Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Rolkostrada, moduł II, Warszawiacy do roboty!

Nartorolki -> Nartorolki

2015-06-15

 nadesłane: Budżet partycypacyjny ma w Warszawie swoją drugą edycję. W zeszłym roku w Wesołej głosowanie mieszkańców wygrał wniosek o zaprojektowanie trasy rolkowej i budowę jej pierwszego etapu. Jego realizacja trwa. W ramach prac projektowych przeprowadzono już część uzgodnień i przygotowano koncepcję przebiegu trasy.

 

Zanim jeszcze lokalizacja RoLKoSTRADY przy ulicy Niemcewicza została przesądzona, do kolejnej puli budżetu obywatelskiego złożony został projekt jej przedłużenia
o kolejny odcinek - moduł II. Wraz z kawałkiem, który będzie wybudowany w tym roku, utworzy on najdłuższy w całej Warszawie – prosty tor do jazdy na rolkach,
w całości pokryty gładkim asfaltem. Nie przewiduje się na nim żadnych progów spowalniających ani poprzecznych krawężników. Będzie za to dość strome wzniesienie i pętle do wygodnego zawracania.

RoLKoSTRADA ma posłużyć do nauki i zwiększania swoich umiejętności w przestrzeni maksymalnie bezpiecznej, dedykowanej dla wszystkich miłośników jazdy na małych kółkach. Do takiej aktywności zachęca coraz większa dostępność sprzętu. Najczęściej są to zwykłe, rekreacyjne rolki, ale i nartorolkarzy nie brakuje, a świadczy o tym fakt, że treningi prowadzone przez TN Biegówki Wesoła cieszą się coraz większą popularnością.

RoLKoSTRADA jest pomyślana dla nich wszystkich jako miejsce specjalne, wolne od przechodniów i pojazdów. W pobliżu trasy jest parking oraz przystanki autobusów jadących w dowolną część Warszawy. Można więc liczyć na to, że RoLKoSTRADA przyciągnie naprawdę wiele osób.

Uwaga!

W dniach 16-26 czerwca:

1)     wejdź na stronę http://twojbudzet.um.warszawa.pl/

2)     wybierz dzielnicę Wesoła, projekty ogólnodzielnicowe, projekt nr 19 – Rolkostrada – moduł II

Oddaj swój głos

 

Katarzyna Witek

TN Biegówki Wesoła

 

 

Mapka tras

 

Popieramy jak najbardziej inicjatywę i zachęcamy do oddania głosu, więcej tras więcej możliwości dla nas wszystkich.

 

/KaCe/

 

 

 

Komentarze - 2

Laik

Opublikowano: 2015-06-15 08:07:30

Słyszałem, że trasach biegowych na Kubalonce miała powstać trasa nartorolkowa, naśnieżanie i oświetlenie tak przynajmniej mówiono pod koniec sezonu. Ostatnio będąc przejazdem na Kubalonce pozwoliłem sobie zobaczyć czy coś się tam w tym kierunku robi a tu nic się nie dzieje. Czy może ktoś wie czy ruszą prace związane z trasą nartorolkową , naśnieżaniem i oświetleniem?

Kuba_skipol

Opublikowano: 2015-06-15 08:37:20

Wg informacji uzyskanych przez nas w PZN wszystko zostało już uzgodnione. Prace mają ruszyć w przyszłym roku, ale jak zwykle wszystko rozbija się o pieniądze

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl