Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Mistrzostwa Polski na nartorolkach 2017 w Sobieszowie - Uphill [WYNIKI+FOTO]

Nartorolki -> Wyniki Polska

2017-09-10

Drugi dzień rywalizacji w ramach Mistrzostw Polski 2017 na nartorolkach to uphill (bieg pod górę) stylem klasycznym na Zachełmie. Wszystkie kategorie wiekowe rywalizowały dzisiaj na dystansie 3600 metrów.

 

Dzisiaj zawodniczki i zawodnicy biorący udział w Mistrzostwach Polski 2017 na nartorolkach w Sobieszowie biegali pod górę na dystansie 3600 metrów. Wszyscy oprócz kategorii C i D oraz amatorów biegali na tych samych, losowanych nartorolkach firmy Rollspeed na kołach o średniej prędkości.

Identyczny dystans i identyczny sprzęt pozwala porównać czasy poszczególnych kategorii wiekowych.

I tak czas dnia należy do zawodnika klubu współorganizatora zawodów MKS Karkonosze Jelenia Góra Sporty Zimowe Michała Skowrona. Czas Michała, zwycięzcy kategorii junior A to 11:21,04 minuty.

Drugi wynik dnia to także junior A (%2798%2799) i Łukasz Bachleda (12:19min) z KS Obidowiec Obidowa. Kolejne dwa czasy należą już do dwóch pierwszych seniorów czyli Arkadiusza Posiadały (12:24)z UKS Rawa Siedlce i Krzysztofa Małkińskiego (12:26) z UKS Hubal Białystok. Piąty wynik to kolejny junior A Krzysztof Puda (12:29) z LKS Klimczok Bystra.  Nie zapominamy oczywiście o juniorach B (%2701%2700), w tej kategorii pierwszych trzech zawodników także ma czasy z dwunastką z przodu. Wygrał Bartosz Głaz (12:31) przed Janem Żółkiewskim (12:41) obaj zawodnicy reprezentują MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski i Maciejem Zdziechowskim (12:50) z MKS Karkonosze Jelenia Góra.

 

Korespondencyjny pojedynek na czasy toczyły także panie startujące w kategoriach seniorka oraz juniorka A i B. Poniżej piętnastu minut zeszły tylko cztery panie, zwyciężczyni kategorii seniorek Agata Warło z NKS Trójwieś Beskidzka (13:46min), druga w tej kategorii Emilia Romanowicz z UKS Puszcza Supraśl (14:34) oraz zwyciężczynie biegów juniorek, Klaudia Pytel (juniorka A 14:41) i  Marcelina Wojtyła (foto. poniżej druga z prawej) z MKS Istebna (juniorka B 14:51).

 

W najmłodszych kategoriach C i D, które przypomnijmy biegały na swoich, szybkich nartorolkach zwyciężyli:

junior C:

Karolina Kohutova z NKS Trójwieś Beskidzka i Piotr Sobiczewski z UKS Rawa Siedlce

junior D:

Maria Jakubiec z LKS Klimczok Bystra i Denis Gawlik z MKS Karkonosze.

Rywalizację w kategorii C możecie obejrzeć także w relacji na żywo (autor Arek Posiadała) na naszym profilu na FB TUTAJ.

 

 nartorolki

 

Uważny czytelnik analizując wyniki dostrzeże, że jeszcze czwórka zawodników w kategorii AMATOR "wykręciła" także czas poniżej trzynastu minut. Zgadza się, tylko, że zawodnicy w tej kategorii biegali na swoich szybkich rolkach, stąd porównywanie czasów mija się z celem.

Zwycięstwo w tej kategorii i tytuł Mistrza Polski Amatorów zdobył  Józef Wojtyła (na zdjęciu powyżej pierwszy z lewej) z Pogórza reprezentujący nasz portalowy skipol.pl TEAM. Józek bieg rozstrzygnął na ostatnich kilkuset metrach i pewnie dotarł do mety jako pierwszy. Druga lokata dla Kuby Mrozińskiego z Start Ski w Jakuszycach, trzecia dla Jacka Mederskiego z team nabiegowkach.pl/MKS Istebna. W tej grupie mieliśmy jeszcze jednego naszego zawodnika, Rosjanin Andrey Pradun (foto.pierwszy z prawej) zajął piąte miejsce i jak na jego pierwszy start klasykiem w życiu lokatę uznajemy za duży sukces.

 

WYNIKI UPHILL MP 2017

 

GALERIA FOTO  autor:Anna Poręba

Dla ciekawych przypominamy wyniki z ubiegłego sezonu ( w artykule powiązanym poniżej)

 

Przypomnijmy jeszcze JURY zawodów:
Kierownik Zawodów     - Zbigniew Stępień
Sędzia Główny           - Krystyna Mądry
Delegat Tech. PZN     - Dorota Dziadkowiec-Michoń

Głównym organizatorem zawodów był Dolnośląski Związek Narciarski.

 

red

 

Komentarze - 33

kibic

Opublikowano: 2017-09-10 17:52:37

"identyczny sprzet pozwala porównać czasy poszczególnych kategorii wiekowych" hmmmm... jeżeli rolki na NNN miały identyczne koła na na sns to pozdrawiam gorąco, za rok nikt na ten burdel do jeleniej góry nie przyjedzie :)

kibic 2

Opublikowano: 2017-09-10 21:03:10

jeżeli wszystkie rolki były niesprawne w ten sam sposób, to faktycznie czasy można porównać. Ale z tego co wiem, co trzecia para miała inna wadę. Obiektywnie patrząc, przykre jest to, że zawodnicy ( od juniorek B) nie mieli nawet czasu na sprawdzenie sprzętu po losowaniu. Ponieważ w związku z czekaniem na zwiezienie rolek z góry i 2-minutowym losowaniu, od razu biegli bo juz był okrzyk na start. Jeżeli organizator nie jest w stanie zapewnić odpowiedniej ilości rolek dla startujacych, tak aby w trasę wybiegali na sprawnym i jednakowym sprzęcie, niech nie zabiera sie za organizację zawodów tej rangi.

kibic2

Opublikowano: 2017-09-10 17:55:13

"Tylko ta piątka zawodników osiągnęła czas poniżej 13 minut." a amatorzy ? biegli na swoim sprzęcie czy losowanym ? bo jeżeli losowanym to 4 zeszło nizej 13 a 2 ponizej 12 :)

redakcja

Opublikowano: 2017-09-10 19:40:56

Polecam doczytać do końca

Mama Lesia

Opublikowano: 2017-09-10 18:28:12

Jak to jest że zawodniczki w biegu trwającym 14 minut przegrywają 3 do 4 minut i robią pierwszą klasę sportową ?

Fan Narciarstwa

Opublikowano: 2017-09-10 18:36:57

I to jest wlasnie porazka organizatorow. Ciezko bylo dac amatorom losowane nartorolki??? Zabraklo??? A potem te dziwne wyniki. Ale z drugiej strony , czy Jozek ma satysfakcje , ze wygral z Kuba? Czy w sobote z Lukaszem? Nie sztuka jest wygrywac na duzo szybszym sprzecie. Wejherowo sie klania. A gdzie jest fair play? Ale kto o mysli....

doswiadczony

Opublikowano: 2017-09-10 19:42:41

sory ale jezeli byly animozje sprzetowe i wątpliwość jeżeli chodzi o taką samą prędkość kółek między rolkami na sns i nnn i dla samych zawodnikow brakowalo sprzetu na MISTRZOSTWA POLSKI to coś tu niestety poszło nie tak i wcale "szanse nie były wyrównane". a co dopiero mowic o sprzecie dla amatorow. Skoro organizatorzy zawodow w poszczegolnych czesciach polski znaja kalendarz na kolejne kilka lat niech postarają się o takie same nartorolki. Albo jeszcze lepiej, niech organizatorzy wspólnie zakupią kilkadziesiąt par identycznych nartorolek i jeżdżą z nimi na coroczne edycje Pucharu Polski. Jakoś w biathlonie nie ma z tym problemu, zarówno na nartorolkach jak i zimą. W taki sposób można wyławiać najlepsze talenty a nie osoby które dobrze przekombinowały lub mają więcej sprzętu i smarów niż talentu ;)

Amatoe

Opublikowano: 2017-09-10 19:54:31

Brawo za wypowiedź. Wystarczy przekrętów.Zima zweryfikuje.

doswiadczony

Opublikowano: 2017-09-10 20:16:00

czy zima zweryfikuje? kwestia sporna- tam będzie przepychanka typu - kto ma lepsze źródło do kupna sprzętu, smarów, kto trafi ze smarowaniem, kto ma lepsze struktury, większy wybór nart itp swoją drogą, dziwne to jest, że zamiast jako naprawdę słaby w sporcie kraj, wszyscy zawodnicy i trenerzy - czy to na szczeblu klubowym czy też ogólnopolskim, wytwarzają między sobą bardzo dziwną atmosferę chorej rywalizacji, czasem nawet zawiści. Zamiast skupić się na prawidłowym treningu najlepszych talentów- oczywiście patrząc na wyniki długoterminowo, a nie na jeden sezon, jedni patrzą spod byka na drugich. A gdzie wspólny cel? Gdzie wspólna pasja i zamiłowanie?

Obiektywnie

Opublikowano: 2017-09-10 20:44:50

Nie z tymi małostkowymi ludzmi. Jakość BN w Polsce jest odzwierciedleniem jakości tego pseudośrodowiska. Tajner nie rozmawia z Wierietelnym tylko woli mieć takiego Grzegorza. I po kłopocie.

Oj tam oj tam

Opublikowano: 2017-09-10 20:38:54

.. niestety fakty wskazują ze w kazdych przyszłych zawodach zimowych należy spodziewać się jakiejś wtopy organizacyjnej. Będą obsuwy, skracanie dystansow na odprawach, wałeczki rodzinne itp. Wyłączam z tego Tomaszów który jest wyjatkiem i z tego chyba powodu marginalizowany. Zawody w JG absolutnie nie powinny mieć rangi MP. Do tego potrzeba tzw. KULTURY ORGANIZACYJNEJ i tego całkowicie brakuje. Zwykły prowincjonalny festyn z możliwością pomierzenia czasu. A jeszcze niewiele brakowało żeby klasy sportowe porobić na zasadach ustalonych (spapranych) przez autora wytycznych.

trener z Polski

Opublikowano: 2017-09-10 20:43:26

Ludzie małej wiary, nowa koordynator wszystko do zimy naprawi!

cd

Opublikowano: 2017-09-11 06:35:36

Niech najpierw naprawi sama siebie i sie usunie. Czasu sie nie cofnie a PZN dalej powierza los dyscypliny ludziom niekompetentnym niszcząc talenty mlodych zawodników.

redakcja

Opublikowano: 2017-09-10 19:55:40

Pełna zgoda, biathlon organizacyjnie uciekł biegom. 1. Identyczne nartorolki zakupione przez PZBiath i trzymane pod kontrolą, używane sa na mistrzowskich imprezach. 2. Zimą narty smaruje jedna firma, wszystkim tak samo. Oszczędności gigantyczne, no i wyrównanie szans.

doswiadczony

Opublikowano: 2017-09-10 20:19:59

w biathlonie sprawa smarowania nart na zimę jest świetna. Biedniejsze kluby mają szansę też pokazać że mogą mieć dobrych zawodników a nie lepszy sprzęt czy smary. zresztą kwestia nartorolek- też dobrze dograna, przynajmniej są używane tylko na zawody i wiadomo że wszystkie takie same.

trener z Polski

Opublikowano: 2017-09-11 08:15:08

Przecież można było startować na dowolnych nartorolkach, więc o co chodzi?

Majowe dechy

Opublikowano: 2017-09-15 16:18:44

Szanowny Fanie... Jeśli kogoś krytykujesz z imienia, to kulturalnie było by się przedstawić... A nie ukrywać się za Nickiem... Jakoś Kuba nie wyrażał swoich opinii na ten temat. I raczej adwokata nie potrzebuje. Myślę że skoro to dorosły facet to sam to zrobi. No chyba że posłużyłeś się Kubą do wyrzucenia własnych frustracji. Tak czy siak, nie wygląda to dobrze. A jeśli chodzi o Wejherowo, to co miałeś na myśli?

Amator

Opublikowano: 2017-09-10 19:51:54

Ale podobne przekręty były kategorii D.Tak trudno było losować. Wyniki byłyby wiarygodne. Dla mnie niestety trenerzy za wszelką cenę ma wygrać.WSTYD DLA ORGANIZATORÓW.

Klub z podkarpacia

Opublikowano: 2017-09-10 20:30:42

Organizacja pozostawia wiele do życzenia. Szkoda tylko młodzieży która to wszystko widzi.

Slask

Opublikowano: 2017-09-10 20:57:15

Kak ktos chce to zawsze ma sie do czego przyczepic. Umiecie to zorganizujcie lepiej, przygotujcie lepszy sprzet, zrobcie wszystko w wiekszym porzadku. Na zadnych zawodach pp kolka nigdy nie sa identyczne. Ale jak ktos chce to wynajdzie we wszystkim kozla ofiarnego

Zawodnik

Opublikowano: 2017-09-10 20:59:29

W tomaszowie np dnem bylo to ze nie mieli alternatywy...zadnej...w wiazaniach. Masz nnn-masz problem-nie startujesz. Bo oni biegaja na sns wiec nie raczyli zaopatrzyc rolek w wiazania nnn na ktorych to z reszta biega coraz wiecej zawodnikow.brawo tomaszow

zawodnik

Opublikowano: 2017-09-10 22:03:35

będą udostępnione zdjęcia? :)

do redakcji

Opublikowano: 2017-09-11 11:32:06

JUNIORZY C LOSOWALI NARTOROLKI, WBREW WCZEŚNIEJSZYM USTALENIOM, ŻE STARTUJĄ NA SWOICH.

dociekliwy 100

Opublikowano: 2017-09-11 12:12:08

Mam pytania.. 1. Dlaczego zawodnik w kategorii senior Tomasz Kałużny nie ma aktualnej licencji, mało tego nie ma go w ogóle w wykazie licencji na http://licencje.pzn.pl/ 2. Jak jest możliwy start zawodnika, który ma nieaktywną licencję (do ubiegłego roku), a startuje w amatorach. Zgodnie z regulaminem, obowiązuje w tym przypadku 3 letnia karencja. To tylko dwa na szybko sprawdzone przypadki, ciekawe ile było ich w ogóle....

Gosia

Opublikowano: 2017-09-11 13:11:55

A czy będą zdjęcia???????

redakcja

Opublikowano: 2017-09-11 13:51:21

Pracujemy nad tym

zawodnik

Opublikowano: 2017-09-11 14:56:52

Będzie podany obecny Ranking Pucharu Polski po zawodach w Tomaszowie i Jeleniej Górze?

redakcja

Opublikowano: 2017-09-11 16:08:57

Nie mamy bladego pojęcia, redakcja na pewno nie robi

Gosia

Opublikowano: 2017-09-11 21:02:36

Szanowni Państwo, proszę zerknijcie na straty JUNIORKI C I JUNIORA C. Są źle wyliczone, coś nie tak.

do Gosi

Opublikowano: 2017-09-12 08:21:37

możesz precyzyjniej?Jeśli chodzi Ci o straty do Juniora/ki D to pisałem, że Junior C też losował sprzęt a nie jechał na szybkich własnych. Organizator podjął taką decyzję przy udziale wtajemniczonych, zawodnicy dowiedzieli się o tym fakcie minute przed losowaniem, czyli 3 przed startem. nie wiem jak Karkonosze ale Rawa wiedziała o fakcie wcześniej, zapewne powiadam Wam przez PRZYPADEK.

Gosia

Opublikowano: 2017-09-12 09:06:06

Nie chcę się czepiać żadnych rolek. BYł regulamin, wszyscy mogli się zapoznać. Nie wnikam w rolki, chodzi mi tylko o zwykłą matematykę. Jeżeli Juniorka C dojechała na pierwszym miejscu z czasem 14:45,2, a Juniorka C na drugim miejscu dojechała z czasem 14:57,5, to moim zdaniem 2 do pierwszej straciła 12,3, a nie 02:33,1. Czy się mylę?

ok do Gosi

Opublikowano: 2017-09-12 15:22:07

rozumiem wpis, faktycznie są błędy. ps regulamin regulaminem a życie życiem- zawody nie były przeprowadzone zgodnie z regulaminem!!!

Dolnoslazak

Opublikowano: 2017-09-13 05:41:26

.. kogos to jeszcze dziwi? Wystarczy choć raz zawody Czechach zobaczyć.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl