Ewelina Marcisz i Maciej Staręga wygrywają Beskidy Bez Granic na nartorolkach w Istebnej

Nartorolki -> Wyniki Polska

2014-09-13

Czwartą eliminacją tegorocznego Pucharu Polski na nartorolkach, jednocześnie pierwszym biegiem Silesian Rollski Tour są zawody Beskidy Bez Granic w Istebnej. Zawodnicy rywalizują na dystansach od 5 do 10 km stylem klasycznym.

Jako pierwsze na 5-cio kilometrową trasę wyruszyły połączone grupy seniorek, juniorek A ('95'96) i juniorek B ('97'98) . Bieg seniorek wygrała z dużą przewagą prowadząc praktycznie od startu zawodniczka kadry młodzieżowej Ewelina Marcisz z MKS Halicz Ustrzyki Dolne. Drugie miejsce ze stratą 42,1 sekundy zajęła Kornelia Kubińska reprezentująca AZS Katowice. Niestety Kola zaraz po starcie miała awarię sprzętu i jako ostatnia wyruszyła w pogoń za stawką zawodniczek, jak widać skuteczną, na walkę o zwycięstwo zabrakło już dystansu. trzecia lokata to  Dominika Bielecka z MKS Wodzisław Śląski. Bieg ukończyło 7 seniorek.

W biegu juniorek A zwyciężyła Anna Łacek z NKS Trójwieś Beskidzka, przed Darią Krupą (+20,4 sekundy) z SSR Sokół Szczyrk i Katarzyną Stokfisz (+24,8 s) z MULKS Grupa Oscar Tomaszó Lubelski. Sklasyfikowano 8 juniorek A.

Najlepszą juniorką B ('97'98) okazała się Aleksandra Łacek z NKS Trójwieś Beskidzka. Ola o 18,6 sekundy wyprzedziła zawodniczkę UMKS Marklowice Agatę Warło i o 37,1 sekundy trzecią w tej kategorii Weronikę Legierską z MKS Istebna. Czwarta lokata w tej kategorii to zawodniczka czeskiego klubu Ski Mosty Ewa Szotkowska.

WYNIKI BIEGU KOBIET

Dystans 5-ciu kilometrów mieli do pokonania także juniorzy C, czyli zawodnicy urodzeni w latach 1999-2000. Zwyciężył Mateusz Posiadała reprezentujący UKS Rawa Siedlce, z 6,9 sekundy straty drugie miejsce wywalczył Damian Dawid z KS Jedność Nowy Sącz, najniższy stopień podium dla Marka Welusza z SSR Sokół Szczyrk.  Bieg ukończyło 20 zawodników.

WYNIKI JUNIOR C

W kategorii juniorek C pierwsze dwa miejsca zajęły zawodniczki MKS Istebna, wygrała Magdalena Kobielusz wyprzedzając o 35,8 sekundy Natalię Sewastynowicz. Trzecie miejsce dla zawodniczki MKS Karkonosze Kamili Boczkowskiej. Sklasyfikowano 20 juniorek C.

WYNIKI JUNIORKA C

Bieg na dystansie 10 kilometrów w kategorii junior B ('98'97) wygrał zawodnik współorganizatora zawodów klubu NKS Trójwieś Beskidzka Mateusz Haratyk. Drugie miejsce zajął zawodnik UMKS Marklowice Wojciech Fojcik, a trzecie Arkadiusz Posiadała z UKS Rawa Siedlce. Prowadzący przez większość dystansu Filip Kroemer z Obidowca Obidowa zszedł z trasy ok. 8 kilometra.

WYNIKI JUNIOR B

Wreszcie bieg główny czyli seniorzy, którzy także ścigali się na dystansie 10 kilometrów. Podobnie jak w ubiegłym roku wygrał Maciej Staręga z UKS Rawa Siedlce, drugie miejsce zajął Sebastian Gazurek, trzecia lokata dla Pawła Klisza z LKS Klimczok Bystra. Cała trójka trenuje w kadrze A Team Janusza Krężeloka.

Tuż za podium uplasował się zawodnik kadry młodzieżowej Konrad Motor z katowickiego AZS-u.

Wspólnie z seniorami biegli juniorzy A ('96'95) gdzie podobnie jak w klasyfikacji seniorów obyło się bez niespodzianek. Zwyciężył Dominik Bury, przed Kamilem Bury (obaj MKS Istebna), a trzecie miejsce wywalczył Bartłomiej Rucki z NKS Trójwieś Beskidzka. Wszyscy są zawodnikami kadry młodzieżowej Urszuli Migdał i Wiesława Cempy.