Kacper Antolec zwycięża na koronnym, 60-kilometrowym dystansie SworneRace [WYNIKI + FOTO]

Nartorolki -> Wyniki Polska

2018-07-21

Pierwsza edycja zawodów nartorolkowych SworneRace w Swornegaciach już za nami. Amatorzy nartorolek zmierzyli się na trzech różnych dystansach: sprintach klasykiem i łyżwą, biegach na 30 km klasykiem oraz na rolkach terenowych, a także na koronnym dystansie 60 km stylem dowolnym. W tej ostatniej rywalizacji zwyciężył Kacper Antolec.

Pierwsze wyniki ze SworneRace w Borach Tucholskich to bieg na 30 kilometrów na rolkach terenowych. Najlepszy okazał się Krzysztof Kapitan z Wrocławia z czasem 1:44:58,07 sekundy. Drugie miejsce to Krzysztof Starczewski z Gdańska (1:45:08,79 sekundy), a trzecie – reprezentant Skipol Teamu Ireneusz Rabski, jednocześnie najlepszy w kategorii U50. Jego strata już duża – ponad 5 minut. Wśród kobiet wystartowały tylko dwie zawodniczki – lepsza okazała się zawodniczka z Siedlec (2:22:05,00 sekundy) Patrycja Szwed, a słabsza Alena Kwiatkowska z Gdańska.

Joanna Kujawska z nabiegowkach.pl pokonała rywalki na 30 kilometrów klasykiem. Na starcie pojawiły się 4 zawodniczki, a bezkonkurencyjny czas to 1:41:40,91 sekundy. Ponad 20 minut później na mecie pojawiła się Paulina Myszk z GKS Cartusia, a podium udało się wywalczyć także Klaudii Merchel z tego samego klubu – czas 2:20:56,62 sekundy.

U mężczyzn na tym samym dystansie klasykiem zwyciężył Yury Antonkin jedynie 3 sekundy przed Piotrem Skowronem. Na 3.lokacie Jacek Mederski z nabiegowkach.pl. Tuż za podium nasz zawodnik Józef Wojtyła. 8. i 12. lokata dla Skipol Teamu Robert Patkowski i Andrzej Guziński.

Koronny dystans na 60 km OPEN, w którym razem biegli panowie z paniami, należał do Kacpra Antolca. Zawodnik AZS AWF Katowice wygrał z czasem 2:09:29,81 s, bardzo nieznacznie wyprzedzając Jakuba Mrozińsiego. Czołową trójkę uzupełnił Jakub Ogorzałek ze stratą 4 sekund do drugiego miejsca. Ze Skipol Teamu: 4. Wojciech Wojtyła, 7. Hubert Paszkowski, 9. Dariusz Rogala, 12. Sebastian Saniuk i 15. Ryszard Somerlik. Łącznie bieg ukończyły 22osoby, w tym 4 Panie – najlepsza, 13., Agnieszka Wanżewicz.

Na deser rywalizacji… sprinty. Triumf w stylu klasycznym powędrował do Jacka Mederskiego z nabiegowkach.pl – czas 2:32,55 s, a w łyżwie ponownie do Kacpra Antolca (czas 2:03,60 s.) W obu stylach podium dla Skipol Teamu – w klasyku na trzeciej lokacie Ireneusz Rabski, a w łyżwie drugi Józef Wojtyła. Czołowe trójki uzupełnili odpowiednio: drugi w klasyku Yury Antokhin i trzeci w stylu dowolnym Hubert Paszkowski, także Skipol Team.