Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Silvini Skiroll Classics: Dublet Fellnera i Berouskovej [FOTO]

Nartorolki -> Nartorolki

2015-08-09

Podobnie jak wczoraj tak i w niedzielę najlepszymi zawodnikami Silvini Skiroll Classics okazali się Adam Fellner i Katerina Berouskova. Uczestnicy – oprócz trasy – walczyli także z potwornym upałem.

 

Jeszcze goręcej, jeszcze dłużej, jeszcze wyżej, jeszcze trudniej. Tak w skrócie można opisać niedzielny 4. etap cyklu Silvini Skiroll Classics porównując go do sobotniej rywalizacji u stóp góry Pradziad. Zawodnicy tym razem przejechali do położonego nieopodal miasteczka Kouty nad Desnou, skąd ruszyli na górny zalew Dlouhé Stráně. Start rywalizacji odbył się na wysokości 570 m.n.p.m., a meta aż o 755 metrów wyżej - na 1325 metrze ponad poziomem morza.

 

Z uwagi na wysokie temperatury już w sobotę ogłoszono, że początek rywalizacji zostanie przesunięty z godz. 13. na 10. Zawodnicy od wczesnych godzin porannych przygotowywali sprzęt przy dolnej stacji wyciągu krzesełkowego, chociaż byli i tacy, którzy na linię startu zdążyli na ostatnią chwilę. Powodem problemów było zamknięcie najkrótszej drogi i konieczność niewygodnego objazdu przez wsie, a nawet drogi gruntowe.

 

Organizatorzy zaskoczyli zawodników niecodziennym pomysłem na start. Dmuchana brama znajdowała się tuż przy największym parkingu w centrum miasteczka i to z niej peleton ruszył w gorę. Ale nie w maksymalnym tempie. Dopiero 1,7 kilometra dalej, na początku drogi prowadzącej bezpośrednio w góry, rozpoczęło się prawdziwe ściganie, w którym podobnie jak w sobotę prowadzenie od razu objęło czterech faworytów.

 

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ!

 

Grupę uciekającą przez pierwszych kilka kilometrów stosunkowo płaskiego odcinka rozprowadzał zwycięzca 39. Biegu Piastów i lider generalki Silvini Skiroll Classics, Jiri Rocarek. Tuż za nim trzymali się bohaterowie podbiegu pod Pradziada – Adam Fellner i Vaclav Sedlacek, którzy dosyć szybko „odstawili” czwartego na tym etapie Pavla Ondraska. Mniej więcej w tym ustawieniu rolkarze dotarli do dolnego zalewu, za którym nachylenie drogi znacznie wzrosło.

 

Zmiana profilu trasy niespodziewanie zmieniła też rywalizację o miejsce na podium. O ile Fellner i Sedlacek trzymali tempo, liderujący Rocarek opadł z sił i po kolejnych paru kilometrach dał się wyprzedzić skazanemu wcześniej na miejsce za pudłem Ondraskowi. W takiej kolejności uczestnicy dotarli już na szczyt. Wycieńczony triumfator z wczoraj umiejscowioną na 13 kilometrze linię mety minął po 51 minutach i 13 sekundach zyskując nad drugim Vaclavem Sedlackiem 25 sekund przewagi. Ondrasek pokazał się sędziom po niespełna 54 minutach. Zmęczony Rocarek zegar zatrzymał 54 minucie i 14 sekundzie tracąc najprawdopodobniej żółty plastron na rzecz bohatera weekendu.

 

- Wczorajszy uphill na Pradziada był dużo łatwiejszy. Dzisiaj nie tylko było goręcej, ale też po prostu wyżej i dłużej o aż cztery kilometry. Do tego dochodzi zmęczenie po jednej rywalizacji. Czas porządnie odpocząć – mówił na mecie Adam Fellner.

 

Biegnące razem z panami kobiety również zasłużyły na brawa – zwycięska Katerina Berouskova straciła do Fellnera niecałe siedem minut zajmując doskonałą, 8. pozycję open. Drugie i trzecie miejsce – odwrotnie niż wczoraj - przypadło Adeli Boudikovej i Klarze Moravcovej.

 

Do wyścigu zgłosiło się nieco mniej osób niż w przypadku bardziej znanej imprezy po drugiej stronie gór. Uphill na Dlouhé Stráně odbywał się po raz pierwszy, jednak zadowoleni organizatorzy wyrażają wolę przeprowadzania następnych edycji. Kolejny etap Silvini Skiroll Classics zaplanowano na 29 sierpnia w Orlickém Záhořím, tuż przy granicy z Polską.

 

Wieczorem na Facebooku naszego portalu zamieścimy galerię zdjęć. Wkrótce pojawi się także film z wydarzenia.

 

Z Koutów nad Desnou, Michał Chmielewski

 

Komentarze - 4

ski fan

Opublikowano: 2015-08-09 20:49:02

wyniki http://www.webscorer.com/racedetails?raceid=48507&did=54417

Peep

Opublikowano: 2015-08-10 11:52:33

Tak trudno napisać że startowali Polacy amatorzy z team nabiegówkach.pl i plasowali się w tych zawodach na dobrych miejscach ? Zwykły szowinizm i tyle.

biegacz fan

Opublikowano: 2015-08-10 17:34:15

A to jednak startowali Polacy? Dziwne, że polski portal pisze o zawodach gdzie startowali Polacy, a w relacji ani słowa. Może gdyby autor coś wspomniał o polskich uczestnikach, tekst byłby ciekawszy.

Kuba_skipol

Opublikowano: 2015-08-10 12:39:23

Graty panowie Grzesiek Legierski (15 m-ce) i Włado Olszowski (17) z teamu nabiegówkach.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl