Beskidy Bez Granic dla Elizy Ruckiej i Macieja Staręgi [WYNIKI]

Nartorolki -> Wyniki Polska

2017-09-16

Wraz z docierającymi do mety kolejnymi zawodnikami spływają do nas wyniki rywalizacji w ramach XIV Międzynarodowych Zawodów na nartorolkach Beskidy Bez Granic w Istebnej. Jest to kolejna edycja Pucharu Polski w biegach na nartorolkach.

WYNIKI OFICJALNE

W najmłodszej kategorii juniorów E zwyciężył Kamil Winkler przed Maciejem Sobiczewskim i Tomaszem Zowadą. Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Laura Wantulok, wyprzedzając Karolinę Chrószcz i Klaudię Radomyską.

W kategorii juniorów D wygrał Kacper Pietrak, drugie miejsce zajął Michał Okniński, a trzeci był Frantisek Kohut. Najlepszą juniorką D okazała się natomiast Jolanta Jałowiczor, która pokonała Marię Jakubiec i Zuzannę Fujak.

WYNIKI JUNIOR/JUNIORKA D+E

Kategorie od C do senior rywalizowały na tym samym dystansie wynoszącym 5 kilometrów. Obowiązywał styl dowolny.

Wśród juniorów C najlepszy okazał się Bartosz Cielniak uzyskując czas 14:54.8. Drugi ze stratą 15,9s był Łukasz Gazurek, a trzecie miejsce ze stratą 22,8s zajął Artur Bożek.

W kategorii juniorek C triumfowała, z czasem 17:07,3, Karolina Kohutova o ponad minutę pokonując rywalki. Drugie miejsce zajęła Anna Berezecka (strata 1:13.3), a trzecia była Rozalia Prokurat (+1:15.6).

WYNIKI JUNIOR/JUNIORKA C

Wśród juniorek B triumfowała Eliza Rucka uzyskując najlepszy czas dnia 15:34.2. Druga ze stratą 23,2s była Monika Skinder, a na trzeciej pozycji uplasowała się Izabela Marcisz (+42,3s)%27

Wśród juniorek A zwyciężyła Klaudia Kołodziej, ale jej czas 17:17.4 porównywalny jest z 4 lata młodszą juniorką C. Druga w tej kategorii była Kamila Boczkowska (+0,8s), a trzecia Jana Kawulokova (+47,1s).

Nie popisały się również seniorki, najlepsza z nich, Martyna Galewicz z czasem 16:01.8. wśród juniorek B byłaby trzecia z blisko półminutową stratą do zwyciężczyni. Drugie miejsce wśród seniorek zajęła Agata Warło +6,7s, a trzecia była Katarzyna Stokfisz +42,2s.

WYNIKI JUNIORKA B+A i SENIORKA

Wśród juniorów B najlepszy rezultat, 14:06.7 uzyskał Bartosz Głaz, drugie miejsce z rezultatem o 29,4s gorszym zajął Michał Boreczek, a na trzecim miejscu uplasował się Dawid Damian (strata 32,3s).

W grupie juniorów A triumfował Mateusz Haratyk, jego czas to 13:36.0. Na drugim miejscu, ze stratą wynoszącą równe pół minuty, uplasował się Michał Skowron, a na najniższym stopniu podium stanął Wiktor Czaja (+32,7s).

Wśród seniorów bez niespodzianek, podium dla kadrowiczów. Wygrał Maciej Staręga (czas 13:10.1), 1,9s przed Janem Antolcem, a na trzecim miejscu uplasował się Dominik Bury tracąc do zwycięzcy 5,7s.