Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Poprawione wyniki Mistrzostw Polski w biegach na nartorolkach - dzień drugi! [POPRAWIONE WYNIKI]

Nartorolki -> Wyniki Polska

2018-09-09

Drugi dzień rywalizacji w Mistrzostwach Polski w biegach na nartorolkach to biegi pod górę na dystansie 3,3km stylem klascznym, w tym roku ze startu interwałowego! Rekord trasy Michała Skowrona! Wśród kobiet i dziewcząt najszybsza Jolanta Byrtus! W poprawionych wynikach zostały naniesione zmiany odnośnie klas sportowych.

 

Pierwsza grupa startowa jaka wyruszyła dziś na trasę zawodów to kategorie seniorów oraz juniorów A i B. Najlepszy czas spośród całej tej grupy osiągnął zwycięzca w kategorii seniorów - Michał Skowron reprezentujący klub MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra, a jego wynik to 10 minut i 40 sekund. 25 sekund do Michała stracił drugi w kategorii seniorów - Krzysztof Małkiński z UKS Hubal Białystok, a 44 sekundy zwycięzca kategorii juniorów A - Krzyszof Puda z LKS Klimczok Bystra. Podium w kategorii seniorów uzupełnił Adrian Cheba (MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra) z czasem 11 minut i 34 sekund. Miejsca na podium w grupie juniorów A obok Krzyśka Pudy zajęli zawodnicy MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra: Oskar Wysocki i Maciej Zdziechowski.

 

W kategorii junior B natomiast zwyciężył Wojciech Wojtyła (MKS Istebna / SMS Szczyrk), czas Wojtka to 11:32. Drugie miejsce w tej kategorii wywalczył Piotr Sobiczewski  (UKS Rawa Siedlce / SMS Szklarska Poręba) z czasem 11:36, a trzeci na mecie Grzegorz Zawada (MKS Istebna / SMS Szczyrk) na trasie przebywał 11 minut i 42 sekundy. Bardzo wartościowy wynik w stawce wszystkich startujących zawodników (7-my czas) uzyskał zwycięzca najliczniejszej dziś kategorii juniorów C - Łukasz Gazurek z NKS Trójwieś Beskidza, na pokonanie trasy potrzebował 11 minut i 37 sekund. Drugie i trzecie miejsce w tej grupie wiekowej wywalczyli reprezentanci gospodarzy - Oskar Finowski i Konrad Badacz (MKS Karkonosze). W najmłodszej, męskiej kategorii - junior D zwyciężył Igor Kowalski z UKS Rawa Siedlce. Drugie i trzecie miejsce zajęli zawodnicy z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski: Szymon Bełz i Bartosz Kita.

 

W rywalizacji seniorek najszybsza okazała się Emilia Romanowicz reprezentująca klub LKS Markam Wiśniowa Osieczany, drugie miejsce zajęła Róża Łyjak z klubu MKS Karkonosze, a trzecie Joanna Bronisz z UKS Rawa Siedlce. W kategorii juniorek A zwyciężyła Marcelina Wojtyła (MKS Istebna / SMS Szczyrk) przed Kamilą Boczkowską i Magdaleną Janiak (obie MKS Karkonosze). Dwie najszybsze zawodniczki na trasie dzisiejszego biegu to startujące poza konkurencją w grupie juniorek B Jolanta Byrtus i Karolina Kohutova reprezentujące NKS Trójwieś Beskidzka. Najszybsze Polki w tej kategorii to: Karolina Kukuczka (MKS Istebna / SMS Szczyrk), Laura Legierska i Ewa Gazur (obie NKS Trójwieś Beskidzka).

 

Tytuł najszybszej Polki wśród wszystkich startujących trafił natomiast do zwyciężczyni kategorii juniorek C - Marii Jakubiec z LKS Klimczok Bystra. Drugie miejsce w tej kategorii wywalczyła Rozalia Prokurat z UKS Rawa Siedlce, a trzecie Zuzanna Fujak z NKS Trójwieś Beskidzka. W najmłodszej grupie żeńskiej - juniorek D zwycięstwo odniosła Klaudia Traczyk z MKS Karkonosze, drugie miejsce zajęła Weronika Juzeluk z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, a trzecie Karolina Chrószcz z UMKS Marklowice.

 

Wśród amatorów najszybszy był dzisiaj Jakub Mroziński (Star Ski Rollspeed TEAM), drugie miejsce zajął Grzegorz Legierski (Team nabiegowkach.pl), a trzecie Józef Wojtyła z Skipol Team. Drugi z naszych reprezentantów, Andrey Pradun zajął 5. lokatę. Najszybszą amatorką z bardzo dobrym czasem na tle zawodniczek została Kasia Witek (Team nabiegowkach.pl / TN Biegówki Wesoła). Drugie miejsce zdobyła Monika Judka (Biegówki.eu), a trzecie Joanna Badacz (Biegówki.eu).

