rozrośnie.

 

Już w piątek, przy sztucznym oświetleniu trasy nartorolkowej na Jamrozowej Polanie rozegrany zostanie sprint na dystansach 2,5 km dla kobiet i 5 km dla mężczyzn. Ma to być wydarzenie szczególne dla tych uczestników, którzy na co dzień jeździć mogą wyłącznie po zazwyczaj płaskich odcinkach ulicznych lub ścieżkach rowerowych. Urozmaicona i trudna trasa w dolnośląskim ośrodku przyciągnąć powinna też profesjonalistów, w tym być może kadrę narodową biethlonistów.

 

- Wkrótce będziemy rozmawiali o ewentualnym udziale kadry biathlonistów w sierpniowych zawodach. Cała kadra będzie wtedy przed Mistrzostwami Polski i z pewnością byłoby to dla nich niezłe przetarcie. A dla nas wielka promocja, bo start amatorów z jednej linii np. z Weroniką Nowakowską-Ziemniak to wielka sprawa – uważa Janusz Rajzer, pomysłodawca wydarzenia i Kierownik Działu Sportu w dusznickim MOKiS. I dodaje, że piątkowe zmagania będą tylko rozgrzewką przed sobotnim uphillem, który ma mieć długość grubo przekraczającą 20 kilometrów. Jego metę zaplanowano nie w Zieleńcu, jak było w ubiegłym roku, a na Masaryku. - To będzie mieszanka uphillu i normalnego biegu, bo po pierwszej wspinaczce będzie kilka momentów płaskich, a nawet mały zjazd. Ale faktem jest, że organizm po pierwszym odcinku będzie reagował zupełnie inaczej. Łatwo nie będzie – uważa Rajzer.

 

Niedziela w Kotlinie Kłodzkiej stanie pod znakiem maratonu, którego trasą ma być słynna Autostrada Sudecka, na której często trenują rolkarze i nartorolkarze z Polski i Czech. Trasa będzie zamknięta dla ruchu i organizatorzy planują przeprowadzenie wyścigów dla obu tych specjalności, co zdecydowanie podniesie frekwencję i rangę Weekendu Nartorolkowego. Podobnie jak wizyta gości zza południowej granicy, którzy być może zdecydują się na start mimo serii własnych zawodów Silvini Skiroll Classics. Terminy obu nie nakładają się na siebie.

 

Organizatorzy przewidzieli, że w zawodach będą chcieli wziąć udział użytkownicy różnego typu sprzętu. Osobne rankingi stworzą więc łyżwiarze, klasycy i użytkownicy rolek terenowych lub uniwersalnych.

 

Zapisy rozpoczną się wkrótce. Informacje na bieżąco można śledzić na Facebooku Jamrozowej Polany.

 

Michał Chmielewski

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl