Wyniki Mistrzostw Polski na nartorolkach w Jeleniej Górze Sobieszowie [LISTA STARTOWA UPHILL]

Nartorolki -> Wyniki Polska

2014-09-06

Niestety w sezonie letnim szczęście jakoś nas opuściło i zaliczyliśmy kolejną awarię techniczną. Tym razem zablokowało nam dostęp do zaplecza. Prezentujemy oficjalne wyniki, relację zamieścimy w najbliższych minutach. Z ostatniej chwili lista startowa jutrzejszego Uphillu.

LISTA STARTOWA 07.09 UPHILL

Mistrzem Polski w biegu na dystansie 10 km został zawodnik NKS Trójwieś Beskidzka Mateusz Ligocki, były reprezentant kadry młodzieżowej PZN w biegach narciarskich. 12, 3 sekundy stracił do Mateusza Tomasz Kałużny reprezentujący LKS Poroniec Poronin, a medal brązowy dla kolejnego byłego kadrowicza Wojciecha Suchwałki z KS Obidowiec Obidowa.

Szóste miejsce dla Krystiana Gryczuka z LUKS-Ski Lubawka, Krystian który startuje w kombinacji norweskiej stracił do zwycięzcy jedną minutę.

Także na dystansie 10 kilometrów rywalizowali juniorzy A ('95'96) i tutaj niespodzianka, Mistrzem Polski został syn naszego redakcyjnego kolegi Zbyszka, Mateusz Galik. Czas Mateusza to 20:24,4, który w biegu seniorów dałby mu piąte miejsce. Pozostali dwaj medaliści Wojciech Pelczar (srebro)  i Klaudiusz Kogut (brąz)  stracili do zwycięzcy ponad minutę.

W połączonej kategorii seniorek i juniorek A , które miały do pokonania dystans 6 kilometrów wygrała zawodniczka MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski Katarzyna Stokfisz z czasem 13:38,8 min, przed Magdaleną Czusz także z Tomaszowa i Justyną Mordarską z MUKN Pod Stróżą Miszkowice. Czwarta lokata dla niezrzeszonej w żadnym klubie Kamili Kiedrowskiej.

Juniorzy B ('97'98) mieli do pokonania 3 okrążenia trasy w Sobieszowie czyli dystans 6 kilometrów. Zwyciężył podobnie jak w zawodach Pucharu Polski w Tomaszowie zawodnik tamtejszego klubu Szymon Sikora. Srebro zdobył Adrian Gromyko z MKS Karkonosze Jelenia Góra, a brąz reprezentujący od tego sezonu klub Obidowiec Obidowa Filip Kroemer, który zresztą na pierwszym podbiegu zgubił grot w jednym z kijków.

Na tym samy dystansie rywalizowała także grupa amatorów, gdzie zwyciężył Łukasz Bronowicki z Jeleniej Góry, przed Grzegorzem Legierskim i Dariuszem Mazurkiewiczem. Czwarta lokata dla trenera MUKN Pos Stróżą Miszkowice Artura Bodzka (pozdrawiamy) .Zawodnik naszego portalowego teamu Władysław Olszowski zajął 6 miejsce, w tej kategorii wystartowało 14 osób.

Reszta kategorii w wynikach, obszerniejsza relacja z dzisiejszych zawodów , krótkie komentarze zawodników zaprezetujemy jutro, dzisiaj jeszcze lista startowa.

Wyniki i listy startowe : Mateusz i Marek Rzemińscy /DZN