 

POPRAWIONE WYNIKI

 

 

Arkadiusz Posiadała

 

Komentarze - 22

pytanie

Opublikowano: 2018-09-09 15:55:24

Te oficjalne wyniki są poprawne? Zwyciężczyni juniorek A biegła 19.09? Czy znów się pomiar zepsuł?

hehe

Opublikowano: 2018-09-09 17:10:27

czas liczony od 1 zawodniczki ;) odejmij sobie Czas marceliny czyli 5:30 bo tyle startowała za pierwszą zawodniczką;)

pytanie

Opublikowano: 2018-09-09 17:58:32

Domyslilem się tylko chyba nie o to chodzi żeby sobie czasy samemu odejmować; )

Zawodnik

Opublikowano: 2018-09-09 16:04:53

Czasy juniorek A nadal nie poprawione, 6 minut różnicy

Zainteresowany

Opublikowano: 2018-09-09 21:27:55

To w końcu 6 minut czy 5:30? Bo to robi różnicę

Zawodnik

Opublikowano: 2018-09-09 16:46:53

W juniorkach A zwyciężczyni 13.09, 2. 13.24 i tak dalej

ooo

Opublikowano: 2018-09-09 18:00:51

Nadal te wyniki tutaj nie są poprawione! Jeśli jest tak jak piszesz to juniorka A miała najlepszy czas dnia a nie jak wynika z treści tekstu...

Kamila

Opublikowano: 2018-09-09 19:19:17

Jest tak jak wyżej, na polarze mam lepszy czas niż tu zapisany a włączyłam sporo przed startem i wyłączyłam siedząc w busie który zwozi nas na dol

Arek Posiadała

Opublikowano: 2018-09-09 21:17:29

Tekst jest oparty na przesłanych przez organizatorów wynikach :)

Gość 1

Opublikowano: 2018-09-09 18:21:16

Czasy i tak nie bedą wiarygodne gdyż nie wszytkie czipy odbijały na mecie

do gościa

Opublikowano: 2018-09-09 20:20:53

Wczoraj też nie odbijały i potem czas mety był wzięty z kapelusza...

?

Opublikowano: 2018-09-10 06:10:19

nie odbijały czipy? a to ciekawe, za to organizatorom w jakimś celu odbiło aby nie było startu masowego, teraz jasne dlaczego.

??

Opublikowano: 2018-09-10 08:37:50

jeśli puszczasz kogoś co 15s, też to się kończy tym, że na metę w jednym czasie wpadało po kilka osób. Efekt jest znany w postaci wyników.

Obserwator 2

Opublikowano: 2018-09-11 00:16:55

Czytając wasze wpisy ma się wrażenie, że po raz pierwszy braliście udział w zawodach.Od zawsze na starcie i mecie są sędziowie.Jeszcze rozstawieni są po trasie i znają się na swojej pracy. Od kilkunastu lat są też dodatkowo pomiary elektroniczne.Organizator po ukończeniu biegu porównuję czasy z obydwu pomiarów i podaję wyniki.Po to, aby nie było pomyłek i mówienie, że coś jest nie tak. Dlatego po zgłoszeniu pretensji jeszcze raz komisyjnie poddano wyniki weryfikacji.( w artykule była o tym wypowiedź). Z tego wynika,że wszystko było w porządku. Ale zajęło widać im to trochę czasu i z opóźnieniem podali oficjalne wyniki. Ktoś kto nie był zorientowany dlaczego jest opóźnienie, zaczął snuć jakieś spiskowe dzieję. Jeśli cip nie odbił, to na pewno sędziowie na mecie zmierzyli czas. Ha, nie było wielkiego tłoku,aby to mogło spowodować, że sędziowie źle zmierzyli czasy. Słyszane było, że zawodnik twierdził, że pomimo wyprzedzenia go przez zawodnika, który za nim startował, że na pewno to on miał lepszy czas od tamtego zawodnika. Widocznie zmęczenie na mecie nie pozwoliło racjonalnie pomyśleć :) Były wpisy co do nagród, takie nastały czasy, że nie liczy się już tytuł i medal, każdy oczekuję mega pieniędzy. Taka dygresja , że na przykład w Mistrzostwach Europy w Lekkoatletyce zawodnicy otrzymywali od organizatorów "tylko" medal i symbolicznie kwiaty.

do obserwatora 2

Opublikowano: 2018-09-11 10:09:37

OBSERWATOR - ORGANIZATOR?

zawodnik

Opublikowano: 2018-09-11 20:59:13

POMIAR CZASU Mój komentarz jest taki: pomiar czasu na Mistrzostwach Polski był jakiś przedpotopowy, u amatorów (którzy poważnie ćwiczą przez ostatni rok przed i po pracy, w międzyczasie opieki na dziećmi, jadą do Jeleniej setki kilometrów itd.) to był stoper w rączce, żadnego chipu. Porównuję to do Rolkowiska w Warszawa-Wesoła organizowanego przez fantastyczną Kasię Witek. Tam wyniki były drukowane w ciągu 3 minut od zakończenia biegu przez ostatniego zawodnika. Każdy miał chipa, wyniki z dokładnością do chyba tysięcznej sekundy. Jak się chce, i jak się DBA o ludzi, to można. PRYSZNICE Zapytałem pana technicznego w umywalni czy są prysznice. Pan z rozbrajającą szczerością odpowiedział mi, że są, ale nieczynne, bo służą do przechowywania sprzętu typu stoły, ławy, nie ma gdzie tego włożyć, a są teraz dwie imprezy: zawody i festyn. Popatrzyłem na sportowców, przede wszystkim młodych, którzy jechali do Jeleniej z Tomaszowa, Siedlec itd. Teraz wsiądą spoceni do busików, samochodów i autobusów i będą w zapaszku jechać 500, 700km. Czy ktoś o tym pomyślał? Nie, bo: (1) w latach 70., czyli świetności sportowej obecnych działaczy nie było po zawodach wody ogólnie dostępnej z rur, więc wzorców z przeszłości nie ma, (2) zawodnik nie jest najważniejszy, bo młody i głupi, a jak młody to wytrzymały. Uprzejmie proszę działaczy, trenerów, organizatorów o SZACUNEK dla młodych sportowców.

do zawodnika

Opublikowano: 2018-09-12 20:38:02

Po zawodach można wrócić do hotelu, wziąć prysznic i w czystych warunkach wrócić do domu. Kwestia pół godziny.

zawodnik

Opublikowano: 2018-09-12 09:49:29

POMIAR CZASU Mój komentarz jest taki: pomiar czasu na Mistrzostwach Polski był jakiś przedpotopowy, u amatorów (którzy poważnie ćwiczą przez ostatni rok przed i po pracy, w międzyczasie opieki na dziećmi, jadą do Jeleniej setki kilometrów itd.) to był stoper w rączce, żadnego chipu. Porównuję to do Rolkowiska w Warszawa-Wesoła organizowanego przez fantastyczną Kasię Witek. Tam wyniki były drukowane w ciągu 3 minut od zakończenia biegu przez ostatniego zawodnika. Każdy miał chipa, wyniki z dokładnością do chyba tysięcznej sekundy. Jak się chce, i jak się DBA o ludzi, to można. PRYSZNICE Zapytałem pana technicznego w umywalni czy są prysznice. Pan z rozbrajającą szczerością odpowiedział mi, że są, ale nieczynne, bo służą do przechowywania sprzętu typu stoły, ławy, nie ma gdzie tego włożyć, a są teraz dwie imprezy: zawody i festyn. Popatrzyłem na sportowców, przede wszystkim młodych, którzy jechali do Jeleniej z Tomaszowa, Siedlec itd. Teraz wsiądą spoceni do busików, samochodów i autobusów i będą w zapaszku jechać 500, 700km. Czy ktoś o tym pomyślał? Nie, bo: (1) w latach 70., czyli świetności sportowej obecnych działaczy nie było po zawodach wody ogólnie dostępnej z rur, więc wzorców z przeszłości nie ma, (2) zawodnik nie jest najważniejszy, bo młody i głupi, a jak młody to wytrzymały. Uprzejmie proszę działaczy, trenerów, organizatorów o SZACUNEK dla młodych sportowców.

?????

Opublikowano: 2018-09-13 07:52:31

wrócić do hotelu po prysznic? zabawne !!!! a nie można w butelce 6 litrowej zabrać wody, zrobić dziurki w nakrętce i wylać na siebie? DOBA HOTELOWA KOŃCZY SIĘ O 10-12, PRZYJAZD PO 16 NA PRYSZNIC TO W RAMACH NIBY CZEGO MA BYĆ?

do znaków zapytania

Opublikowano: 2018-09-13 12:06:58

Wystarczy umieć z ludźmi rozmawiać. Komunikacja twarzą w twarz to w obecnych czasach niestety problem wielu ludzi. W środowisku biegów narciarskich również.

Prezes prezesów

Opublikowano: 2018-09-13 22:07:05

Zawody o czapkę gruszek, w marnej obsadzie, a ciskacie się na tym forum jakby to były Mistrzostwa Świata. Wystartowaliście w podwórkowych zawodach, to też taka była organizacja, dostosowana do rangi zawodów.Konkluzja taka- rozpoczął się rok szkolny więc do nauki gamonie i nieuki, bo sportowców z Was wielkich nie będzie.

!!!!!

Opublikowano: 2018-09-14 08:14:24

Drogi Panie była komunikacja twarzą w twarz, padło pytanie o natryski i zawodnik usłyszał odpowiedź.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl