Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Puchar Śląska w Marklowicach, najszybsi Urszula Łętocha i Dominik Bury [WYNIKI +FOTO]

Nartorolki -> Wyniki Polska

2015-09-20

Puchar Śląska i Mistrzostwa UKS-ów 2015 na nartorolkach zakończyły sezon zawodów pod egidą PZN w sezonie letnim. W kategorii seniorów zwyciężyli Urszula Łętocha z LKS Wiśniowa Osieczany i Daniel Iwanowski z UKS Rawa Siedlce.

 

 GALERIA FOTO - w dwóch częściach galerii z dzisiejszych zawodów zobaczycie prawie 600 zdjęć - zapraszamy.

 

Zawody w Marklowicach to największa w tym roku impreza nartorolkowa w kraju. Na starcie stanęło ponad 230 uczestników z terenu całej Polski we wszystkich kategoriach wiekowych Polskiego Związku Narciarskiego.

Impreza rozgrywana od lat ma już swoją renomę i tradycyjnie ściąga na start wszystkie biegające na nartorolkach kluby. Jest to także jedyna poza zimą okazja do spotkań trenerów i zawodników w tak szerokim gronie, wszystko przez to, że to jedyne w sezonie letnim zawody dla absolutnie wszystkich aktegorii wiekowych "pro" sportu w Polsce. Na starcie pojawiły się zespoły z woj. podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego, podkarpackiego, małopolskiego, dolnośląskiego i oczywiście gospodarze czyli woj. śląskie. Obecni w Marklowicach wiedzą, że mogą liczyć na typowo śląsko gościnność i tak dzisiaj było. Rano dla wszystkich kawa lub herbata i śląskie kołocze, dla bardziej głodnych kiełbasa, albo krupnioki (kaszanka) z grila, dla łasuchów do których należę raj.

Dwukilometrowa pętla bardzo dobrze zabezpieczona, przez strażaków miejscowego OSP i dwa radiowozy policji, organizacyjnie wszystko zadziałało.

 *

Dzień zaczął się od startu najmłodszych w zawodach czyli juniorów E. Dzieci z klas piątych szkół podstawowych i młodsze miały do pokonania dystans dwóch kilometrów. Najszybsza wśród dziewcząt była zawodniczka miejscowego UMKS Marklowice Zuzanna Fujak. W kategorii chłopców zwyciężył Jan Reizer z MKS Karkonosze Jelenia Góra. W tej kategorii odnotowaliśmy jedną z najmniejszych różnic czasowych dzisiejszego dnia, srebrny medalista przegrał do Janka tylko pół sekundy.

*

W czasie zawodów co także jest tradycją prezentują swoją ofertę firmy związane z biegami narciarskimi.

W tym roku w Marklowicach wystawiał swój sprzęt Rollspeed renomowany polski producent nartorolek, oraz firma Elephant Sport z Wrocławia oficjalny dystrybutor smarów narciarskich TOKO.

 *

Grupa juniorów D ('02'03) to zwycięstwa Ewy Gazur z NKS Trójwieś Beskidzka i Piotra Sobiczewskiego z UKS Rawa Siedlce.

Kategoria juniorek i juniorów C dzisiaj walczyła na dystansie 6 kilometrów czyli 3 okrążeń trasy. W grupie dziewcząt kolejne bezapelacyjne zwycięstwo w tym sezonie odniosła dominatorka tej kategorii Monika Skinder z MULKS grupa Oscar Tomaszów Lubelski Monika Skinder. Jej przewaga nad srebrną medlaistką Elizą Rucką z MKS Istebna wyniosła prawie 40 sekund. Podium uzupełniłą kolejna zawodniczka z Istebnej Magdalena Kobielusz.

*

Nagrody dla najlepszych fundowali organizatorzy, upominki ufundowały  także w/w firmy Elephant Sport i Rollspeed. Skipol ze swojej strony uhonorował najmłodszego uczestnika zawodów dziewięcioletniego Macieja Kiełczykowskiego z UKS Rawa Siedlce.

*

W biegu juniorów C złoty medal UKS-ów wywalczył Jakub Plinta z LKS Klimczok Bystra, jednak z najmniejszą możliwą regulaminowo przewagą czyli jedną dziesiąta sekundy. Podobno nieoficjalnie zmierzono różnicę wynoszącą trzy setne sekundy, ale na wynikach mamy taką a nie inną różnicę. Tym który przegrał bieg o ułamek sekundy, wygrywając jednocześnie srebrny medal UKS-ów jest Grzegorz Zawada z MKS Istebna. Podium uzupełnił jedyny reprezentant z Małopolski w tej grupie, zawodnik KS Jedność Nowy Sącz Dawid Damian.

*

W ubiegłych latach w Pucharze Śląska w najstarszej kategorii tryumfował Maciej Staręga (2013 i 2014) oraz Kornelia Kubińska (2014) i Sylwia Jaśkowiec (2013). Pełne wyniki znajdziecie w artykułach powiąznych poniżej.

*

 Bieg juniorek B ('98'99) na dystansie 8 km, wygrała bezapelacyjnie Kamila Boczkowska z MKS Karkonosze. Uczennica SMS w Karpaczu zajęła także rewelacyjne czwarte miejsce w kategorii OPEN, ustępując tylko zawodniczkom kadry młodzieżowej Łętosze, Bieleckiej (seniorki) i Warło (juniorka A). Druga juniorka B, zawodniczka klubu z Wisły (WSS) Natalia Bury straciła do Boczkowskiej ponad półtorej minuty, a trzecia Iwona Piekarz z LKS Wiśniowa Osieczany prawie dwie.

Mniejsze różnice czasowe były w kategorii juniorów B, wygrał Mateusz Haratyk z NKS Trójwieś Beskidzka, wyprzedzając o 7,3 sekundy Macieja Popielucha z KS Jedność Nowy Sącz i o 31,2 sekundy Michała Skowrona z MKS Karkonosze.

*

Na zawodach gościli prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner, oraz szef wyszkolenia konkurencji klasycznych Marek Siderek.

*

 W kategorii juniorek A zwyciężyła Agata Warło NKS Trójwieś Beskidzka o blisko półtorej minuty wyprzedzając Katarzynę Stokfisz MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski i Darię Krupa SSR LSZ Sokół Szczyrk.

Najlepszy czas dnia uzyskała najlepsza wśród seniorek Urszula Łętocha ( na zdjęciu z prawej) LKS Hilltop Osieczany o 13 sekund wyprzedzając Dominikę Bielecką MKS Wodzisław Śląski, natomiast trzecia Marcela Marcisz MKS Halicz Ustrzyki Dolne straciła do poprzedniczki nieco ponad minutę.

*

Dzień wcześniej w sobotę obradowała w Marklowicach komisja biegów PZN. Zatwierdzono kalendarz na nadchodzący sezon, oraz ustalono sposób kwalifikacji na Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie Lillehammer 2016, pod koniec grudnia 2015 na trasach Kubalonki zostanie rozegrany dwudniowy sprawdzian dla kandydatów do wyjazdu, kolejne dwa biegi to Mistrzostwa TZN.

Jedna z podjętych decyzji będzie miała spory oddźwięk w środowisku polskich biegów narciarskich. Komisja biegów PZN powtórnie potwierdziła rezygnację z udziału kategorii junior/ka E w cyklu Bieg Na Igrzyska. Najmłodsza kategoria będzie startowała tylko w finale BNI.

*

 Wśród mężczyzn najlepszy rezultat (27:34,7) uzyskał Dominik Bury (na zdjęciu z lewej) MKS Istebna. Na drugim miejscu wśród juniorów A uplasował się Patryk Borkowski UKS Rawa Siedlce (strata 1:15,1), a trzeci był Wojciech Fojcik NKS Trójwieś Beskidzka tracąc półtorej minuty do zwycięzcy.

Najlepszym seniorem okazał się Daniel Iwanowski UKS Rawa Siedlce, jednak jego czas był o 16,3sek gorszy niż zwycięzcy w nieco młodszej kategorii. Drugie miejsce wśród seniorów zajął Mateusz Chowaniak UKS Regle Kościelisko, a na trzeciej pozycji uplasował się Łukasz Marmol KS Jedność Nowy Sącz.

 

PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW

 

 

/KaCe/

 

Komentarze - 16

dbk

Opublikowano: 2015-09-20 16:58:58

Gdyby tak jeszcze przy wynikach z Marklowic pojawiły się w nagłówkach poszczególnych grup przynajmniej dystanse które pokonali zawodnicy było by tak jakoś bardziej normalnie (nie mówię "światowo"). Ta uwaga nie jest oczywiście kierowana do SKIPOL tylko do organizatorów i wynajętej firmy obsługującej zawody w temacie pomiaru czasu. Polecam firmie PIF SPORT przyjrzeć się jak to robią inni i popracować przynajmniej nad wyglądem tabelek, które pozostają przecież jako formalne dokumenty. Jak dla mnie - wygląda to bardzo marnie.

Amator

Opublikowano: 2015-09-20 17:01:03

Czy będą zdjęcia...

Zawodnik

Opublikowano: 2015-09-20 17:11:05

Kiedy będą zdjęcia?

Kuba_skipol

Opublikowano: 2015-09-20 17:45:26

Galerie foto za godzinę, ok 20-ej

Zawodnik

Opublikowano: 2015-09-20 20:45:57

Dla urozmaicenia można by wprowadzić w bni bieg pościgowy(tak jak 2-3 lata temu na kubalonce) lub łączony

Gfd

Opublikowano: 2015-09-20 21:49:05

Teraz stwórzcie ligi regionalne. Dajcie na to pieniądze. Wycofaliscie juniora E, to gdzie te dzieci będą biegać. Sami ze sobą.. Białystok z kim będzie biegać, a Tomaszów..sam ze sobą.. A na finał po co...na pocieszenie... Szkoda słów...

Kuba_skipol

Opublikowano: 2015-09-20 22:21:31

1. Junior E ma finał, Mistrzostwa UKS-ów i Ogólnopolskie Igrzyska 2. Dzięki za wiarę w portal, ale to nie my podejmujemy decyzje, a tylko informujemy o ich podejmowaniu

kibic

Opublikowano: 2015-09-21 11:36:23

Które roczniki podchodzą do kwalifikacji na Lillehamer 2016?

redakcja

Opublikowano: 2015-09-21 11:38:08

1998,99 i 2000

kibic

Opublikowano: 2015-09-21 11:41:04

rozumiem, ze wszystkie roczniki 98,99,2000 będą miały takie same dystanse na kwalifikacjach - w zawodach w PL biegają rozne; 2000 to jeszcze JUN C.

redakcja

Opublikowano: 2015-09-21 13:05:12

Czekamy na komunikat PZN w tej sprawie

anka

Opublikowano: 2015-09-21 11:46:58

A rocznik 2001 nie? Chyba też ma prawo bo to zawody dla 15-18latkow. Wiem, ze raczej maja b.nikle szanse ale patrzac na wyniki np.Moniki Skinder z 2001r. to ma najlepsze czasy wsrod dziewczyn wlacznie z juniorkami B.

redakcja

Opublikowano: 2015-09-21 13:05:44

Czekamy na komunikat PZN w tej sprawie

kibic

Opublikowano: 2015-09-21 14:23:19

Sprawdzone na stronie igrzysk - roczniki wyłącznie 1998 do 2000. I ciekawa konkurencja: Men’s Cross-Country Cross Free / Ladies’ Cross-Country Cross Free (New Event)

evoix

Opublikowano: 2015-09-21 17:37:05

A będzie końcowy ranking Pucharu Polski?

redakcja

Opublikowano: 2015-09-21 18:57:24

a jest

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl