Kornelia Kubińska i Maciej Staręga najlepsi w Pucharze Śląska w Marklowicach

Nartorolki -> Wyniki Polska

2014-09-21

W Marklowicach starsze kategorie rywalizowały w Pucharze Śląska w biegach na nartorolkach, finałowych zawadach Silesia Rollski Tour. Był to ostatni bieg zaliczany do klasyfikacji nartorolkowego Pucharu Polski.

Panie miały do pokonania dystans 8km. Najszybciej uporała się z nim Kornelia Kubińska AZS AWF Katowice (czas 18min 25,7sek). Mijesce drugie zajęła Dominika Bielecka MKS Wodzisław Śląski, tracąc tylko 1,7sek. Miejsce trzecie zajęła Ewelina Marcisz MKS Halicz Ustrzyki Dolne (+6,5sek).

WYNIKI SENIORKI

Wśród juniorek A z czasem 20min 0,9sek zwyciężyła Katarzyna Stokfisz MULKS Tomaszów Lubelski. Miejsce drugie zajęła Anna Łacek NKS Trójwieś Beskidzka (+12,7sek), a trzecia była Daria Krupa SSR LZS Sokół Szczyrk (+20,2sek).

WYNIKI JUNIORKA A

Najlepsza w grupie juniorek B okazała się Agata Warło UMKS Marklowice, która uzyskała czas lepszy niż zwyciężczyni w kategorii wyżej (19min 58,2sek). Na miejscu drugim uplasowała się Weronika Legierska MKS Istebna (+10,7sek), a trzecia była Klaudia Kołodziej LKS Witów Mszana Górna (+23,3sek).

Miejsce czwarte zajęła Aleksandra Łacek NKS Trójwieś Beskidzka, piąta była Róża Łyjak MKS Karkonosze, a szósta Natalia Bury KS Wisła.

WYNIKI JUNIORKA B

Kolejna grupa - juniorzy B rywalizowali na dystansie 12km. Triumfował Wojciech Fojcik UMKS Marklowice o ponad pół minuty wyprzedzając drugiego Arkadiusza Posiadałę UKS Rawa Siedlce. Sklasyfikowany na miejscu trzecim Mikołaj Michałek MKS Istebna stracił do zwycięzcy przeszło minutę.

Na miejscu czwartym sklasyfikowany został Szymon Sikora MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski, piąty był Mateusz Haratyk NKS Trójwieś Beskidzka, a szósty Michał Skowron MKS Karkonosze.

WYNIKI JUNIOR B

W kategorii junior A zwyciężył Łukasz Marmol KS Jedność Nowy Sącz, jednak uzyskał on rezultat gorszy od dwóch pierwszych juniorów B. Na miejscu drugim uplasował się Klaudiusz Kogut MUKN Pod Stróżą Miszkowice, a jego strata wyniosła zaledwie 0,1sek. Miejsce trzecie zajął Krzysztof Małkiński UKS Hubal Białystok (+37,9sek).

Czwarte miejsce zajął Przemysław Zawada MKS Istebna, piąty był Grzegorz Kościelniak LKS Witów Mszana Górna, a szósty Daniel Chmielowski MKS Halicz Ustrzyki Dolne.

WYNIKI JUNIOR A

Wśród seniorów pewne zwycięstwo odniósł Maciej Staręga UKS Rawa Siedlce. Drugie miejsce zajął Sebastian Gazurek NKS Trójwieś Beskidzka, tracąc pół minuty. Miejsce trzecie zajął Czech Jan Barton (+35,1).

Kolejne miejsca dla pozostałych kadrowiczów, czwarty był Jan Antolec LKS Poroniec Poronin, piąty Paweł Klisz LKS Klimczok Bystra, a czołową szóstkę uzupełnił Mateusz Ligocki NKS Trójwieś Beskidzka.