Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Silvini Skiroll Classics finiszuje w ten weekend w Czechach

Nartorolki -> Nartorolki

2016-09-21

W nadchodzący weekend w Czechach finiszuje Silvini Skiroll Classic, dziesięcio etapowy czeski cykl biegów na nartorolkach. W Rankingu cyklu w czołowych grupach są Polacy z teamu nabiegowkach.pl

 

W sobotę 24 września w Hradku nad Nisou w miejscu Czesko-Niemiecko-Polskiego pogranicza odbędzie się dziewiąty, przedostatni bieg czeskiego cyklu nartorolkowego Silvini Skiroll Classics. Zawodnicy będą rywalizować na dystansie 30 kilometrów, sześciokrotnie pokonując 5-cio kilometrową pętlę wokół sztucznego zalewu Krystyna. Biorąc pod uwagę niewymagający (płaski) profil trasy większość zawodników pobiegnie z pewnością bezkrokiem (pchanie, double pooling). Start zaplanowano na godzinę 13.00 na ulicy Lidickiej.

Więcej szczegółów:  TUTAJ

 

W niedzielę 25 września odbędzie się dziesiąty finałowy etap cyklu, uphill na górę Jested.

Start zawodów odbędzie się o godzinie 13:15 w miejscowości Januv Dul, trasa o długości 12 kilometrów i przewyższeniu 600 metrów przebiega przez Rozstani, Hodky, przełęcz Vyprez i kończy na szczycie Jesteda na wysokości 1012 m.n.p.m. Na trasie znajdzie się także lotna premia w Hodkach po 4500 metrach trasy.

 

 Uphill na Jested jest jednocześnie Mistrzostwami Czech seniorów i juniorów. Dla tych kategorii organizatorzy przygotowali jednakowe nartorolki, które będą losowane przed startem. Na starcie organizatorzy spodziewają się udziału takich gwiazd czeskich biegów narciarskich jak Lukas Bauer czy Katerina Smutna.

Więcej: TUTAJ

 

 W Silvini Skiroll Classics biorą udział Polacy z teamów nabiegowkach.pl I i nabiegowkach.pl II.

Najwyżej w klasyfikacji generalnej po ośmiu rozegranych zawodach są panie, drugą lokatę zajmuje Jadwiga GrynkiewiczKatarzyna Witek zajmuje 4 miejsce, a Alicja Rolska piąte.

W Rankingu panów, w pierwszej trzydziestce klasyfikacji mamy trzech panów, Jacek Mederski zajmuje 18 lokatę , 20 jest  Marek Tokarczyk a Władysław Olszowski  to pozycja z numerem 23. Wszyscy panowie startowali w cyklu pięciokrotnie.

TUTAJ strona z rankingiem po ośmiu rozegranych edycjach.

 

źródło: informacja prasowa organizatora

kace

 

Komentarze - 2

mt-sport

Opublikowano: 2016-09-22 22:54:53

Szanowny Panie Redaktorze najwyżej w klasyfikacji z Teamu nabiegowkach.pl 1 jest Jadwiga Grynkiewicz na 2 miejscu w klasyfikacji generalnej kobiet które to miejsce mam nadzieje obroni w zawodach finałowych, czego jej serdecznie życzymy, ze sportowym pozdrowieniem MT - trener Jadwigi-Jagody Grynkiewicz

redakcja

Opublikowano: 2016-09-22 23:27:08

Rzeczywiście, przeoczenie, poprawiamy się i przepraszamy.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl